Trečiadienis, 20 rugpjūčio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Jei ruošiatės būsto remontui daugiabutyje

www.alkas.lt
2024-02-17 13:50:56
0
Remontas

Remontas | pixabay.com nuotr.

Būsto remontas – smagus, tačiau kartu ir daug iššūkių keliantis darbas, kurio metu gyventojams tenka susidurti su įvairiausiais techniniais bei teisiniais klausimais. Kokius dalykus reikia apgalvoti planuojant būsto remontą daugiabučiame name pasakoja daugiabučių administravimo ir priežiūros įmonės „Civinity Namai“ pastatų techninės priežiūros vadovas Evaldas Jančiauskas.

Būtina atskirti kosmetinį buto remontą nuo kapitalinio

Prieš pradedant bet kokius būsto remonto darbus pirmiausia patariama nuspręsti, kokie darbai bus atliekami. Pasak „Civinity Namai“ specialisto, aiškus darbų planas ne tik padės būsto remontą atlikti pigiau ir baigti darbus greičiau, bet ir leis įsivertinti, kokių dokumentų bei specialistų pagalbos prireiks.

Jeigu planuojate tik pagerinti būsto išvaizdą, pavyzdžiui, perdažyti sienas, pakeisti grindų dangą, atnaujinti vonios kambario plyteles, tokie darbai priskiriami kosmetiniam remontui, kuriems nereikalingi specialūs leidimai.

Tačiau jeigu jūsų planuose – didesnės apimties buto remontas, kurio metu planuojate keisti buto išplanavimą, inžinerinius tinklus, tokius kaip santechnika, elektros instaliacija, tokie darbai gali būti priskiriami kapitalinio remonto darbams, o norint juos atlikti teks gauti leidimus bei raštišką kaimynų sutikimą.

Sienas griauti galima tik su specialistų pagalba

Pasitaiko senų daugiabučių butų savininkų, kurie planuodami remonto darbus nusprendžia keisti buto išplanavimą ir, pavyzdžiui, sujungti svetainę su virtuve. Planuojantiems tokius pokyčius būtina suprasti, kad bet koks sienų griovimas, angų jose iškirtimas ar kitos pertvarkymas yra labai rizikingas.

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar norima išgriauti siena yra ne laikančioji. Tai galima padaryti išanalizavus pastato projektinę dokumentaciją, taip pat jau buvusių atliktų pastato remonto darbų dokumentaciją.

„Civinity Namai“ specialisto teigimu, nereikėtų pasikliauti tik turimais namo dokumentais, nes pastato eksploatacijos metu gali būti atlikti ir niekam nežinomi bei neįregistruoti pakeitimai, o save laikančių sienų statusas pakeistas į apkrovas laikančiąsias.

Taigi, prieš pradedant bet kokius sienų ardymo darbus būtina pasitarti su specialistais ir, siūloma, atlikti statybinius tyrinėjimo darbus, kurių metų įvertinama, kokią paskirtį atlieka siena, kurią norima keisti.

„Jei pastatas pastatytas ir eksploatuojamas, siūlome buto išplanavimą palikti tokį, koks buvo numatytas daugiabučio namo projekte. Griaunat, ardant sienas keičiasi pastato apkrovos, didėja trūkių pastato sienose susiformavimo, pastato griuvimo rizika. Jei visgi labai norima buto išplanavimą pakeisti, prieš tai turi būti įvertinama esama pastato būklė, planuojamų atlikti darbų įtaka kitoms pastato konstrukcijoms, parengtas techninis darbo projektas. Darbus turi atlikti atestuoti rangovai, o darbų vykdymas prižiūrimas atestuotų techninės priežiūros inžinierių,“ – teigia „Civinity Namai“ specialistas.

Kai kuriems darbams būtini leidimai ir kaimynų sutikimai

Jeigu planuojate buto kosmetinį remontą, jam leidimų gauti nereikia, tačiau jeigu remonto darbai kels triukšmą, apie jį reikia informuoti miesto savivaldybę ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki darbų pradžios.

Tuo tarpu jeigu remonto metu keičiami inžineriniai tinklai (radiatoriai, elektros instaliacija, santechnika), įsistiklinamas balkonas, keičiami langai ir durys, ant pastato sienos kabinamas kondicionierius, keičiamas buto išplanavimas, tokiems darbams būtinas techninis projektas, kitų butų savininkų pritarimas, taip pat statybos darbų leidimas.

Atliekant remonto darbus neturint iš anksto išduoto leidimo gresia baudos. Savavališkai atliekant paprastąjį remontą teks susimokėti nuo 300 Eur iki 600 Eur baudą, tuo tarpu be leidimų atliekamas kapitalinis remontas daugiabučiame name užtraukia baudą iki 2300 Eur. Jeigu kapitaliniai remonto darbai atliekami kultūros paveldo zonoje, bauda gali siekti ir 3500 Eur.

Radiatorius keiskite pasibaigus žiemai

Remonto darbus atliekant vidaus patalpose atrodo, kad šie darbai gali būti atliekami bet kuriuo metų laiku. Visgi, kai kuriuos darbus rekomenduojama atlikti tik šiltuoju metų laiku.

Vienas iš jų – radiatorių keitimas ar taisymas. Tokius darbus reikėtų planuoti pavasarį po šildymo sezono pabaigos arba ankstyvą rudenį, prieš šildymo sezono pradžią. Tinkamai susiplanavus minėtus darbus juos padarysite paprasčiau, pigiau, o taip pat nesukelsite nepatogumų kaimynams.

„Senuose daugiabučiuose keičiant radiatorius šildymo sezono metu reikia atjungti visą pastato šildymo sistemą, iš radiatorių išleisti termofikatą, pabaigus darbus vėl juo užpildyti, atlikti papildomus nuorinimo darbus. Šie darbai ne tik papildomai kainuoja, bet ir sukelia didelių nepatogumų viso namo gyventojams. Naujos statybos namuose šildymo sistema užsukama tik butui, tad šildymo sezono metu pakeisti radiatorių tokie bute yra paprasčiau,“ – sako E. Jančiauskas.

Nepamirškite ir kaimynų

Daugiabučiame name atliekamas buto remontas kelia nepatogumų kaimynams, tad prieš pradedant darbus būtina nepamiršti ir jų.

Pirmiausia, atliekant remonto darbus, būtina atsižvelgti į miesto savivaldybėje galiojančias triukšmo prevencijos taisykles. Štai, pavyzdžiui, Vilniuje remonto darbai, kurie kelia triukšmą, gali būti vykdomi darbo dienomis nuo 7 val. iki 18 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 9 val. iki 17 val. Tuo tarpu Kaune darbus atlikti galima ilgiau – iki 22 val. vakaro.

Taip pat siūlome apie planuojamus remonto darbus visuomet pranešti kaimynams iš anksto, geriausia, nurodant, kokiomis valandomis ketinama atlikti triukšmą keliančius darbus.

„Graži bendruomenių praktika nurodyti ir būsto savininko ar remontą atliekančio darbų vadovo kontaktinį telefono numerį tam, kad nusiskundimų ar klausimų turintys kaimynai galėtų kreiptis tiesiogiai, o ne ieškoti pagalbos institucijose,“ – teigia E. Jančiauskas.

Kitas svarbus niuansas – bendrųjų daugiabučio namo patalpų tvarka. Svarbu suprasti, kad bendrosiose patalpose, tokiose kaip rūsys, laiptinės, negali būti laikomi remontui skirtos medžiagos ar kiti daiktai.

„Būsto remontą atliekantys turėtų patys pasirūpinti laiptinių, liftų ir kitų bendrųjų patalpų, švara. Jau prieš pradedant darbus rekomenduojama rangovams numatyti pareigą išplauti dėl darbų suterštas bendrąsias patalpas kasdien baigus darbus,“ – pataria „Civinity Namai“ specialistas.

Plytelės

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Dažniausia būsto užliejimo priežastis – susidėvėję vamzdžiai
  2. Lietuviams namuose šalta: kodėl Lietuvoje daugiausia ES nepatenkintų būsto šildymu?
  3. Garso izoliacija sienoms naujos statybos būste
  4. 5 patarimai – kaip nebrangiai atnaujinti būstą
  5. Už ką daugiabučių gyventojams gresia baudos?
  6. Kas valandą šalyje užliejama bent po vieną būstą

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas sveikina JAV įsipareigojimą dėl saugumo garantijų Ukrainai

2025 08 19
Eugenijus Sabutis
Lietuvoje

Prašoma naikinti E. Sabučio neliečiamybę

2025 08 19
Telefonas
Lietuvoje

Ryšio paslaugos Ukrainoje ir Moldovoje kainuos kaip namuose

2025 08 19
Dronų pilotai | I. Eimutytės-Mikelkevičienės nuotr.
Lietuvoje

Sostinėje įkurta Antano Gustaičio vardo bepiločių orlaivių kuopa

2025 08 19
Turizmas
Lietuvoje

Turistų pritraukimui – 78 tūkst. investicijų

2025 08 19
Seimas
Lietuvoje

Seimas rinkis į neeilinę sesiją

2025 08 19
Zelenskio ir Europos lyderių susitikimas su Trampu Vašingtone 2025-08-18
Akiračiai

L. Kojala. Zelenskio ir Europos lyderių vizitas Vašingtone

2025 08 19
Kelio darbai
Lietuvoje

Kelio darbai keliasi į magistralę Vilnius–Panevėžys

2025 08 19

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • ... apie Monstriukas.lt pataria: kaip atskirti originalią Labubu lėlę nuo klastotės „Lafufu“?
  • Aleksandras Dubinskis apie D. Trampo ultimatumas: taika mainais į Krymą ir NATO atsisakymą
  • Anna Skorochod, Eduardas Glioza apie Prezidentas sveikina JAV įsipareigojimą dėl saugumo garantijų Ukrainai
  • Michailas Velleris apie L. Kojala. Zelenskio ir Europos lyderių vizitas Vašingtone

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Prezidentas sveikina JAV įsipareigojimą dėl saugumo garantijų Ukrainai
  • A. Navys, M. Sėjūnas. Derybos: orda žygiuoja toliau
  • Prašoma naikinti E. Sabučio neliečiamybę
  • Ryšio paslaugos Ukrainoje ir Moldovoje kainuos kaip namuose

Kiti Straipsniai

Lietus

Kad liūtys atneštų kuo mažiau nuostolių

2025 08 17
Būstas

5 klausimai, padėsiantys išsirinkti būstą

2025 08 10
Būstas

Rugpjūtis – karščiausias mėnuo būsto nuomos rinkoje

2025 08 05
Kiek gali kainuoti profesionalios namų tvarkymo paslaugos? | freepik.com nuotr.

Kaip surasti patikimą namų tvarkytoją?

2025 08 03
Būstas

Tvariam būstui – geresnės paskolos sąlygos

2025 08 03
Remontas

Kad namų remontas vyktų sklandžiai

2025 08 02
Nuotekų valymo įrenginiai

3 sprendimai, kurie pagerins buitį jūsų namuose

2025 07 31
Pinigai

Valstybė skolins ILTE 40 mln. daugiabučių atnaujinimui

2025 07 30
Būstas

Skelbiamas kvietimas teikti prašymus dėl paramos būstui

2025 07 28
Pinigai

Gyventojai būstui skolinasi vis daugiau

2025 07 28

Skaitytojų nuomonės:

  • ... apie Monstriukas.lt pataria: kaip atskirti originalią Labubu lėlę nuo klastotės „Lafufu“?
  • Aleksandras Dubinskis apie D. Trampo ultimatumas: taika mainais į Krymą ir NATO atsisakymą
  • Anna Skorochod, Eduardas Glioza apie Prezidentas sveikina JAV įsipareigojimą dėl saugumo garantijų Ukrainai
  • Michailas Velleris apie L. Kojala. Zelenskio ir Europos lyderių vizitas Vašingtone
  • +++ apie S. Buškevičius. Beviltiškas susitikimas, šou publikai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Užrašas „natūralus“ žymi kokybiškesnį gaminį

Kefyras ir rūgpienis – panašūs, bet skirtingi

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai