Tiek žmonės, tiek jų auginami gyvūnai gali būti išrankūs maistui! Ar išrinkote gyvūnui naują sausą maistą, tačiau jis nenori jo valgyti? Tada peržiūrėkite šį gidą ir sužinokite kelis triukus, kurie padės susitvarkyti su šia problema. Taigi, kaip paskatinti šunį valgyti naują sausą maistą?
Visų pirma, svarbu nepamiršti, kad gyvūnams yra labai svarbi rutina bei įpročiai, todėl iš gyvūnėlių parduotuvės parinktą naują maistą reikėtų jiems pasiūlyti po truputį.
Kiekvieną dieną prie jų jau mėgstamo šlapio maisto pridėkite naujo sauso maisto ir stebėkite jų reakciją. Tiesiog nepamirškite to daryti kasdien ir turėkite kantrybės, jeigu norite šunį pripratinti prie tokių pasikeitimų.
Taip pat nepamirškite, kad sausas šunų maistas nebūtinai turi būti pateikiamas sausas. Įpilkite į indelį šiek tiek šilto vandens ir palaukite, kol tai įsigers (svarbu, kad vanduo nebūtų per karštas).
Toks maistas bus ne tik lengviau virškinamas, bet ir gali gyvūnui labiau patikti dėl stipresnio kvapo. Kai pastebėsite, kad gyvūnas vis labiau nori valgyti šį maistą, galite sumažinti vandens kiekį arba iš viso jo nepilti.

Žinoma, kartais jūsų keturkojis tiesiog nenori valgyti! Jeigu turite laisvo laiko, pasivaikščiokite lauke su savo gyvūnu 30 minučių arba šiek tiek ilgiau ir tada pasiūlykite jiems maisto po tokios trumpos treniruotės. Vaikščiojimas ir kitos aktyvios veiklos skatina apetitą, todėl šunys bus labiau linkę valgyti ir išbandyti naujus skonius.
Taip pat nepamirškite, kad nereikėtų gyvūnui duoti žmonių maisto. Jeigu šuo dienos metu gaus per daug papildomo maisto arba skanėstų, jis tiesiog nebenorės savo sauso maisto ir lauks, kol vėl gaus kažką nuo stalo!
Šuo nevalgo sauso maisto – ar verta jaudintis?
Išrankumas maistui yra gana dažna problema, kuri gali atsirasti su įvairaus amžiaus gyvūnais. Ar reikėtų dėl to jaudintis?
Žinoma, jeigu nusipirkote naują sausą maistą, dažniausiai tiesiog reikia šiek tiek laiko, kad gyvūnas priprastų prie naujo skonio ar kvapo, tačiau yra kelios situacijos, kai reikėtų apie tai pasikalbėti su gyvūno veterinaru arba pakeisti maistą.
Visų pirma, reikėtų patikrinti, ar šuo nevalgo dėl sveikatos sutrikimų. Pavyzdžiui, įvairios burnos žaizdos bei dantų skausmas gali turėti įtakos sauso maisto nevalgymui. Tokios bėdos gali atsirasti tiek dėl įvairių sužeidimų, tiek dėl netinkamos higienos.

Gyvūnai taip pat kartais gali nevalgyti dėl pasikeitusios aplinkos arba streso. Jeigu pakeitėte ne tik maistą, bet ir kitus gyvenimo aspektus (pvz., gyvenamąją vietą), tada gyvūnas gali jaudintis dėl daugybės naujienų ir nežinoti, kaip elgtis.
Taip pat reikėtų patikrinti, ar jūsų šuo nesusiduria su maisto netoleravimo ir virškinimo bėdomis. Nors visi norime gyvūnams pateikti tik geriausią maistą, kartais naujas maistas gali būti sunkiau virškinama arba tiesiog sukelti pilvo skausmą, todėl šuo nebenorės to valgyti.
Jeigu jūsų šuo staiga nustojo valgyti sausą maistą, išbandykite kitus šėrimo būdus ir pasitarkite su specialistu!