Balandžio 5 d. Monrealyje Lietuvos ambasadorius Kanadoje Egidijus Meilūnas iškiliam Kanados lietuviui, rašytojui, žurnalistui, leidėjui, skulptoriui, visuomenės veikėjui Alainui Aloyzui Stankevičiui įteikė valstybinį apdovanojimą – ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“.
Įteikdamas apdovanojimą ambasadorius padėkojo A.A. Stankevičiui už ilgametę veiklą garsinant Lietuvos vardą pasaulyje bei dvišalių ryšių plėtojimą.
„Jūsų dėka Lietuva tapo labiau žinoma Kanadoje, Jūs taip pat aktyviai prisidėjote prie abiejų šalių draugystės stiprinimo“, – sakė E. Meilūnas.
A.A. Stankevičius 1944 metais dėl artėjančios Rusijos okupacijos kartu su tėvais pasitraukė į Vakarus, gyveno Prancūzijoje, o 1951 metais persikėlė į Kanadą.
Parašė daugiau kaip trisdešimt knygų, buvo televizijos, radijo ir įvairių Prancūzijos ir Kanados leidinių korespondentu bei komentatoriumi, aktyviai dalyvavo Kanados lietuvių veikloje.
2023 m. Lietuvoje išleistos biografinės A. A. Stankevičiaus knygos: „Net prisimint skaudu. Mano pirmasis gyvenimas: karas ir nežinia; Lietuva ir Vokietija, 1940–1945“, „Ar yra gyvenimas po karo? Mano antrasis gyvenimas: atgimimas ir viltis; Prancūzija, 1945–1951“, „Tarytum pasaka! Mano trečiasis gyvenimas: laisvė ir begalinės galimybės; Kanada nuo 1951 iki dabar“.
Puiku, kad taip yra daroma. Būtų dar gražiau, jeigu E. Meilūnas A. A. Stankevičių būtų padovanojęs dar ir knyga “Istorija pareinant į Lietuvą”, kadangi joje yra lietuvių tautos istorijos aprašymas, pradedant jį ledynmečiais ir baigiant šių dienų mūsų valstybės istorijos aktualijomis. Joje pateikti romuviečių tikėjimo (Seimo pripažintas visai nesenai) istoriniai ir dabarties bruožai, sakantys, jog lietuviai prigimtinai, kaip savaime suprantamą dalyką pripažįsta 10 Vienatinio Dievo įsakymus (Romos katalikų bažnyčios interpretacija). Kanadoje yra dvi – Kanados ir Šiaurės Kanados Romuvos religinės bendruomenės, todėl būtų ir joms malonu susipažinti su mūsų tautos istorija, kuri knygoje pristatoma objektyviai. Nes tai – Klaipėdos universiteto leidyklos leidinys.