Rugpjūčio 28 d., 18 val., Kaune, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos būstinėje ( Laisvės al. 39) bus pristatyta ypatinga knyga apie apie legendomis ir neretai šmeižtu apipintą Birželio sukilimą Pilypo Žukusko Naručio „Tautos sukilimas 1941 m. Lietuvos nepriklausomybei atkurti“. Knygą išleido Valstybingumo studijų centras.
Renginyje knygą ir Sukilimą aptars Nacionalinio susivienijimo vicepirmininkas dr. Vytautas Sinica ir istorikas dr. Simonas Jazavita, vienintelis Lietuvoje parengęs disertaciją Kazio Škirpos tema.
Knygos autorius Pilypas Žukauskas-Narutis (1920-2014) yra vienas pagrindinių 1941 metų Birželio sukilimo rengėjų, antinacinės rezistencijos dalyvis ir Štuthofo koncentracijos stovyklos kalinys, inžinierius.
Sovietinė okupacija užklupo P. Narutį studijuojantį Vytauto Didžiojo universitete, kur jis buvo Studentų ateitininkų sąjungos pirmininkas.
Būdamas vos 21-erių metų jis įsitraukė į Lietuvių aktyvistų fronto (LAF) veiklą ir ėmėsi vadovauti Birželio sukilimo štabui Kaune.
Ši jo knyga – tiesioginio liudininko ir dalyvio atsiminimai apie pavergtos lietuvių tautos laisvės kovą.
Knygoje atsiskleidžia sudėtingas politinis kontekstas, atvedęs iki būtinybės ir pareigos sukilti prieš sovietinę okupaciją, Sukilimo planavimą ir veiksmus, o taip pat tikslus.
Būtent Sukilimo tikslai ir padariniai šiandien yra tapę nuolatinio šmeižto ir propagandos taikiniu tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje.
„Lietuvos visuomenė yra palyginti menkai susipažinusi su Sukilimu, beveik nėra populiariosios literatūros ar laidų šia tema, itin glaustai ji paliečiama ir mokyklinėse programose. Visa tai lemia, jog Sukilimo ir jo dalyvių atminimas iki šiol formuojamas gandų, sovietinės istorijos mitų ir vertinimų, ignoruojančių tragišką 1941 metų vasaros lietuvių tautos padėtį ir aplinkybes.
Ši knyga, pirmąkart išleista Lietuvoje minint 80-ąsias Sukilimo metines, siūlo visiems, besidomintiems Lietuvos istorija ir laisvės kovomis pažinti Tautos sukilimą iš pirmų lūpų – vieno iš Sukilimo vadų pasakojimo. Kartu tai geriausia priemonė pažinti ir suprasti, kodėl Birželio sukilimo atmintis verta tokios kovos, į kokią Nacionalinis susivienijimas (NS) apsisprendė stoti šią vasarą“, – sako Valstybingumo studijų centro direktorius, NS pirmininko pavaduotojas Vytautas Sinica.
Prie ko čia NS savęs kišimas (neaišku, kas per naciją juo siekiama sukurti !) prie 1941 m. birželio Tautos sukilimo, kažkas panašaus į šliejimąsi politiniais interesais, Smetoniškai pavedžioti Tautą už nosies. Juk Sukilimo siekta ne Žečpospolitos naciją atkurti, o priešingai 1918 m. vasario 16 -osios Nepriklausomą Lietuvą, kuri būtent save atskyrė nuo turėtų lenkiškų Žečpospolitinio valstybingumo ryšių.
O prie to, kad knygą išleido ,,Valstybingumo studijų centras”, kurio direktorius yra NS vicepirmininkas. Prie to, kad iš visų politonių jėgų – tik NS imasi konkrečios veiklos įamžinant Birželio sukilomo atminimą.
+++++
Vadinasi NS tos knygos išleidimu – uždarbiauja, nes Birželio sukilimas domina daugelį, – knygą išpirks…