Gegužės 21 d. VDU Menų fakultete. Kaune, vyko diskusija „Sėkmės skonis ir prieskoniai: ką reiškia miestui būti Pasaulio paveldo sąraše?“
Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Lietuvą pasiekė džiugi žinia – Pirmosios Lietuvos respublikos Kauno modernizmo architektūra įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Tai istorinė akimirka net tik Kaunui, bet ir Lietuvai, nes būtent tuo metu gimė ir vystėsi Lietuvos naujoviškas valstybingumas.
Kartu Kaunas yra charakteringas visos Rytų ir Centrinės Europos modernizacijos simbolis, kuriame atsispindi optimistinė naujų, iš imperijų išsivadavusių nepriklausomų valstybių sostinių sumanymas.
Tačiau, ką iš tiesų ši istorinės sėkmės akimirka reiškia miestui ir kokia laukia jo ateitis? Ar išties architektai ir vystytojai sunerimę dėl galimai griežtėsiančių reikalavimų ar draudimų?
Ar miestas tikrai taps (o gal jau tampa?) didžiausiu naudos gavėju dėl potencialiai augančio turizmo ir investuotojų?
Pokalbyje dalyvavo: Sigita Bugenienė | Kultūros ministerijos Kultūros paveldo politikos grupės patarėja, UNESCO nominacinės paraiškos „Modernistinis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919-1939“ rengėja; Vaidas Petrulis | KTU Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro vadovas, dr. docentas, UNESCO nominacinės paraiškos „Modernistinis Kaunas: Optimizmo architektūra, 1919-1939“ rengėjas, knygos „Optimizmo architektūra. Kauno fenomenas, 1918–1940“ bendraautorius; Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius | „Art Deco muziejaus“ iniciatoriai ir įkūrėjai, Pirmosios Lietuvos Respublikos palikimo gaivintojai ir puoselėtojai; Gintaras Česonis | Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus valdybos pirmininkas, Kauno fotografijos galerijos vadovas, leidinio „Kauno tarpukario architektūra“ fotografijų autorius.
Pokalbiui vadovavo Jūratė Tutlytė | VDU Menų fakulteto docentė, architektūros ir dizaino tyrėja, Lietuvos paviljono 19-os Venecijos architektūros bienalėje komisarė.