Šeštadienis, 26 liepos, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Audrų nuostoliai siekia dešimtis tūkstančių. Kaip apsisaugoti?

www.alkas.lt
2025-07-24 12:56:00
0
Audra

Audra | Pixabay.com nuotr.

Tik prasidėjus vasarai meteorologai kaskart perspėja apie galimai netrukus užklupsiančius audringus ir lietingus orus. Šie gamtos reiškiniai gali gyventojus ne tik kuriam laikui palikti be elektros, bet ir sugadinti buitinius prietaisus, elektronikos įrenginius ar net namo elektros instaliaciją. Kaip apsaugoti namus ir kitą turtą nuo šėlstančių gamtos stichijų bei išvengti nemenkų finansinių nuostolių, pataria žinovai. 

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad daugiausia žalos buityje naudojamiems elektros prietaisams padaranti gamtos stichija – žaibo sukeliamos elektromagnetinės bangos. Pastarosios pasiekia elektros tinklus, o atsiradę įtampos svyravimai sugadina elektros pastotes, įvadus, saugiklius. Be to, nukenčia ir į elektros tinklą įjungti įvairūs prietaisai: kompiuteriai, mobilieji telefonai, televizoriai ir kiti įrenginiai.

Nuostoliai dėl elektros svyravimų

„Pernai dėl elektros įtampos svyravimų registravome kone 4200 žalų, kurioms kompensuoti išmokėjome bendrą 1,5 mln. eurų sumą. Vidutinė nuostolio suma siekė apie 350 eurų, tačiau jų būna ir kur kas didesnių, kelių tūkstančių eurų vertės. Šią vasarą žaibavimas irgi intensyvus, ir gyventojai dėl žaibo išlydžių patiria įvairių žalų“, – sako „Lietuvos draudimo“ žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Pavyzdžiui, birželio mėnesį „Lietuvos draudime“ buvo registruota kamuolinio žaibo žala Lazdijų rajono savivaldybėje – žaibo išlydis sugadino televizorių, keliose vietose išsprogo šviestuvai, elektros instaliacija. Patirta žala įvertinta 1500 eurų suma.

Pašnekovas priduria, kad elektros trikdžių sukelta žala pasižymi sezoniškumu – daugiausia atvejų registruojama nuo gegužės iki rugsėjo vidurio, kuomet dažniau būna audros ir perkūnijos. Vasarą žaibavimas dažnesnis rytinėje ir pietinėje Lietuvos dalyje, o rudenį – vakarinėje. Jis atkreipia dėmesį, elektros trikdžių pasekmės paliečia įvairias gyventojų grupes nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

„Pastebime, kad nuosavuose namuose nuostolių būna daugiau nei butuose, nes name dažnai veikia daug skirtingų ir brangių sistemų, tokių kaip šilumos ir vandens siurbliai, katilai, saulės elektrinės, oro vėdinimo ir kondicionavimo sistemos. Atsitikus nelaimei, gyventojai susiduria ne tik su laikinais nepatogumais, bet ir nemaža finansine našta šeimos biudžetui“, – teigia bendrovės atstovas.

Patyrusiems žalą gyventojams draudimo bendrovės atstovas A. Juodeikis pataria pirmiausia kviesti avarines tarnybas ir, jei yra galimybė – stengtis mažinti nuostolį. Stichijos padarytus apgadinimus reikia nufotografuoti ir kreiptis į savo draudimo bendrovę.

Sukelia ir gamta, ir žmonės

Pasak „Elektrum Lietuva“ produktų ir rinkodaros departamento vadovo Manto Kavaliausko, elektros tiekimo sutrikimai gali būti įvairaus pobūdžio – nuo trumpalaikių elektros dingimų iki įtampos šuolių. Dažnai įtampos svyravimus lemia elektros tinkle įvykę trumpieji jungimai, kuriuos sukelia stiprių vėjų ant oro linijų užversti medžiai, vykdomi įvairūs statybų bei kelių tiesimo darbai, pažeisti požeminiai elektros kabeliai ir pan.

Gana dažnai ir pačių gyventojų elgesys gali tapti elektros svyravimų priežastimi – kuomet vienu metu  įjungiama keletas skirtingų namuose esančių elektros prietaisų. Staigūs įtampos šuoliai gali kilti ir dėl susidėvėjusio, neprižiūrimo namų elektros tinklo, netvarkingos vidaus instaliacijos, tad jų keliamo pavojaus galima išvengti reguliariai tikrinant namuose esančio tinklo būklę ir neignoruojant galimų problemų ženklų. Tačiau visai kas kita yra viršįtampiai, kuriuos gali sukelti ir žaibas.

„Patikimiausias būdas – prasidėjus perkūnijai ir žaibavimui išjungti įrenginius iš elektros lizdo. Apsaugoti prietaisus nuo gedimo taip pat gali padėti ir specialūs įtampos stabilizatoriai, įjungiami į elektros lizdus ar įrengiami ties bendru namo elektros prievadu. Galiausiai nepamiršti uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacijos angas ir pan.“, – pasakoja „Elektrum Lietuva“ atstovas.

Anot M. Kavaliausko, vartotojams tiekiame ne tik elektrą, bet ir viršįtampių draudimo paslaugą, kuria naudojasi daugiau kaip 20 tūkst. bendrovės klientų.

„Elektrum Lietuva“ atstovas atkreipia dėmesį, kad elektros įtampos svyravimai didelį pavojų kelia ne tik gyventojams, bet ir gamybinėms įmonėms ar biurams. Tokiose vietose paprastai veikia daug elektroninių prietaisų, kuriuos gali sugadinti įtampos svyravimai. Tad siekiant apsisaugoti nuo tokių nemalonių staigmenų, patariama imtis ir prevencinių priemonių, ir pasirūpinti turto ar viršįtampių draudimu.

Parengta pagal „Elektrum Lietuva“ pranešimą

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Audrų nuostoliai siekia dešimtis tūkstančių
  2. Pastarųjų audrų nuostoliai viršys pusę milijono
  3. Audrų padaryti nuostoliai – šimtatūkstantiniai
  4. Smulkaus ir vidutinio verslo nuostoliai dėl nelaimių siekia 2,5 milijono eurų
  5. Vėjo padaryti nuostoliai siekia 85 tūkst. eurų
  6. Draudikai: audros nuostoliai siekia beveik 100 tūkst. eurų
  7. Nuo audrų nukentėjo itin daug automobilių
  8. Savaitgalio audrų padaryta žala gali siekti 450 tūkst. eurų
  9. Sudarytas šių metų audrų žemėlapis: kurie regionai nukenčia labiausiai
  10. Kaip apsisaugoti nuo 3 dažniausių namus ištinkačių nelaimių?
  11. Šie metai išsiskiria audrų rekordais
  12. Draudikai: Audros nuostoliai didėja kas valandą
  13. Ūkininkų nuostoliai šiemet augo net penkis kartus
  14. Sniego padaryti nuostoliai jau perkopė 100 tūkst.
  15. Rugpjūtį daugiausia – audrų suniokotų automobilių

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Pranzcūzija pripažino Palestiną
Užsienyje

Prancūzija pripažins Palestinos valstybę? Izraelis tai vadina „apdovanojimu terorizmui“

2025 07 25
Elektrinis laivas | vvt.lt nuotr.
Gamta ir žmogus

Vilniuje prasideda kelionės elektriniu laivu Nerimi

2025 07 25
Gelbėjimosi ratas
Gamta ir žmogus

Skendimo prevencijos diena: kaip išvengti skaudžių nelaimių?

2025 07 25
Aplinkos apsaugos departamento logotipas | aad.lrv.lt nuotr.
Lietuvoje

Iš pareigų traukiasi AAD direktorius

2025 07 25
Sunkvežimiai „Renault D“
Lietuvoje

Lietuvos kariuomenę pasiekė „Renault“ sunkvežimiai

2025 07 25
Elektra
Energetika

II ketvirtį elektros pagaminta 50 proc. daugiau, nei tuo pat metu pernai

2025 07 25
Sraigtasparnis
Lietuvoje

VSAT pristatė naujus orlaivius

2025 07 25
Baltijos jūros krantų stebėsena
Gamta ir ekologija

Paskelbti Baltijos jūros krantų pokyčių stebėsenos rezultatai

2025 07 25

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Globalistas apie A. Medalinskas. D. Trampo pažadai: viltys, rūkas ir ir leidimas dar 50 dienų daužyti Ukrainą?
  • Kęstutis K. Urba apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Jonas apie V. Juozapaitis. Valstybinės kalbos niekinimas vidurvasario tyloje

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Tautos valia prieš biurokratinę cenzūrą: referendumo dėl turto neapmokestinimo iniciatoriai kreipėsi į teismą
  • Kaip vėsinti namus be kondicionieriaus? 7 paprasti, bet veiksmingi būdai
  • Prancūzija pripažins Palestinos valstybę? Izraelis tai vadina „apdovanojimu terorizmui“
  • Vilniuje prasideda kelionės elektriniu laivu Nerimi

Kiti Straipsniai

Namų atnaujinimas

Namų atnaujinimui numatyta 26 mln. eurų paramos

2025 07 23
Telefonas

Pagrindinės taisyklės, užtikrinant telefono apsaugą

2025 07 20
Kelionė, automobilis

2 iš 5 vairuotojų yra patyrę žalą dėl prastos kelio dangos

2025 07 20
Liūtis

Liūtys jau atnešė nemažų nuostolių gyventojams

2025 07 17
Žalioji energetika

Lietuva stiprina kritinę energetinės infrastruktūros apsaugą

2025 07 15
Būstas |

Kaip susikurti jaukią užuovėją namuose?

2025 07 13
Šuo

Tyrimas atskleidė, kas lietuviams suteikia daugiausia saugumo

2025 07 13
Gaisras

Gaisrai nesiliauja ir vasarą

2025 07 12
Atostogos | zenpr.lt nuotr.

Kuriose užsienio šalyse atostogos nuostolingiausios?

2025 07 06
Būstas

Dauguma gyventojų nori pro būsto langą matyti žalumą

2025 07 06

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Globalistas apie A. Medalinskas. D. Trampo pažadai: viltys, rūkas ir ir leidimas dar 50 dienų daužyti Ukrainą?
  • Kęstutis K. Urba apie K. Urba. Baltų raida ir virsmai
  • Jonas apie V. Juozapaitis. Valstybinės kalbos niekinimas vidurvasario tyloje
  • +++ apie L. Kalėdienė. Valotka teisus – laikas perkirsti Lietuvos švietimo Gordijaus mazgą
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Jūros šventė

Klaipėda kviečia į Jūros šventę

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai