Saulės elektrinės yra ilgaamžis ir efektyvus sprendimas, tiek individualių namų savininkams, tiek verslui suteikiantis galimybę ženkliai sumažinti elektros energijos sąnaudas.
Nors daugelis kalba apie saulės elektrinių privalumus, tačiau vis dar susiduriama su skirtingomis nuomonėmis dėl jų daromo poveikio aplinkai. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl saulės elektrinė yra tvarus įrenginys.
1. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimas
Gana didelė dalis šiltnamio efektą sukeliančių dujų yra išmetamos elektros energijos gamybos sektoriuje – deginant iškastinį kurą, pavyzdžiui, anglis ar gamtines dujas. Tuo tarpu saulės energija yra švarus, atsinaujinantis energijos šaltinis.
Saulės elektrinės gamindamos elektros energiją neišmeta į aplinką kenksmingų medžiagų, dėl kurių susidaro šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Tai suteikia galimybę mažinti klimato kaitą.
2. Vandens tausojimas
Efektyviam tradicinių elektrinių veikimui įprastai reikia gana didelio kiekio vandens įrangos aušinimui ar turbinos sukimui. Tačiau, kalbant apie modernias fotovoltines saulės elektrines – jos veikia be tiesioginio vandens naudojimo.
Tokiu būdu ne tik turime galimybę tausoti vandenį, bet ir gaminti elektrą tose vietose, kurios susiduria su nuolatiniu vandens trūkumu.
3. Ilgas tarnavimo laikas
Saulės elektrinės yra ilgaamžis įrenginys – gali tarnauti apie 25 metus ir daugiau. Geriausia tai, jog įrenginiui reikia minimalios priežiūros, o gedimai yra gana reti, todėl neteks patirti didelių išlaidų.
Be to, nuolat tobulėjant technologijoms, saulės elektrinės yra nuolatos tobulinamos: mažėja įrengimo išlaidos, o saulės elektrinių efektyvumas didėja.
4. Oro taršos mažinimas
Kaip jau minėjome prieš tai, saulės elektrinės gamina elektrą į orą neišmesdamos kenksmingų kietųjų dalelių, sieros dioksido, azoto oksido, kurie daro žalą žmogaus sveikatai.
Dėl šios priežasties, galime turėti geresnę oro kokybę, sumažinti su oro tarša susijusių sveikatos problemų riziką.
5. Biologinės įvairovės ir dirvožemio išsaugojimas
Saulės moduliams paprastai nereikia didelių žemės plotų, juos galima įrengti tiesiai ant namo ar ūkinio pastato stogo, nuosavame kieme, nederlingose vietovėse ar kitose specialiai tam pritaikytose vietose, efektyviai išnaudojant turimą erdvę.
Tai suteikia galimybę netrikdyti natūralios ekosistemos, išsaugoti augalus, pievas, laukinių gyvūnų ar pelkių buveines, užkirsti kelią biologinės įvairovės nykimui.
Nors saulės elektrinės komponentų gamybai pagaminti yra reikalingi tam tikri ištekliai, tačiau jie, palyginus – minimalūs. Nenaudojami įrenginio komponentai yra perdirbami ir gali būti panaudoti statant naujas saulės elektrines. Taigi, saulės elektrinės gali būti naudinga ir tvari investicija.