Žiniasklaidai skelbiant apie galimai korupcijos požymių turinčius Palangos mero, konservatoriaus Šarūno Vaitkaus ir Seimo nario konservatoriaus Mindaugo Skritulsko veiksmus, opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai kreipiasi į Seimo Antikorupcijos bei Etikos ir procedūrų komisijas.
Socialdemokratai neatmeta galimybės kreiptis ir į Generalinę prokuratūrą, kuri, pasak LSDP atstovų, galėtų imtis viešojo intereso gynimo procedūros dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi valdant bendrovę „Rota fortuna“, kuri valdo Palangos apžvalgos ratą.
Pasak Seimo LSDP frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės, Palangos „Velnio ratas“ ne juokais įsuko konservatorius.
„Iš to, kas paviešinta, galima spręsti, kad Seimo narys M. Skritulskas Seimo posėdžių metu vyko į užsienį, kur buvo derinami verslo sandoriai dėl Palangos „Velnio rato“. Pagal Seimo statutą „Seimo nario pareigos nesuderinamos su … darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse“. Būtina ištirti, ar minėtasis Seimo narys pažeidė šią Seimo statuto nuostatą. Maža to, jei šeimos nariai gauna pajamas iš verslo, kurį proteguoja Seimo narys, tai galimas viešųjų ir privačių interesų konfliktas“, – komentuoja R. Budbergytė. „Be to, kelionėms į užsienį sesijos metu privaloma gauti Seimo valdybos leidimą“, – priduria ji.
Į Seimo EPK ketvirtadienį kreipėsi Palangos miesto tarybos narė, socialdemokratė Svetlana Tučkė.
„M. Skritulskas suka verslą, per Seimo posėdžius vyksta į užsienį derinti verslo sandorių. Įtraukiamas ir jo kolega konservatorius, Palangos meras Š. Vaitkus, kad verslo ratas suktųsi kaip sviestu pateptas. Leidimai jokiems kitiems asmenims nesuteikiami, proteguojami tik savi. Vien tai jau turi korupcijos kvapelį“, – pažymi S. Tučkė.
Primename, kad Palangos apžvalgos ratą, dar vadinamą „Velnio ratu“, valdanti bendrovė „Rota fortuna“ įregistruota 2022 m. vasarį. Tarp šios įmonės akcininkų – Palangos mero, konservatoriaus Š. Vaitkaus ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko M. Skritulsko žmonos.