Seimas ratifikavo 1976 m. birželio 13 d. Romoje priimtą Susitarimą dėl Tarptautinio žemės ūkio plėtros fondo steigimo, tokiu būdu įvykdant teisines Lietuvos prisijungimo prie Tarptautinio žemės ūkio plėtros fondo (IFAD) sąlygas, kurios būtinos, siekiant tapti visateise šios tarptautinės organizacijos nare (toliau – Susitarimas).
Pristatydamas projektą pavasario sesijos pabaigoje Seimo narys Kęstutis Navickas pažymėjo, kad tai yra finansinis instrumentas teikti žemės ūkio ir kaimo plėtros pagalbą besivystančioms šalims, kurioms tokios pagalbos reikia.
Pirmiausia – parama Ukrainai
„Kodėl Lietuva siūlo prisijungti prie šio fondo? Mes manome ir tikime, kad tai būtų geras instrumentas sutelkti šalis sąjungininkes, šalis bendramintes padėti Ukrainai atkurti žemės ūkį ir kaimiškas vietoves ir padėti dabar, karo sąlygomis, išgyventi.
Svarbu paminėti, kad privalomų įnašų į šitą fondą nėra, visi įnašai yra savanoriški. Tačiau sutelkę, kaip ir minėjau, tam tikrus sąjungininkus, mes galėtume turėti tikrai neblogą instrumentą, skirtą pirmiausia padėti Ukrainai“, – sakė K. Navickas.
Seimui ratifikavus Susitarimą, prisijungimo prie IFAD susitarimo dokumentas bus perduota Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui, ir Lietuva taps visateise IFAD nare.