Nuo 2024 metų gruodžio 19 dienos naujagimių susilaukusioms šeimoms gerokai padidės vienkartinė Radviliškio rajono savivaldybės skiriama išmoka – tokį sprendimą priėmė rajono politikai.
Iki šiol parama kūdikio susilaukusioms šeimoms siekė 1000 eurų, o nuo ateinančių metų ji padidės iki 1500 eurų ir bus pati didžiausia visoje Lietuvoje.
Tėveliai turės atitikti tam tikrus reikalavimus
Nauja 1500 eurų dydžio išmoka bus mokama šeimoms, kurios kūdikio susilauks nuo 2025 metų sausio 1 dienos.
Šeimos, kurios norės gauti šią paramą, turės atitikti tik vienintelį reikalavimą: bent vienas iš tėvų turės būti deklaravęs gyvenamąją vietą Radviliškio rajone ne mažiau kaip 12 mėnesių iki vaiko gimimo.
Šis reikalavimas įvestas siekiant išvengti piktnaudžiavimo atvejų, kai vienas iš tėvų, siekdamas gauti išmoką, įsiregistruoja Radviliškio rajone prieš pat vaiko gimimą, o jam gimus pasiima išmoką ir vėl išsiregistruoja iš Radviliškio rajono.
Skatina šeimas gyvenimui rinktis Radviliškį
Tos šeimos, kurios naujagimio susilauks nepraėjus 12 mėnesių nuo atvykimo gyventi į Radviliškio rajoną, irgi neliks nuskriaustos, – joms bus skiriama 1000 eurų vienkartinė išmoka.
„Mūsų tikslas – ne tik didinti paramą, bet ir skatinti gyventojus rinktis Radviliškio rajoną kaip vietą, kurioje nori gyventi, kurti šeimas ir auginti vaikus. Esame pasirengę padėti kiekvienai šeimai, kuri pasitiki mūsų rajonu“, – po posėdžio kalbėjo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis.
Palengvins pirmuosius tėvystės žingsnius
Skaičiuojama, kad 2025 metais parama naujagimiams Savivaldybės biudžetui kainuos apie 420 tūkstančių eurų, o ja pasinaudos apie 280 šeimų.
„Esame rajonas, kuris vertina savo gyventojus ir jų šeimas. Šis sprendimas – tai mūsų įsipareigojimas padėti jaunoms šeimoms lengviau pradėti tėvystės kelią, nes žinau, kiek daug dabar kainuoja būtiniausios prekės, kurių reikia mažyliui.
1500 eurų išmoka yra ne tik finansinė pagalba, bet ir signalas, jog Radviliškio rajonas yra draugiškas šeimoms“, – pabrėžė meras K. Račkauskis.
Rajono vadovas dėkojo Tarybos nariams už vieningą šio sprendimo palaikymą ir vylėsi, jog didesnės išmokos palengvins pirmuosius tėvystės žingsnius vaikelio susilaukusioms šeimoms.
Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos pranešimą
Teisingas Radviliškio savivaldybės sprendimas. Už samoningo valstybės piliečio pagimdymą galima mokėti dar daugiau. Tai rodo šios savivaldybės vadovų teisingą ateities ir esamos padėties supratimą bei įvertinimą. Tačiau čia yra ir tam tikrų bet. Pav.: vaikus ims gimdyti degradavę, prasigėrę tėvai, todėl atsiranda rizika, kad gimę vaikai gali būti su kažkokiais įgimtais defektais, vad. autistai. Kita bėda, kad tie užaugę vaikai, tapę savarankiški piliečiai, gali palikti Lietuvą, ieškodami geresnio gyvenimo svetur. Juk easame ES ir galime vykti bet kur. Juk nugyvenus valstybę apie milijonas jauniausių ir darbingiausių Lietuvos piliečių emigravo. Nei viena masinės informavimo priemonės jiems neaiškino ir neagitavo, kad piliečio pagrindinis gyvenimo tikslas yra kurti ir ginti savo valstybę. Paradoksas–kuo žmogus geriau gyvena, tuo jis nori gyventi dar geriau. Jis yra gamtos dalis, bet visgi protaujantis. Dabartinės materų priešgimdyminės, gimdymo ir kitos sąlygos nelygintinos, kurios buvo prieš 100–50 metų. Tačiau gimdymų skaičius žymiai sumažėjęs. Lietuvoj lietuvių mažėja, į ją atvyksta kitų tautybių žmonės, tačiau valdžia daugiausia rūpinasi saujele turtuolių, nes jiems vis maža, ne visi dar prisipirkę vilų užsieniuos. Vaikų gimdymas yra nepatogumai, skausmai. Tačiau tik moteris gali gimdyti. Nuspręndžiama neturėti vaikų bei gyventi savo malonumams, bet ne valstybei.Medikai siūlo įvairių vaistų nuo pastojimo, bet saugaus sekso. Po tokių vaistų vartojimo moteris negali pastoti, nes ji suluošinama, ji nepastoja. Tada griovėjai siūlo dirbtinį apvaisinimą ir reikalauja iš valstybės pinigų šiam procesui kompensuoti. Ne taip kuriama valstybė ir ne visiems.
Kodėl nėra nei vieno Alko vartotojų komentaro ? Nes tai ne apie šalom Zelenckij ? Lietuva hopnotizuojama sisinaikinimui, o čia ne į temą ?
Prieš kelettą valandų parašiau ilgoką komentarą apie gerą Radviliškio iniciatyvą, apie lietuvių moterų negimdymo priežastis, apie šiuolaikinės moters ir šeimos gyvenimo ypatumus ir kitas valstybės kūrimo , vystymosi ir kitas problemas, bet nebuvau paskelbtas Atrodo, kad cenzūrai netiko.
Užjaučiu, labai užknisa. Vos tik pasisakai apie ęsmę, tikrus dalykus – nesitikėk , kad praleis….Už šalom Zelenckj visada beleką….
Graži iniciatyva, ji skatintina. Tačiau daug svarbiau ne kur gims vaikelis, o kur jis nugyvens gyvenimą. Pakelti mokesčiai dažniausiai rinkos sąlygomis priverčia žmones palikti Lietuvą.
Vokietijoje ar Skandinavijos šalyse komunalinės paslaugos regionuose yra pigesnės, mokesčiai mažesni, negu sostinėje ar didmiesčiuose.Berods Vokietijoje, Norvegijoje verslas atleidžiamas nuo mokesčių ( dotuoja valstybė) , jei kuria darbo vietas nutolusiuose nuo sostinės ar didmiesčių regionuose. Lietuvoje berods atvirkščiai?