Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Tarpparlamentinių ryšių – Draugystės su Lietuva – grupe.
Šalies vadovas padėkojo delegacijai už ilgametį darbą plėtojant dvišalius Lietuvos ir Ukrainos ryšius ir akcentavo, jog bendradarbiavimas tik sustiprėjo Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.
„Lietuvoje priėmėme daugiau nei 80 000 pabėgėlių iš Ukrainos. Daugelis čia rado namus, nemaža dalis – ir darbą. Džiaugiuosi, kad vizito metu turėsite galimybę susipažinti ir su Ukrainos centro, įkurto Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva, veikla. Tai visos susitelkusios Lietuvos pastangų atspindys“, – sakė Prezidentas.
Lietuvos vadovas pabrėžė, jog politikų darbas – telkti politinę paramą Ukrainai, ir patikino, jog Lietuva nuosekliai ragina sąjungininkus didinti ir spartinti karinę paramą Ukrainai. „Ukraina turi gauti tai, ko jai reikia kovos lauke. Vakarų strateginis tikslas turi būti Ukrainos pergalė, kitu atveju Rusijos keliamos grėsmės tiek mūsų regionui, tiek Rytų kaimynystės šalims taps dar didesnės“, – teigė šalies vadovas.
Pasak Prezidento, Ukrainos vieta – Europos Sąjungos šeimoje ir NATO. Šalies vadovo teigimu, svarbu, kad Ukraina pasinaudotų susidariusiu galimybių langu ir būtų priimtas teigiamas sprendimas iki šių metų pabaigos dėl stojimo į ES derybų pradžios. Tam būtina sąlyga yra reformų, kurias įvardija Komisijos pateikta nuomonė dėl Ukrainos narystės ES paraiškos, įgyvendinimas. Parlamento vaidmuo įgyvendinant reikalingas reformas, pasak Prezidento, yra esminis. Šalies vadovas paragino ir toliau aktyviai siekti svarbių iniciatyvų patvirtinimo, ypač sutelkiant pastangas kovoje su korupcija ir pinigų plovimu.
Ukrainos Aukščiausiosios Rados Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva parlamentinė grupė įkurta 2019 m., jai vadovauja deputatas Ihoris Huzas ir pirmininkė Julija Ovčinikova. Grupės nariai dirba siekdami stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos savivaldos atstovų, skatina miestų bendradarbiavimą ir partnerystę, sprendžia aktualius Ukrainos vystymosi klausimus, aktyviai dalyvauja įgyvendinant bendrus kultūros ir infrastruktūros projektus, o karo metu rūpinasi Lietuvoje įsikūrusiais ukrainiečiais, kartu su Lietuvos Tarpparlamentinės draugystės grupės nariais aktyviai užsiima humanitarine veikla.