Dabartiniais duomenimis, Migracijos tarnyboje užregistruoti 10 800 ukrainiečių vaikų iki 18 metų. Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 2300 vaikų, iš jų beveik 50 proc. (1074 vaikai) – mokyklose lietuvių kalba.
Dauguma ikimokyklinio amžiaus vaikų taip pat lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas lietuvių kalba.
Mokyklose, kuriose mokoma lietuvių ir rusų kalbomis, mokosi 290 mokyklinio amžiaus vaikų. Rusų kalba – 836 vaikai, kiti mokosi anglų, lenkų, baltarusių ar mišriose mokyklose.
Vilniaus mokyklose mokosi 675 ukrainiečiai, Kaune – 436, Klaipėdoje – 460, Šiauliuose – 193, Kauno rajone – 93, Panevėžyje – 84, Visagine – 67.
Dauguma, panorusių lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas, pasirinko lietuviškus vaikų darželius. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko per 280 iš Ukrainos atvykusių vaikų, 209 iš jų tėvai parinko įstaigas lietuvių kalba.
Šiuo metu mokyklose užimta apie 28 proc. visų ukrainiečiams vaikams numatytų vietų ugdymo įstaigose. Bendrojo ugdymo mokyklose užimta 34 proc. vietų, ikimokyklinio ugdymo įstaigose – 13 proc.
Lietuvoje dabartiniais duomenimis iš viso registravosi beveik 25 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos.
Ar galima ukrainiečiams leisti mokytis rusiškose švietimo įstaigose? Nežinau ar pasikeitė rusakalbių mokyklų mokytojų ir jų vadovų pažiūros, lyginant su 1991 metais. Kai Lietuvoje buvo sausio 13 įvykiai ir buvo parodytas A. Nevzorovo reportažas tai rusų kalbos mokytojų asociacija pasiuntė padėką Aleksandrui Nevzorovui, dėkodami už objektyvią informaciją apie įvykius Lietuvoje. 1991 metų kovo mėnesį “rusų mokyklų tėvų visuomenė rašė laišką Gorbačiovui ir reikalavo greičiau “spręsti Lietuvos, kaip sudėtinės vieningosios sovietų dalies, politinio sureguliavimo klausimą”. taip pat buvo rašoma, kad “mokyklose išvaikytos ar suvarytos į pogrindį partijos, komjaunimo ir pionierių organizacijos, naikinama viskas, kas susiję su Lenino vardu, partija, Sovietų Sąjunga aplamai”
Įdomu ar pasikeitė tų mokytojų pažiūros iki šiol. Visa tai aprašyta E. Ganusausko knygoje “Penktoji kolona”, prašome pasiskaityti
Kam tie 1991?
O 20 metų po to, kai rusiškų mokyklų (ir ne tik!) mokiniai vežioti į sukarintas vasaros stovyklas vaikams? Tai buvo žinoma, bet tylima ( o Kremlius naudojosi tuo, kad ŠMM vaikų atostogomis nesirūpina) . Gal tik Kremliui įsiveržus į Krymą galiausiai ,,susijaudino” ir ŠMM ir švietimo skyriai. Kažin, ar kai kas, šiandien dirbantis Vilniaus savivaldybėje ir nekenčiantis ,,fašistų litovcų” Laisvės kovotojų, ne tokios mokyklos auklėtinis?
Apskritai nenormalu, kad Lietuvoje dar yra nelietuviškų mokyklų. Tai yra sovietinės švietimo sistemos liekanos, jos buvo skirtos tam, kad kitataučiai nesiintegruotų Lietuvoje ir būtų ugdoma palanki terpė imperijai, kurioje imperija galėtų „ginti“ kitataučius, „rusakalbius“, kurti separatistines „respublikas“… Šių nelietuviškos mokyklos ir toliau atlieka tą pačią misiją Lietuvoje. Tokių kitatautiškų mokyklų nėra kitose Europos šalyse.
– Būtent.
– Tai – seimų ir vyriausybių antikonstitucinis nusikaltimas, kai Lietuvoje yra nelietuviškos mokyklos.
– Lietuvos konstitucija 14 straipsnis Valstybinė kalba – lietuvių kalba.
2022 m. kovo 29 d., antradienį
• Dalyvauk nuotoliniame renginyje!
Ukrainos piliečių įdarbinimas
Laikas: 14:00 – 16:00
Renginio registracija
– cv.lt/ukrainieciu-idarbinimas
(Registracija nemokama)