Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui apsvarsčius baudas už elektroninių cigarečių pardavimą nepilnamečiams, komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Vitalijus Gailius papildomai siūlo iš mokinių perimtus įrenginius ir skysčius kuo plačiau tirti laboratorijose, nes juose dažnai randama pavojingų ir neaiškios kilmės narkotinių medžiagų.
„Dar vakar bendravau su švietimo darbuotojais pasiaiškinti, kokia praktinė padėtis savivaldoje. Iš tikrųjų elektroninių cigarečių įrenginiai yra ne tik priemonė veipinti, bet ir tampa narkotinių medžiagų vartojimo dalimi“, – pabrėžė V. Gailius.
Seimo nario teigimu, kai kuriose savivaldybėse iš nepilnamečių paėmus garinimo įrenginius ir skysčius jie visais atvejais siunčiami į policiją patikrinti ir dėl narkotikų pėdsakų. Anot jo, mėginiuose laboratorija aptinka ne tik kanapinoidų ir kitų žinomų narkotinių junginių, bet ir neaiškios kilmės medžiagų.
Trečiadienį Seimo komitetas bendru sutarimu sutiko su Prezidento pasiūlymu už elektroninių cigarečių ar elektroninių cigarečių pildyklių pardavimą nepilnamečiams kai kada bausti 580 eurų baudomis. Šių Administracinių nusižengimų kodekso pataisų toliau imsis visas Seimas.
Trečiadienį Seime ir generalinė prokurorė Nida Grunskienė patvirtino, kad baudžiamosios atsakomybės stiprinimas už nusikaltimus, susijusius su narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu nepilnamečiams, yra naujas prokuratūros prioritetas. Jos teigimu, narkotikų vartojimo tarp nepilnamečių ekspertinių tyrimų skaičius pastaraisiais metais auga: 2022 m. jų atlikta 2641, 2023 m. – 3457, o dar nepraėjus šiems metams – jau 3600.
„Problema yra labai didelė“, – komitete teigė generalinė prokurorė.
Šį mėnesį Kaune patikrinus kelias dešimtis nepilnamečių vartotų elektroninių cigarečių skysčių, narkotinių medžiagų aptikta kas šeštame mėginyje.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis, psichoaktyvių medžiagų vartotojų amžius pastaruoju metu jaunėja – įsitraukia net šešiamečiai.