Balandžio 9 d. Visuomeninio judėjimo „Tautininkų Sąjunga“ steigėjai pranešė, kad gavo Registrų Centro patvirtinimą dėl šios organizacijos, kurios juridinis forma yra asociacija, įregistravimo.
Gegužės 11 d. numatomas šio judėjimo kūrėjų visuotinis susirinkimas, kuriame bus išrinkta Tautininkų Sąjungos taryba ir kitos institucijos.
Steigėjų išplatintame pranešimą rašoma, kad „Tautininkų Sąjunga“ veiks kaip nepartinis piliečių, išpažįstančių tautines vertybes ir puoselėjančių lietuvių tautininkų tradicijas, judėjimas, kuriame galės dalyvauti ir užsienio lietuviai.
„Tautininkų Sąjunga telks piliečius Lietuvos valstybės pamatinių konstitucinių vertybių bei materialių ir dvasinių kultūros vertybių gynimui; skatins piliečių iniciatyvumą ir dalyvavimą valstybės valdyme, tautinės valstybės kūrime, puoselės piliečių istorinę atmintį, gins lietuvių kalbos valstybinį statusą, rūpinsis kultūros ir gamtos paveldu, etninės lietuvių kultūros gyvavimu“, – sako vienas iš asociacijos steigėjų, buvęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio inciatyvinės grupės ir Seimo narys Gintaras Songaila.
Pasak jo judėjimo nariais galės tapti įvairių politinių grupių atstovai, viešosios politikos ir visuomenės veikėjai, kurie laikysis Tautininkų Sąjungos vertybinių ir idėjinių nuostatų, siekiant užtikrinti lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės ateitį, gerovę ir saugumą. Tautininkų Sąjunga prisidės prie siekio telkti plačią koaliciją tautinės valstybės išsaugojimui ir stiprinimui.
Vienas šio visuomeninio judėjimo „Tautininkų Sąjunga“ steigėjų žinomas visuomenininkas, tautininkas Sakalas Gorodeckis paklaustas kam prireikė kurti dar vieną visuomeninę organizaciją sakė:
„Nei viena politinė jėga kuri sugebėjo atnešti gėrį savo valstybei neapsiėjo be visuomeninio judėjimo galinčio pritraukti ir sutelkti daug platesnes visuomenės pajėgas negu tai gali padaryti politinė partija. Tad mūsų steiginio siekis ir yra paskatinti visuomenines tautines pilietines inciatyvas peržengiančias partinio veikimo ribas“, – sakė S. Gorodeckis.
Norintys dalyvauti judėjimo „Tautininkų Sąjunga“ veikloje kviečiami užpildyti dalyvio anketą.
Vėl nežinia kam kuriama, nežinia ką veiks. Ir tai yra, kai tauta Lietuvoje lenkybė taisosi būti. Veikiau, kad kaip paprastai, vėl bus bedančiais Žečpospolitos tautininkais. Beje, tokiu atveju daugiau sakantis būtų pavadinimas – tiesiog Tawtyniky, tai gal nors su Tomaševskiu būtų galima rungtis dėl visokių paramų ir lenkų palaikymo. Dabar neaišku kurios tautos tautininkai buriasi.
Gyvename laikais, kai potencialios skylės užkamšomos daug greičiau. “Opozicijos” atsiranda ir palengva susilieja į bendrą visumą nepalikdamos nei žymės arba niekada nepakyla aukščiau skambių pareiškimų lygmens. Tie, kam reikia, išsėdi postuose po 20-30 metų nepaisant jokių “kadencijų”. Visur tas pats. Tvari praktika.
Gražulio partija, tautininkų-žygeivių-žaliųjų frakcija Gražulio partijoje, visuomeninis judėjimas ,,Tautininkų sąjunga”, ant kulnų lipantis ,,Nacionalinis susivienijimas”, į Krikščionių sąjungą perėjęs Marius Kundrotas – jau truputį per daug chaoso ir nebeaišku, kas ką kaip ir su kuo? Beje būtų labai konkretus klausimas: Sakalas Gorodeckis – su kokia partija kandidatuos į Seimą?
Tamsta esate visiškai neteisus.
Tautininkų Sąjunga juridine forma yra asociacija. O asociacija (p. 3.1) neatsako už savo narių prisiimtus įsipareigojimus, jos nariais (p. 4.1) gali būti Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių juridiniai ir fiziniai asmenys. Asociacijos narys (p. 4. 4) turi teisę ginčyti teisme visuotinio narių susirinkimo bei kolegialaus valdymo organo nutarimus ir administracinius sprendimus. Leiskite, tad, paklausti: “Kuo, principe, Tautininkų Sąjungos veikla skirsis nuo Laisvės partijos, keliančios betvarkę valstybės valdyme, veiklos?” Na, surauktais Gorodeckio antakiais, gal, lyginant juos su Armonaitės šypsena”. Todėl, tamsta Kažin, jūs esate visiškai teisus.