Rugsėjo 19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vykusiame baigiamosiose nacionalinio M. K. Čiurlionio kelio ženklo ir ženklinimo sistemos sukūrimo varžytuvėse renginyje buvo paskelbti I, II vietos laimėtojai bei žiūrovų numylėtinis.
Po diskusijų ir balsavimo buvo išrinkti 2 labiausiai bruožus atitinkantys ženklai I-ąją vietą laimėjo Naglis Baltušnikas (47 pasiūlymo autorius), II-ąją – Linas Spurga (39 pasiūlymo autorius).
Čiurlionio kelio partnerių ir Lietuvos dizaino asociacijos išrinkta 5 narių komisija vertino visus 54 menininkų atsiųstus 113 ženklų pasiūlymų.
Ženklus vertino: Daina Kamarauskienė (Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus generalinė direktorė), Alfredas Jomantas (Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Tarptautinių ryšių ir paveldo sklaidos skyriaus vedėjas), Giedrė Lisauskaitė-Jonušienė (kūrybinės studijos „Brandworks“ bendraįkūrėja ir kūrybos vadovė), Saulius Valius (dizaineris, M. K. Čiurlionio draugijos pirmininkas), Rokas Zubovas (M. K. Čiurlionio namų Vilniuje direktorius).
Komisijos darbo metu plačioji visuomenė galėjo ne tik susipažinti su ženklais ir jų kūrimo sumanymais M. K. Čiurlionio kelio Facebook paskyroje, bet ir balsuoti už jiems labiausiai patikusį ženklą.
Rugsėjo 19 d. 00:00 buvo fiksuotas žiūrovų numylėtinis – juo tapo pasiūlymas 09_01, kurio autorius Tauras Česnulevičius.
Jo sukurtas vaizdas sulaukė daugiau kaip 1,6 tūkstančio patiktukų Facebook platformoje. Iš viso balsavimo metu vaizdiniai sulaukė 8955 reakcijų.
Laimėjusio darbo autorius už ženklo naudojimo vadovo bei pagrindinių ženklinimo sistemos priemonių paruošimą bus apdovanotas 4000 eurų premija.
Antrosios vietos laimėtojas – 2000 eurų premija, o žiūrovų numylėtinis – 1000 eurų premija.
Turėdamas komisijos išrinktąjį ženklą, Čiurlionio kelias gali žengti į naują etapą ir tapti lengviau atpažįstamu kultūrinio turizmo maršrutu, skatinančiu keliaujant iš naujo atrasti ne tik M. K. Čiurlionį, bet ir Lietuvą.
Jau 2024 metais naujuosius ženklus žadama įrengti prie svarbių M. K. Čiurlionio kelio taškų. Visus Čiurlionio kelio taškus galite rasti www.ciurlioniokelias.lt esančiame žemėlapyje.
Varžytuvių renginius finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Varžytuvių renginių rėmėjas – skaitmeninės rinkodaros įmonė „Whatabout“.
Varžytuvių partneris – Lietuvos dizaino asociacija.
Čiurlionio kelio operatorius – Lietuvos muziejų asociacija.
Čiurlionio kelio koordinatorius 2023 metais – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.
Čiurlionio kelią įgyvendina partneriai:
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (M. K. Čiurlionio tapybos ir grafikos galerija Kaune, M. K. Čiurlionio namai-muziejus Druskininkuose); Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (Nacionalinė dailės galerija ir Palangos gintaro muziejus); Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas; M. K. Čiurlionio namai (Vilniaus miesto savivaldybė); Druskininkų miesto muziejus (Druskininkų savivaldybė); Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus (Rietavo savivaldybė); Žemaičių dailės muziejus (Plungės rajono savivaldybė); Palangos kurorto muziejus (Palangos miesto savivaldybė); Varėnos kultūros centras (Varėnos rajono savivaldybė); Senosios Varėnos Šv. Mykolo arkangelo parapija; Čiurlionio draugija ir jos skyriai Čiurlionio kelio miestuose.
Čiurlionio kelio projekto veiklas 2022-2024 metais finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau žinių apie LMA: čia.
Daugiau žinių apie varžytuves: čia.
Gražus ženklas. Tikrai gražus ženklas. Ačiū.
Tik Daktariška dešra.
Nusipaprastinta iki negalėjimo.
Ar tai tam reikia nors kiek Dailės studijuoti, ar gana pasiklausyti dizaino paskaitų? Kiek dar šaipysimės iš Čiurlionio atminimo?