Vasario 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo smulkiajam ir vidutiniam verslui skirtame renginyje „Metų gazelė 2016“. Kauno Žalgirio arenoje vykusioje šventėje valstybės vadovė pasveikino ir apdovanojo konkurso laimėtojus – sparčiausiai augančią šalies įmonę ir regionų lyderę.
Šiuo metu Lietuvoje net 99,8 proc. įmonių yra smulkiojo ir vidutinio verslo. Šio verslo atstovai įdarbina 76 proc. visų darbuotojų, kurie generuoja daugiau kaip du trečdalius viso šalies verslo sukuriamo bendrojo vidaus produkto.
Pasak Prezidentės, Lietuvai visada reikia efektyvaus, dinamiško ir skaidraus verslo, vedančio į pažangą. Tai verslas, kuris sugeba vertinti savo darbuotoją ir prisiima socialinę atsakomybę. Valstybės vadovės teigimu, smulkiojo ir vidutinio verslo sėkmė – tai raktas į visos šalies, o ypač atskirų regionų ekonominę ir socialinę gerovę.
Prezidentės teigimu, būtent iš šių įmonių galima mokytis, kaip vizijas paversti tikrove. Tai kompanijos, kuriančios darbo vietas, skatinančios žmones pasilikti savo šalyje ir suteikiančios valstybei augimo perspektyvą.
Jau tryliktą kartą rengiamame „Metų gazelė“ konkurse dalyvavo beveik 4 tūkst. įmonių. Valstybės vadovė Metų gazelės apdovanojimą įteikė Kauno kompanijai UAB „Marci Group“. Šios transporto ir logistikos paslaugas visoje Lietuvoje teikiančios įmonės apyvarta per pastaruosius metus išaugo beveik 30 kartų.
Daugiau kaip tūkstančio susirinkusių žmonių akivaizdoje taip pat buvo apdovanotos ir sparčiausiai augusios Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus bendrovės. Tai įmonės, sėkmingai veikiančios krovinių gabenimo, medienos apdirbimo, statybos, programavimo srityse.
Tikrai džiugu girdėti, kad verslininkai sėkmingai vysto savo verslą. Manau, kad tai įtakoja tinkamas verslo procesų valdymas, dėl to padidėja veiklos efektyvumas ir įmonės sėkmingai dirba ir konkuruoja rinkoje.
Tikrai šiek tiek netikėta, kad tokią didelę dalį sudaro smulkesnės įmonės, nes konkuruoti su verslo gigantais tikrai nėra lengva. Mažesniam visuomet reikia daugiau pastangų, turi mažiau apyvartinių lėšų, todėl priimami sprendimai turi būti itin apgalvoti