Vis daugiau uždangos atitraukiama nuo Lietuvos zoologijos sodo atnaujinimo. Rudenį jis pasitinka su dar didesniu nuveiktų darbų bagažu. Kas prieš kelis metus atrodė tik pažadai, šiandien — įgyvendintina projekto dalis. Smalsioms akims atveriami atnaujinimo užkulisiai, o jie yra darbingi ir pilni laukimo.
Jei šiandien užsuktumėte į Lietuvos zoologijos sodą, turbūt labai nustebtumėte. Nors praėjo kiek mažiau nei metai, sodas šiandien neatpažįstamas. Beveik pusė rangos darbų jau baigimo stadijoje, pastatyti arba statomi numatyti nauji pastatai su lauko voljerais, baigiamas rekonstruoti senasis meškų pastatas, ūdrų pastatas su lauko voljeru, pakeista ožių ekspozicijos vieta, liejami pamatai apžvalgos bokštui su liftu įrengti, baigiamas įrengti takas šlaite.
Egzotariume liejamos grindys ir stiklinami langai, įrenginėjami vidaus voljerai, sumodeliuotos ir įrenginėjamos vaikų žaidimų aikštelės. Atnaujinta didžioji tvoros dalis aplink visą Lietuvos zoologijos sodo perimetrą. Pirmieji gyvūnai bus perkelti į naujus namus, kai tik rangovas baigs paskutinius darbus. Likusieji bei nauji gyvūnai bus nuosekliai perkėlinėjami visos atnaujinimo metu. Tai tik keletas darbų ir svarbių pasikeitimų, kurie įvyko mažiau nei per metus!
Atnaujinimo metu dažnai sulaukiame klausimų, o kurgi visi Lietuvos zoologijos sodo gyvūnai? Šiuo metu sode gyvena 148 gyvūnų rūšys. Nors burzgianti statybų technika ir zuja sodo teritorijoje, gyvūnai gyvena savo gyvenimą, jie puikiai adaptavosi prie neįprastų — statybų garsų. Kai kurie iš jų netgi pradėjo juos imituoti. Papūgos vis primena prižiūrėtojams, jog vaikštant teritorijoje reikia būti budriems ir imituoja krautuvo garsą.
Kai kuriems gyvūnams buvo įrengti laikini voljerai atokiau nuo statybviečių, pastatytos širmos šalia takų bei darbo zonų. Gyvūnams ypač patinka užimtumai, gyvūnų prižiūrėtojai kasdien organizuoja įvairius praturtinimus. Šie užsiėmimai yra taikomi EAZA (Europos akvariumų ir zoologijos sodų asociacija) praktikoje ir papildo gyvūnų kasdienybę.
Kodėl šis atnaijinimas buvo tokia reikalingas? Šiandien matome, jog tai buvo gyvybiškai svarbus žingsnis, prisidedant prie gyvosios gamtos išsaugojimo. Renovacijos projektas buvo kuriamas siekiant pagerinti gyvūnų gyvenimo kokybę, didinti lauko bei vidaus voljerų plotus, įrengti žiemojimo patalpas, pritaikant jas kiekvienai rūšiai individualiai.
Dar vienas labai svarbus tikslas buvo iškeltas beveik prieš 85 metus — suteikti žinias, kurios prisidėtų prie gyvūnų pažinimo ir jų išsaugojimo. Todėl džiaugiamės, jog kitais metais Lietuvos zoologijos sode bus atidarytas didžiausias gamtamokslinio švietimo centras visoje Lietuvoje, kuriame lankytojai galės pažinti gyvūnijos pasaulio grožį visais metų laikais. Pokyčių tikrai daug, tačiau pagrindinis tikslas išlieka toks, kokį jį kūrė profesorius Tadas Ivanauskas — šviesti, mokyti ir išsaugoti gamtą.