Kietieji diskai yra svarbūs stacionaraus bei nešiojamo kompiuterio komponentai, užtikrinantys, kad jūsų duomenys, talpinami įrenginyje, bus apsaugoti. Kai kalbama apie SSD ar HDD diskus, dažnai apsiribojama ties jų duomenų saugojimo funkcija, tačiau šie komponentai daro didesnę įtaką kompiuterio veikimui nei būtų galima pagalvoti.
Nesvarbu kam naudojamas kompiuteris, ypatingai svarbu turėti pakankamai kompiuterio atminties, tačiau reikia atsižvelgti ir į atminties disko greitį. Internetinė parduotuvė „Eneba“ dalijasi žiniomis, padėsiančiomis išsirinkti atitinkamą kietąjį diską jūsų prietaisui.
Kas yra kietieji diskai?
Minėtieji HDD ir SSD diskai yra kompiuterio komponentai, atsakingi už atminties talpą bei duomenų saugojimą. Be jų neveikia joks kompiuteris, o, jei įrenginį norima naudoti rimtesnėms užduotims atlikti, pavyzdžiui, užsiimti profesionalia veikla, žaisti vaizdo žaidimus, ar tiesiog talpinti didelį kiekį failų – pravartu pasirinkti kietąjį diską, kuris užtikrins, kad kompiuteris susidorotų su viskuo.
Jei jūsų kompiuterio našumas nebėra efektyvus kaip anksčiau, tai rodo, kad galbūt problema gali slypėti kietuosiuose kompiuterio diskuose ir pats laikas įsigyti didesnės talpos alternatyvą.
HDD ir SSD diskai: kuo jie skiriasi?
HDD diskai yra seniausi saugojimo įrenginiai, kurie naudoja mechanines plokštes ir judančias skaitymo / rašymo galvutes duomenims įrašyti į kompiuterio sistemą. Tuo tarpu, SSD diskai yra naujesni, didesnės spartos išoriniai kietieji diskai, kuriuose duomenys saugomi akimirksniu pasiekiamose atminties mikroschemose.
Iš esmės, abiejų tipų kietieji diskai pasižymi atminties talpos dydžio įvairove, tačiau pagrindinis skirtumas tarp jų – duomenų nuskaitymo bei įrašymo greitis, lemiantis bendrą kompiuterio sistemos našumą ir spartą. Taigi, jei norite daugiau spartos, ne vien tik talpos, tuomet patartina rinktis SSD diskus.
Kaip išsirinkti norimą kietojo disko modelį?
Renkantis HDD ar SSD diską, pravartu atsižvelgti į tris pagrindinius modelio ypatumus, kurie lemia komponento suderinamumą su jūsų kompiuterio sistemą bei bendru veikimu. Svarbu pasirinkti ar norite, kad diskas būtų išorinis ar vidinis. Vidinis kietasis diskas yra diegiamas kompiuterio korpuso viduje ir yra prijungtas prie pagrindinės plokštės per SATA arba PCIe prievadus, o išoriniai HDD ir SSD diskai prijungiami prie kompiuterio USB, Firewire, Thunderbolt arba eSATA jungtimis, todėl pastarieji yra patogesni dėl komponento mobilumo.
Norint, kad kietasis diskas užtikrintų našų kompiuterio sistemos darbą, pravartu pasirinkti modelį su didesniu spartinančiosios atminties rodikliu. Ši atminties sritis kaupia laikinuosius duomenis, kurių dar gali prireikti vartotojui, todėl pernelyg apkrauta spartinančioji atmintis gali tiesiogiai daryti įtaką sistemos našumui.
Ir, žinoma, svarbu pasirinkti tinkamos talpos kietąjį diską, kad kompiuteryje galėtumėte laikyti viską, ko jums reikia, ir nesukti galvos dėl to, ar nederėtų pataupyti vietą ir atsargiai rinktis kokius failus norite išsaugoti.
Rinktis galima iš plataus atminties talpos pasirinkimo, kuris varijuoja apytiksliai nuo 250 MB iki 2 TB ir dar daugiau, todėl galimos opcijos nevaržo.
Galutinis verdiktas: HDD ar SSD diskai?
Rinkoje populiarūs abiejų tipų kietieji diskai, tačiau galutinį verdiktą, kuris pasirinkimas geresnis, galima apibrėžti paprastai – HDD diskai tinkami tiems, kurie nori daugiau talpos, o SDD diskai aktualūs tiems, kurie nori didesnės spartos.
Žinoma, kietojo disko bei jo modelio pasirinkimą lemia ne tik asmeniniai poreikiai, bet ir biudžetas. Eneba.com svetainėje rasite naujus bei naudotus kietuosius diskus ir kitus kompiuterių komponentus žemomis kainomis, o prekių katalogas neapribos pirkėjų pasirinkimo.
Jei jūs turite nebenaudojamų kompiuterių, jų priedų ar komponentų, galite pasinaudoti palankia pardavimų platforma šiems parduoti ir taip užsidirbti papildomai.