Sausio 16 d. Etninės kultūros globos tarybos būstinėje (Gedimino pr. 60, Vilniuje) atidaryta dailininko Virginijaus Kašinsko tapybos paroda „Mitologiniai akmenys”.
Parodoje pristatoma dvylika V. Kašinsko darbų, kuriuose – Lietuvos akmenys. Didžioji jų dalis – archeologijos ir mitologijos paminklai, siejami su senąja baltų religija ir jos apeigomis. Kiti – tiesiog įspūdingomis formomis pasižymintys kūliai, įkvėpę dailininką įžvelgti juose kažką daugiau nei materija ir sukurti apie juos savo mitus.
Pristatydamas mitologinių akmenų tapybos darbų ciklą V. Kašinskas pabrėžia, kad akmenys gali būti ne tik meniniai objektai, bet ir simboliai, leidžiantys dabarties žmogui pajausti lietuvių praeities kultūros dvasines gelmes, o kartu – pažvelgti į pasaulį nestandartiniu žvilgsniu, atrasti ryšį su paslapčių kupinos gamtos objektais.
Kašinskas yra surengęs 65 personalines piešinių, tapybos ir fotografijų parodas. Daugelį metų domisi lietuvių mitologija, studijuoja ir renka žinias apie lietuviškus papročius, simbolius, raštus bei koloristiką. Jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Paroda veiks iki balandžio 16 d. Prieš atvykstant rengėjai prašo paskambinti +370 605 90120.
Panašu, kad ne vienas iš tų akmenų siekia iškart poledyninės Lietuvos (ledynmetis baigėsi 10 tūkst. m. atgal) laikotarpį, ir unikalu, kad mumyse tuo metu jau slypėjo gilios tautinės savimonės klodai.
O tautinė savimonė galėjo būti įprasminama tik mąstant lietuviškomis mintimis. Ar žinote, kad Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO 1992 metais lietuvių kalbą išrinko pačia gražiausia kalba pasaulyje? Antroje vietoje liko Norvegų, o trečioje vietoje – italų kalba. Taigi, mes kalbame pačia gražiausia pasaulyje lietuvių kalba.