Sekmadienis, 16 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Šiauliuose – riestainiais ir eglių sakais kvepiančios Kalėdos

www.alkas.lt
2024-11-29 15:14:00
972
PERŽIŪROS
0
Šiaulių Kalėdų eglė | R. Parafinavičiaus nuotr.

Šiaulių Kalėdų eglė | R. Parafinavičiaus nuotr.

Gruodžio 7 d. Šiauliuose oficialiai prasidės šventinis metas, kai pirmąjį žiemos šeštadienį Prisikėlimo aikštėje bus įžiebta Kalėdų eglė – pagrindinis kalėdinių ir naujamečių renginių akcentas. Puoselėjant tradicijas ir siekiant kurti jaukumą, atsigręžiant į tikrumą ir natūralumą, šiemet bus puošiama gyva žaliaskarė, praneša Šiaulių kultūros centras.

Ji bus padabinta simboliais, kurie atskleidžia Šiaulių tapatybę ir pasakoja miesto istoriją. Mėnesį truksiantį šventinį laikotarpį praturtins įvairūs koncertai, parodos, akcijos, edukacijos, tradiciniai ir visiškai nauji renginiai bei veiklos, kurias šiauliečiams bei miesto svečiams dovanos miesto įstaigos ir organizacijos, suteikdamos galimybių turiningai praleisti laiką.

Saulės miesto simboliai

Šiemet Šiauliai į kalėdinį laikotarpį žengia kartu su pagrindiniais Saulės miesto simboliais. Meška, jautis, kunigaikštiška kepurė ir apvaizdos akis nugulė ne tik naujame šventiniame įvaizdyje, bet ir puikuosis ant Šiaulių miesto Kalėdų eglės bei jos prieigose: šalia eglės švies didesni šių simbolių variantai  kartu su miesto krypties simboliu – šauliuku. Taip siekiama atskleisti Šiaulių miesto tapatybę, turtingą istoriją ir paveldą.

Prisikėlimo aikštėje bus puošiama gyva žaliaskarė, šalia jos spindės šviečiančiomis girliandomis papuoštos mažos eglutės, kurios papildys šventinę kompoziciją ir kurs jaukią atmosferą šiauliečiams bei miesto svečiams.

„Šventinis laikotarpis neturėtų tapti lenktynėmis, kas ryškiau suspindės. Šiauliai, puošdami gyvą eglę, renkasi tradicijas ir paprastumą. Tai ženklas, kad svarbiausia ne išskirtinumas, o bendrystė ir jaukumas. Gyva eglė – tai simbolis, primenantis mums apie gamtą, tvarumą ir tradicijas, kurios jungia kartas, jungia šiauliečius“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Eglė sužibs gruodžio 7 d.

Kalėdų eglės įžiebimo šventė – laukiamiausias žiemos švenčių renginys – šiemet vyks gruodžio 7 d. 17 val. Prisikėlimo aikštėje. Joje numatyta pasaka „Iš tamsos į šviesą“ (rež. Gildas Aleksa). Pasaka apie gerus žmonių darbus, kurie suteikia šviesos net tamsiausioje kasdienybėje. Renginyje dalyvaus aktoriai Arnoldas Jalianiauskas, Milda Naudžiūnaitė, Šiaulių kultūros centro kolektyvai ir mylimiausias šventinio laikotarpio personažas – Kalėdų Senelis.

Vakarą tęs vis garsiau muzikos padangę drebinantis, vienas klausomiausių šiandienos šalies jaunosios kartos dainininkų ir muzikos kūrėjų Rokas Yan. Koncerte gyvai skambės jaukios ir sušildančios atlikėjo dainos, kurios sustiprins artėjančių didžiųjų metų švenčių laukimą.

Eglės įžiebimo šventėje šiauliečių ir miesto svečių laukia naujos iniciatyvos. Šalia Prisikėlimo aikštės jau nuo vidurdienio ir visą šventinį vakarą veiks „Riestainių gatvė“. Šis pavadinimas, kurį suteikė pats Šiaulių miesto meras, puikiai atspindi šventinės mugės dvasią. Čia šiauliečiai ir miesto svečiai galės mėgautis šviežiai keptais riestainiais, meduoliais ir kitais kalėdiniais skanėstais, karštais gėrimais.

Skvere prie savivaldybės suksis „apžvalgos ratas“ ir vaikiška karuselė, o Prisikėlimo aikštėje džiugins „Kalėdinis traukinukas“. Šios pramogos, apgaubtos šalimais žybsinčiomis pagrindinės miesto Kalėdų eglės lemputėmis, kvies ne tik pasigrožėti žiemiškais Šiaulių vaizdais, bet ir dalytis jaukumo, ramybės, dėmesio akimirkomis su pačiais artimaisiais, dovanoti vienas kitam tai, kas brangiausia – laiką drauge.

Kalėdų paštas ir renginiai

Tradiciškai Prisikėlimo aikštėje veiks Kalėdų paštas. Iki gruodžio 15 dienos visi mažieji šiauliečiai kviečiami pasidalyti savo slapčiausiais norų ir svajonių laiškais su Kalėdų Seneliu. Atkreipiame dėmesį, kad Kalėdų Senelis skaito visus laiškus, todėl būtinai nurodykite tikslų adresą, jog kiekvienas vaikas sulauktų Senelio atsakymo.

Kaip ir kasmet, kūdikėlio Jėzaus gimimą ir švenčių sakralumą įprasmins prakartėlė. Šiemet ji bus įkurdinta Prisikėlimo aikštėje. Tikimasi, kad ši kompozicija kiekvienam primins biblinę istoriją, kurioje bus galima išvysti gipsines Marijos, Juozapo, piemenų ir avelių figūras.

Gruodžio 19 d. 18.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks kalėdinis giesmių vakaras. Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“, vadovaujamas Mindaugo Žalalio, atliks visiems puikiai žinomas kalėdines giesmes. Kartu su choru giedoti kviečiami visi – tai puiki proga pabūti kartu, pasidalyti džiaugsmu ir įprasminti šventinį laukimą.

Gruodžio 31 d. 23.30 val. vyks naujametės dūzgės. Išlydėti senus ir pasitikti naujus – Žaliosios medinės gyvatės – metus kvies DJ David Less. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad miesto širdis – Prisikėlimo aikštė – vieta be fejerverkų, todėl gyventojų ir miesto svečių prašoma sąmoningumo.

Gruodžio mėnesio pradžioje prasidėję šventiniai renginiai tęsis iki pat Trijų Karalių.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Eglės įžiebimu prasideda „Kalėdos sostinėje“
  2. Kalėdinė dovana visiems gyventojams – nemokamos eglių šakos
  3. Kitą savaitę prasidės tradicinis eglių šakų dalijimas
  4. Šiauliuose ir dieną, ir naktį vyks renginiai
  5. Kalėdos Birštone: per 40 renginių ir norus pildantis stebuklingas fėjų skveras
  6. Kalėdos Burbiškio dvare: tūkstantis žaisliukų, šimtai atvirukų ir šventinis paštas
  7. Kaunas anksčiausiai Lietuvoje įžiebs Kalėdų eglę
  8. Kaune įžiebiama plunksnomis padabinta Kalėdų eglė
  9. Kalėdų nuotaiką Panevėžyje kurs muzikos garsai 
  10. Į Kauno Vienybės aikštę atkeliavo didžioji Kalėdų eglė
  11. Klaipėdos rajone – daugybė šventinių staigmenų
  12. Sostinė pristato Kalėdų renginių programą
  13. Penktadienį Panevėžyje sužibs Kalėdų eglė
  14. Vilnius skelbia kalėdinio meto pradžią, bus eismo ribojimų
  15. Vilniaus Kalėdų magija – šventiškame žemėlapyje

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Mergina su telefonu
Lietuvoje

Prasimanymas ar tikrovė? Z karta nenori skambinti

2026 08 16
Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje
Istorija

Istorinė pogrindžio spaustuvė Kaune bus išsaugota kaip muziejinė vertybė

2026 08 16
Palydovas
Astronomija ir kosmonautika

Pirmojo lietuviško palydovo kūrėjas V. Buzas: „Nebijokite pradėti anksčiau, nei jaučiatės pasiruošę“

2026 08 16
Pinigai
Lietuvoje

Lietuvių požiūris į indėlius: kaupti nori, bet svarbiausios – dvi sąlygos

2026 08 16
Lietuvos mokslo taryba
Istorija

Neatrasti devyniasdešimtųjų pasakojimai: ką atskleidžia alternatyvios jaunimo kultūros tyrimas

2026 08 15
Pašto ženklas Lietuvos kulinarinis paveldas. Obuolių sūris
Gamta ir žmogus

Saldus lietuvių pasirinkimas: obuolių sūris puoš naująjį pašto ženklą

2026 08 15
„Kultūros pasas“ tęsia savo kelią
Kultūra

Kultūros paso rinkinį papildė 1347 naujos programos – nuo šiol ir priešmokyklinio amžiaus vaikams

2026 08 15
Aplinkosaugininkai | am.lrv.lt
Gamta ir žmogus

Aplinkosaugininkai stiprina limituotos žvejybos priežiūrą

2026 08 14
Būdai, kaip gauti aktualią informaciją apie privalomąją pradinę karo tarnybą
Lietuvoje

Prasidėjo pasiūlymų dėl Kairių karinio miestelio vystymo vertinimas

2026 08 14
Memorandumo pasirašymas | kam.lt nuotr.
Lietuvoje

Ukrainos gynybos įmonė DEMZ statys amunicijos gamyklą Lietuvoje

2026 08 14
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Stiprinama visapusė Klaipėdos uosto apsauga

2026 08 14
Kuo naudinga jėgos treniruotė?
Gamta ir žmogus

Rugsėjo mėnesį Klaipėdoje – atviros sporto treniruotės vaikams ir jaunimui

2026 08 14

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • >jo apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • >jo apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • Andriejus Karčaginas apie Geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Saulės Vilna apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Lietuviai pomėgiams negaili: kas ketvirtas jiems per metus skiria daugiau nei 2 000 eurų
  • Prasimanymas ar tikrovė? Z karta nenori skambinti
  • Istorinė pogrindžio spaustuvė Kaune bus išsaugota kaip muziejinė vertybė
  • Pirmojo lietuviško palydovo kūrėjas V. Buzas: „Nebijokite pradėti anksčiau, nei jaučiatės pasiruošę“

Kiti Straipsniai

„Kultūros pasas“

Vyriausybė pritarė Kultūros paso išplėtimui ikimokyklinukams ir lituanistinių mokyklų vaikams

2026 07 29
Liepos 6-oji

Liepos 6 d. – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos Giesmės diena Kernavėje

2026 07 06
Valstybės dienos papuošimai Vilniuje 2023 m.

Liepos 6-osios Valstybės dienos turinį užpildome drauge

2026 07 05
Šiauliai kviečia švęsti Valstybės dieną

Šiauliai kviečia švęsti Valstybės dieną: nuo iškilmių iki kariljono karalienei Mortai

2026 07 01
Koncertas

Sukčiai taikosi ir į didžiuosius vasaros renginius

2026 06 25
Panevėžys

Panevėžyje atsiras Literatų skveras

2026 06 23
Atidaromi nauji knygynai Klaipėdoje ir Šiauliuose

„Knygos.lt“ investuoja 500 000 eurų – atidaromi nauji knygynai Klaipėdoje ir Šiauliuose

2026 06 22
Mergina su Rasų vainiku prie Joninių laužo

Trumpiausia metų naktis kviečia: kur šiemet švęsime Rasas ir Jonines?

2026 06 20
Piniginė

Kaip Jonines atšvęsti smagiai, prasmingai ir neišleidžiant visos algos?

2026 06 20
Šiauliuose Rasos (Joninių) naktis

Šiauliuose Rasos (Joninių) naktį – ugnies ir kitos apeigos, magija

2026 06 20

Skaitytojų nuomonės:

  • >jo apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • >jo apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • Andriejus Karčaginas apie Geruosius rusus apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Saulės Vilna apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
  • jo apie J. Vaiškūnas. Gintaro keliu – nuo aisčių iki lietuvių (I)
Kitas straipsnis
Klaipėdos pilis | klaipeda.lt nuotr.

Į Klaipėdos pilies bokštą kilo laiškas ateities kartoms

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai