Seimas pritarė naujos redakcijos Socialinių paslaugų įstatymo projektui ir lydimiesiems teisės aktams, kuriais didinamas socialinių paslaugų prieinamumas ir kokybė Lietuvos gyventojams, ypač turintiems negalią ir jų artimiesiems. Augant socialinių paslaugų poreikiui, įstatyme įtvirtinta, kad laikino atokvėpio ir socialinės priežiūros paslaugas gali teikti ir fiziniai asmenys.
Laikinojo atokvėpio paslauga atskira speciali socialinė paslauga – pagalba, kuri suteiks galimybę pailsėti asmeniui ar šeimai, prižiūrinčiam (-iai) asmenį, kuriam nustatytas individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikis.
Siekiant turėti galimybę globos įstaigose esantiems vaikams būti prižiūrimiems artimesnėje šeimai aplinkoje, reglamentuotas nuolatinio globotojo statusas.
Naujoje įstatymo redakcijoje įtvirtintos biudžetinių ir viešųjų socialinių paslaugų įstaigų vadovų kadencijos. Įstaigos vadovas, pasibaigus jo pirmai kadencijai, be konkurso galės būti skiriamas antrai kadencijai, jeigu kiekvienais kadencijos metais jo veikla buvo vertinta labai gerai arba gerai. Trečiai ir vėlesnėms kadencijoms vadovas bus skiriamas tik konkurso būdu.
Įstatymu taip pat siekiama sureguliuota mokėjimo už socialines paslaugas tvarka, įteisinant nemokamą socialinių paslaugų tiekimą.
Taip pat nuo 12 kvadratinių metrų iki 50 kvadratinių metrų padidintas turto normatyvas nustatant mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą dydį.
Lydimajame Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nustatyta, kad ligos išmokas gali gauti ir nuolatiniai globotojai.