Skaitmeninės valiutos kasdien įgauna vis didesnį populiarumą. Labai išaugo ir pačių kriptovaliutų skaičius. Taip pat pastebimas didelis augimas, kai kalbama apie skaitmeninių valiutų priėmimą ir naudojimą. Kriptovaliutų, tokių kaip bitkoinas ir eteris, augimas ir grėsmė verčia vyriausybes pristatyti skaitmenines savo valiutų versijas, dažnai vadinamas centrinio banko skaitmeninėmis valiutomis (CBDC). Be to, jei norite sužinoti apie investicias, ypač susijusias su naftos sektoriumi, ir įmones, kurios gali jas išmokyti šia tema, galite apsilankyti oil-profit.io.j
Uždraudusi visas kriptovaliutas, Kinija pristatė skaitmeninį juanį. Toks žingsnis buvo strategiškai apgalvotas dėl keleto priežasčių.
Viena vertus, taip norėta užpildyti spragą, kuri atsirado uždraudus kriptovaliutas.
Kita vertus, skaitmeninis juanis užtikrino, kad plėtodama savo centrinio banko skaitmeninę valiutą Kinija neatsiliktų nuo kitų šalių.
Taigi Kinija tapo pirmąja didžiąja ekonomika, įsivedusia centrinio banko skaitmeninę valiutą.
Iki 2021 m. su skaitmeniniu juaniu susiję sandoriai viršijo 87,5 mlrd. juanių. Panašu, kad skaitmeninis juanis netrukus pakeis įprastus dekretinius pinigus.
Be to, skaitmeninis juanis taip pat konkuruoja su kitomis pasaulio valiutomis, pavyzdžiui, JAV doleriu.
Silpstančios tradicinės valiutos
Skaitmeninis juanis gali susilpninti tokias tradicines valiutas kaip JAV doleris, euras ir Japonijos jena. Skaitmeninis juanis jau konkuruoja su visomis kitomis pagrindinėmis valiutomis tiek šalies, tiek tarptautiniu mastu. Svarbu suprasti, kad skaitmeninis juanis yra ne tik vietinė, bet ir globali valiuta.
Kadangi skaitmeninių valiutų ir skaitmeninių sandorių daugėja, įprasti dekretiniai pinigai, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, gali netekti aktualumo. Vis daugiau žmonių ir verslų rinktųsi prekyboje naudoti skaitmeninius pinigus, nes jie yra pigesni ir patogesni.
Tarptautinėje prekyboje tradiciškai vyravo pagrindinės pasaulio valiutos – JAV doleris ir euras. Skaitmeninis juanis galėtų tai pakeisti ir tapti dažniausiai naudojama valiuta tarptautinėje prekyboje. O tai laikui bėgant susilpnintų iki šiol vyravusias valiutas.
Tarpvalstybinės prekybos stiprinimas
Kinija yra reikšminga tarptautinės prekybos dalyvė, svarbi įvairių prekių bei paslaugų importuotoja ir eksportuotoja. Tarpvalstybinė prekyba gali būti brangi ir sudėtinga, tačiau skaitmeninis juanis galėtų pakeisti žaidimo taisykles šioje srityje.
Skaitmeninis juanis padėtų vykdyti greitesnius ir sklandesnius tarpvalstybinius sandorius ir leistų sutaupyti nemažai lėšų, nes tokie mokėjimai yra kur kas pigesni, sklandesni ir patogesni.
Skaitmeninio juanio naudojimas duotų daug naudos importuotojams, eksportuotojams ir visoms kitoms suinteresuotosioms šalims, įskaitant siuntėjus. Palengvinus tarpvalstybinių sandorių vykdymą, padidėtų Kinijos uostų produktyvumas. Jei būtų naudojamas skaitmeninis juanis, logistikos operacijos šalyje irgi taptų efektyvesnės.
Tarptautinės rinkos dinamikos pokyčiai
Skaitmeninis juanis taip pat galėtų įnešti pokyčių į tarptautinės prekybos struktūrą ir dinamiką.
Jis galėtų ne tik išstumti kai kurias vyraujančias valiutas, pavyzdžiui, JAV dolerį, bet ir pakeisti kai kurių ekonomikų reikšmingumą tarptautinėje rinkoje.
Skaitmeninis juanis gali ypač susilpninti JAV pranašumą tarptautinėje rinkoje ir prekyboje. Gali nutikti ir taip, kad Kinija taps stipresne tarptautinės prekybos dalyve.
Keletas pamąstymų pabaigai
Kinija buvo pirmoji iš didžiųjų pasaulio ekonomikų, įsivedusių centrinio banko skaitmeninę valiutą – skaitmeninį juanį – vietinę ir tarptautinę skaitmeninę valiutą, kurios įsivedimo ir naudojimo mastai stipriai išaugo.
Skaitmeninis juanis gali tapti svarbiu tarptautinės prekybos dalyviu ir turėti įvairių tikėtinų padarinių.
Nors šiuo metu skaitmeniniu juaniu daugiausia prekybos sandorių vykdo Kinijos piliečiai, šios valiutos naudojimas gali išaugti ir užsienio šalyse, jei tik Kinija sudarys tam sąlygas.