Tinko mišiniai yra pačios populiariausios sienų ir lubų išlyginimui naudojamos medžiagos. Jie yra geru žodžiu minimi už elastingumą, greitą džiūvimą ir nesudėtingą naudojimo tvarką. Vienu ar kitu tinko mišiniu nutinkavus sienas, ant jų iš karto galima klijuoti tapetus ar padengti dekoratyvinio tinko sluoksniu.
Kokios yra pagrindinės tinko mišinių savybės?
Pastatų apdailai gali būti naudojami cementiniai, gipsiniai, kalkiniai ir dekoratyviniai tinko mišiniai. Visi jie gerai sukimba su tinkuojamu pagrindu, o cementiniai mišiniai tinka pašalinti defektams atsiradusiems po betonavimo darbų.
Tinko mišinius galima naudoti ne tik vidaus, bet ir išorės darbams, nes juose esantys priedai suteikia mišiniams plastiškumo ir tuo pačiu suformuoja drėgmei ir šalčiui atsparų sluoksnį, kuris netrūkinėja.
Jie yra laidūs vandens garams, paviršiui lėtai atiduoda drėgmę, o tai apsaugo dažus, tapetus ir kitokias sienų apdailos priemones nuo deformacijų grėsmės. Jais lengva padengti keramzitinio betono, akyto betono ir silikatinius paviršius. O tarp plytų, statybinių blokelių ar mūro atsiradę nelygumai labai lengvai išsilygina.
Kada geriausiai pasitarnauja silikoninis tinko mišinys?
Silikoniniai tinko mišiniai įprastai yra naudojami fasado apdailai, nes jie yra pagaminti iš silikoninių dervų. Todėl jie garantuoja fasadui patikimą apsaugą nuo dumblo ir samanų atsiradimo, neleidžia įsiveisti pelėsio grybeliui. Be to, šios rūšies tinko mišiniai atlaiko pačius įvairiausius atmosferinius oro pokyčius, nes garsėja ypatingu laidumu garams.
Koks tinko mišinys labiausiai tinka sausų vidaus patalpų apdailoje?
Vidaus patalpų apdailai labiausiai tinka gipsinis tinko mišinys. Juo tinkuojant sienas užtenka plonesnio sluoksnio, be to, jis greičiau džiūsta ir netrūkinėja. Tiesa, jis prastai reaguoja į nuolatinę drėgmę, todėl jo geriau nenaudoti tokiose erdvėse, kuriose tvyro nuolatinė drėgmė. Ten labiau tiks drėgmei atsparūs cementiniai tinko mišiniai.
Kita vertus, gipsinis tinko mišinys puikiai atlaiko nenuolatinę drėgmę, todėl juo galima dengti virtuvės, vonios kambario arba rūsio patalpas. Tik tada tokiose vietose, kaip vonios, dušo kabinos ir praustuvo aplinka, kuri gali būti veikiama vandeniu tiesiogiai, ją būtina padengti hidroizoliacinėmis priemonėmis.