Pirmadienis, 23 vasario, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Kaip telefonas gali padėti gintis nuo užpuolikų?

www.alkas.lt
2024-09-14 18:31:00
24
PERŽIŪROS
0
Telefonas | inkagency.lt nuotr.

Telefonas | inkagency.lt nuotr.

Rudens sutemoms jau netrukus užklosiant miestą, gatvėse krūptelėti priversti gali net mūsų pačių šešėlis. Neapšviesti daugiabučių kiemai, ištuštėję parkai ir neapsaugotos viešojo transporto stotelės kelia nerimą ir patiems drąsiausiesiems, jau nekalbant apie iš būrelių grįžtančius vaikus.

Tokiais atvejais efektyvia asmeninės apsaugos priemone tampa mūsų telefonas, kuris kartu su specialioms programėlėmis, gali išvaduoti iš pačių netikėčiausių gatvėse tykančių pavojų.

„Nors tamsiu paros metu gatvėse gali tykoti kur kas daugiau grėsmių, mūsų gyvenimas nusileidus saulei nesustoja. Tam, kad tamsiomis gatvelėmis eiti būtų kiek drąsiau, patariama žinoti greitąjį pagalbos iškvietimo būdą savo išmaniajame, prieš ėjimą aktyvuoti „bSafe“ programėlę, o bėgiojant ar važinėjant dviračiu – neignoruoti populiariosios „Strava“ suteikiamų saugumo funkcijų“, – teigia „Telia“ išmaniųjų įrenginių žinovas Marijonas Baltušis.

Nežinomos saugumo funkcijos

Šiais laikais tiek „iPhone“, tiek „Android“ išmanieji vartotojams siūlo įvairių saugumo sprendimų, net ir be specializuotų programėlių siuntimosi. Pavyzdžiui, vienu metu nuspaudus ir maždaug  penkias sekundes palaikius „iPhone“ įjungimo ir kurį nors iš garso mygtukų, įrenginys automatiškai surinks bendrąjį pagalbos numerį. Tai gali ypač praversti stresinėje padėtyje, kai pagalbą tenka kviesti neišsitraukus telefono iš kišenės arba nepavykstant jo atrakinti.

Tuo metu naujesni „Samsung“ modeliai siūlo labai naudingą SOS žinučių sprendimą.

Apsilankius šių telefonų išplėstinių funkcijų nustatymuose, rasite opciją „Siųsti SOS žinutes“. Ten bus galima pasirinkti, kuriuos kontaktus informuoti apie pavojų ir, ar jiems taip pat nusiųsti paveikslėlius bei garso įrašus. Aktyvavus šią funkciją, pakaks tris kartus greitai spustelėti įjungimo mygtuką, ir nustatyti asmenys žinute bus akimirksniu informuoti apie jums iškilusį pavojų, pridedant lokaciją bei kitus svarbius duomenis.

„Planuojant kiek ilgesnį pasivaikščiojimą sutemus arba tamsiu paros metu naudojantis pavežėjų paslaugomis, „iPhone“ savininkams rekomenduojama aktyvuoti „Safety Check“ funkciją, kuri artimiesiems leis sekti jūsų kelionę ir praneš apie bet kokius jos nesklandumus.

Gamyklinėje žinučių programėlėje tiesiog pasirinkite asmenį, kuriam norite teikti šį pranešimą, greta žinutės teksto laukelio spustelėkite „+“ ikoną ir paspauskite „Safety Check“. Tuomet pakaks pasirinkti iš dviejų opcijų – „When I Arrive“ bei „After a Timer“, – pataria M. Baltušis.

Pirmasis pasirinkimas labiau tinka kelionės informacija dalinantis su šeimos nariais arba draugais, kadangi jiems leidžia matyti, kaip keliaujate ir kada tiksliai pasieksite kelionės tikslą. Antrąjį pasirinkimą reikėtų rezervuoti vykstant į pasimatymą ar susitikimą su mažiau pažįstamais draugais, kuriems jūsų maršruto informacija taptų pasiekiama tik kelionės neužbaigus per nustatytą laiką.

„bSafe“ – dar daugiau priemonių savisaugai

Jei norite apsaugoti vaikus arba po naktinį miestą tenka keliauti ganėtinai dažnai, papildomą apsaugą gali suteikti „bSafe“. Šią „Android“ ir „iOS“ platformoms prieinamą programėlę su savo tėvu sukūrė išprievartavimą patyrusi Charlen. Traumuojančių išgyvenimų įkvėptą įrankį jau išbandė milijonai žmonių iš 125 pasaulio valstybių.

Atsisiuntus „bSafe“, vartotojo paprašoma suregistruoti visus „patikimus kontaktus“, kurie turės galimybę bet kada žinoti jo vietovę, o ištikus nelaimei – sulaukti jo pagalbos prašymo. Viena originalesnių aplikacijos funkcijų galima įvardinti šaižų garsą, kurį išmaniojo garsiakalbiai pradeda skleisti balsu ar mygtuko paspaudimu aktyvavus SOS režimą.

Ši sirena gali padėti bent trumpam laikui atbaidyti užpuolikus, kol į atskubės pagalbos tarnybos arba į automatiškai išsiųstą pagalbos prašymą atsilieps draugai.

Vis dėlto, jei baiminatės, kad didelis triukšmas piktavaliams tik išduos, kad bandote prisikviesti pagalbą, šią funkciją galima išjungti programėlės nustatymuose.

„Kol auka grumiasi su nusikaltėliais, jos pasirinkti „patikimi kontaktai“ mato ne tik nukentėjusiojo buvimo vietą, bet ir tai, kas dedasi nusikaltimo vietoje. Po SOS režimo aktyvavimo „bSafe“ automatiškai pradeda įrašinėti išmaniojo kameros vaizdą ir garsą. Programėlės kūrėja Charlen akcentuoja, jog tai svarbu tiek gelbėtojams siekiant suprasti, kas įvyko, tiek pačiai aukai, vėliau teisme įrodinėjant užpuolikų kaltę“, – prideda specialistas.

Be to, „bSafe“ siūlo ir keletą sprendimų užpuolimo prevencijai. Pavyzdžiui, „Netikro skambučio“ funkcija gali padėti išvengti nejaukaus pokalbio su nepažįstamaisiais, o laikmačio parinktis pagalbos prašymą išsiuntinės patikimiems kontaktams, jei iki nustatyto laiko nesustabdysite tiksinčio laiko. Tiesa, svarbu paminėti, jog „bSafe“ efektyviausiai veiks tada, kai programėlę naudos ne tik auka, bet ir jos artimiausi žmonės.

Pasirūpinti saugumu būtina net sportuojant

Augant visuomenės susirūpinimui savo sveikata, vis daugiau žmonių į tamsias gatveles leidžiasi ne ieškodami pramogų ar iš jų grįždami, o norėdami pagerinti savo fizinę formą. Jei bėgiojimui ar pasivažinėjimui dviračiu laiko randate tik vėlyvais vakarais, verta neignoruoti šių treniruočių entuziastų pamėgtos „Strava“ programėlės saugumo funkcijų.

„Strava Beacon“ pavadintas sprendimas veikia labai paprastai. Prieš treniruotės pradžią vartotojas programėlėje pasirenka iki trijų saugumo kontaktų, kurie gaus nuorodą į interaktyvų žemėlapį.

Šiems kontaktams netgi nereikia būti „Strava“ bendruomenės nariais – nuoroda jiems gali būti nusiųsta SMS žinute. Pakaks spustelėti ant jos, ir bėgiko ar dviratininko buvimo vietą realiu laiku bus galima stebėti tiesiog įrenginio naršyklėje. Taip artimieji visada žinos, kur esate, ir pamatę neįprastus nukrypimus, galės greitai reaguoti.

„Pastaroji funkcija svarbi ne tik dėl baimės būti užpultam, bet ir siekiant gauti greitą pagalbą, įvykus nelaimingam atsitikimui. „Strava“ forume galima rasti įrašų, kuriuose žmonės „Beacon“ funkcijai dėkoja už išgelbėtą gyvybę ir dalinasi istorijomis, kad ji padėjo laiku sulaukti medikų, atokiame kalnų take nukritus nuo dviračio ir patyrus daugybinius lūžius.

Net jei to neprireiks, daug pastangų nekainuojantis pasidalinimas savo lokacija padės geriau susikoncentruoti į treniruotes ir drąsiau siekti savo sporto tikslų, nusileidus saulei“, – įsitikinęs „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Telefonas vaikui: patarimai, renkantis pirmąjį įrenginį
  2. Skendimas, skilimas ir perkaitimas: kaip teikti pagalbą savo telefonui?
  3. Kaip prailginti telefono baterijos gyvavimo laiką?
  4. Dešimt žingsnių, kaip sutramdyti išmaniųjų įrenginių įsilaužėlius
  5. Patarimai, kaip apsaugoti duomenis savo telefone: tik PIN kodo neužteks
  6. Pirmoji pagalba ištikus nelaimei… telefonui
  7. Per atostogas nepamirškite telefono priežiūros
  8. Pirmoji pagalba „išmaudžius“ telefoną
  9. Kad išmanieji prietaisai tarnautų ilgiau
  10. Skirtingiems įrenginiams – vienas įkroviklis
  11. Akims padės ir poilsis, ir maistas
  12. Paaiškėjo seniausi Lietuvoje veikiantys mobilieji
  13. Pastato apdaila daro įtaką ryšio kokybei
  14. Seni telefonai – ir tauriųjų metalų lobis, ir gaisro pavojus
  15. Keliauti bus dar paprasčiau – „Google Maps“ ir „Waze“ atsinaujino

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Metų žodžio ir Metų posakio 2026 rinkimai
Kalba

Metų žodis ir Metų posakis: paskelbti devintųjų rinkimų nugalėtojai

2026 02 22
Išrinktos gražiausios 2025 metų knygos
Kultūra

Išrinktos gražiausios 2025 metų knygos

2026 02 22
J. Vaitulevičiaus fotoarchyvo perdavimas
Istorija

Lietuvos nacionaliniam muziejui perduotas ilgamečio nacionalinės televizijos operatoriaus J. Vaitulevičiaus fotoarchyvas

2026 02 22
Aštuonioliktą kartą apdovanoti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai
Kalba

Aštuonioliktą kartą apdovanoti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai

2026 02 22
Darbas
Lietuvoje

Daugiau nei 70 proc. darbuotojų Baltijos šalyse keistų darbą

2026 02 21
V. Adamkus
Gamta ir ekologija

Bus sodinamas V. Adamkaus 100-mečio ąžuolynas

2026 02 21
A. Svitojus: klimato politika negali sugriauti maisto gamybos pagrindų
Lietuvoje

A. Svitojus: klimato politika negali sugriauti maisto gamybos pagrindų

2026 02 21
Kleboniškių muziejuje Užgavėnių papročius primena kaukių paroda
Etninė kultūra

Kleboniškių muziejuje Užgavėnių papročius primena kaukių paroda

2026 02 21

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą
  • Betgi apie Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą
  • Dovile apie Priklausomybė nuo maisto panaši į priklausomybę nuo narkotikų?
  • +++ apie A. Mikusas. Pagoniškosios etikos klausimu

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Alergija šalčiui – kas už to slypi?
  • Lietuviai stebi elektros suvartojimą, tačiau būdų sutaupyti dar yra
  • Dėl varveklių ir sniego nuošliaužų – tūkstantinės žalos
  • A. Mikusas. Pagoniškosios etikos klausimu

Kiti Straipsniai

„TikTok“

D. Ulbinaitė siūlo 16 metų amžiaus ribą socialiniams tinklams

2026 02 20
Telefonas

Ar mes valdome savo išmaniuosius telefonus, ar jie – mus?

2026 02 17
BPC, pagalbos skambutis

Minima vieningo skubios pagalbos numerio 112 diena

2026 02 11
Telefonas

Šaltis ir išmanusis – ko nedaryti grįžus iš lauko žiemą

2026 02 07
Kompiuteris

DI kelia kompiuterių kainas: paskaičiavo, kaip tai atsilieps pirkėjams

2026 02 01
Telefonas

Lėto interneto kaltininkas – gali būti ir netikėtoje vietoje

2026 01 31
Neįgalieji

Asmeninio asistento pagalba – visoje Lietuvoje

2026 01 29
Kelias, žiema

Užšalus automobiliui geiriau kviesti ne kaimyną

2026 01 25
Elektra

5 elektros vartojimo pažadai, galintys padėti sutaupyti

2026 01 25
Kompiuteris ir šuo

Net 8 iš 10 vartotojų palieka atviras duris kibernetiniams sukčiams

2026 01 24

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą
  • Betgi apie Už istorinių klausimų gvildenimą Lenkija apdovanojo Valdovų rūmų muziejaus vadovą
  • Dovile apie Priklausomybė nuo maisto panaši į priklausomybę nuo narkotikų?
  • +++ apie A. Mikusas. Pagoniškosios etikos klausimu
  • Nick Bryant, Mario Nawfal apie „Epšteino failai“: pasaulinės bylos šešėlis krinta ir Lietuvon
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Išmoka

Išėję į pensiją gyvena apie 20 metų: kaip užsitiktinti pajamas?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai