Liepos 1–2 d., artėjant Lietuvos valstybės dienai, Alytaus miesto piliakalnio papėdėje jau šeštą kartą vyko jau senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos šventė „Jotvos vartai“
Nemuno krantai ir Alytaus piliakalnis, menantys čia VII-XIV amžiuje stovėjusią pilį ir jos paėdėje buvusią senovine gyvenviete vėl atgijo – prisipildė muzikos bei dainų skambesio, šokių klegesio ir karių skydų bei kalvijų žvangesio. Atkurti praeities kovų vaizdus šventėje padėjo iš šešių kaimyninių šalių atvykę istoriniai klubai.
Senųjų amatų paslaptis pristatė gausus būrys amatininkų. Paskaitų palapinėje mokslininkai bei muziejininkai atskleidė kaip senovėje buvo ruošiamas maistas, siūnami drabužiai, statomi būstai…
Šventės „Jotvos vartai” sumanytojas ir rengėjas etnologas Tomas Sutkaitis sakė, kad jau tradicine tampanti gyvosios istorijos šventė „Jotvos vartai“ siekiama pagerbti prie šiaurinės bei rytinės Jotvos žemės ribos, senovėje gyvenusių protėvių, narsiai saugojusių ir gynusių besikuriančią Lietuvos valstybę, atminimą.