Lygiai 20 valandą Savivaldos rinkimų apylinkės buvo uždarytos, pradėti skaičiuoti balsai. Šiuose savivaldybių tarybų rinkimuose galėjo dalyvauti 2 385 262 rinkėjai.
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) teigimu, išankstiniais duomenimis, rinkimuose balsavo 48,97 nuošimčiai rinkėjų.
***
7 val. ryto, duris atvėrus rinkimų apylinkėms, prasidėjo tiesioginei merų ir savivaldybių tarybų narių rinkimai. Apylinkės veiks iki 20 val. vakaro. Rinkėjai gali balsuoti tik tos savivaldybės akylinkėse, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.
VRK skelbia, kad šiandien iki 19 valandos balsavo 38,29% procento rinkėjų. Iš viso savo valią rinkimuose pareiškė 47,70 proc. rinkėjų. Kol kas aktyviausi Birštono, Pagėgių, Alytaus rajonų ir Kauno miesto gyventojai.
Ketverių metų kadencijai renkami 60 merų ir 1498 savivaldybių tarybų nariai. VRK duomenimis, rinkimuose varžosi 13 796 kandidatai. Daugumą kandidatų į merus iškėlė politinės partijos – 397, politiniai komitetai – 27, 9 išsikėlė patys.
VRK primena, kad Rinkimų kodeksas draudžia fotografuoti ar filmuoti balsavimo kabinose. Šis draudimas atsirado siekiant pažaboti balsų pirkėjus, kurie mainais už piniginį ar kitokį atlygį prašydavo parodyti pardavusio savo balsą rinkėjo pažymėto biuletenio fotografiją.
Administracinių nusižengimų kodeksas numato teisinę atsakomybę už rinkėjų balsavimo slaptumo ir balsavimo tvarkos pažeidimus, tačiau VRK yra labiau linkusi apeliuoti į pačių rinkėjų sąmoningumą.
Taip pat VRK labai ragina rinkėjus, turinčius duomenų apie galimus papirkimus ar kitus įstatymų pažeidimus, susijusius su rinkimais, apie tai nedelsiant pranešti.
Visoje šalyje dirba ir sustiprintos policijos pajėgos (uniformuoti ir neuniformuoti pareigūnai), ypatingas dėmesys skiriamas rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų, palaikomas nuolatinis ryšys su komisijų pirmininkas.
Iš viso šiuose rinkimuose balsavimo teisę turi 2 385 262 rinkėjai. Per tris išankstinio balsavimo dienas savo balsus atidavė daugiau kaip 137 tūkstančiai rinkėjų.
Jurgita ŽEMAITYTĖ: Tas jausmas, kad esi apgautas
– respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/vakaro-ziniu-redakcijos-skiltis/jurgita-zemaityte-tas-jausmas-kad-esi-apgautas/
Rezultatai iš kol kas vienos Vilniaus RA – balsų daugumą surinko V. T.
Galite pasveikinti, mane išrinko mano grafystės meru. Esu vienas žmogus toje grafystėje: aš ir meras, ir prezidentas, ir melioratorius, ir psichiatras, ir komentatorius. Duskite iš pavydo, pavydOliai 🙂
O tas tamstą išrinkęs rinkėjas buvo kas? 🙂 🙂 🙂
……
Ačiū, gardžiai kikenu!
buvo 1 – Pajūrietis. Kaip psichiatras galvoju, kad gal man reikėjo susidvejinti? Tada būtų buvę net 2 rinkėjai. Argi kai kurie politikieriai neturi tam tikrų problemų?
Duomenys iš VRK: svetainės:
Balsavimo rezultatai Lietuvoje
Apylinkių skaičius – 1927 (duomenys iš 1483 apylinkių)
Savivaldybių skaičius – 60 (duomenys iš 60 savivaldybių)
Pagal gautus iš apylinkių duomenis:
rinkėjų sąraše įrašyta rinkėjų: merų – 1239751, tarybos narių rinkimuose – 1214707,
dalyvavo rinkėjų: merų – 582781 (47,01%), tarybos narių rinkimuose – 570730 (46,98%),
negaliojančių biuletenių: merų – 13807 (2,37%), tarybos narių rinkimuose – 22580 (3,96%),
galiojančių biuletenių: merų – 568974 (97,63%) , tarybos narių rinkimuose – 548150 (96,04%).
1) Kodėl toje pačioje apylinkėje merų rinkimu labiau domimasi, negu tarybų rinkimais (taip suprantu čia pateikiamus skaičius)?
Kodėl rinkėjų skaičiai ir kt. duomenys taip skiriasi? Juk, jei jau atėjau, balsuoju, tai už abu balsuoju – ir merą, ir tarybą? Kas pajėgus net dlia osobo tupych išaiškinti?
2) Beje, šiandien nežinojau: renkant tarybą, reikia surašyti, ką iš partijos pateikiamo sąrašo renkuosi. Ir nežinojau, ar pirmu Nr. rašyti tos partijos kandidatą į merus, ar jo jau nerašyti, ir taip sutaupyti vietą dar vienam kandidatui iš tos partijos sąrašo? Komisijos narė irgi nelabai tvirtai atsakė, jog nereikia jų mero čia rašyti. Štai ką reiškia, kai prieš rinkimus kalbama tik apie kandidatus, ir visai nekreipiamas dėmesys į tokius praktinius balsavimo klausimėlius. Kadangi prieš rinkimus nebuvo viskas taip iki panagių išnagrinėta, tai ir paties kandidato į merus nuomonės nežinojau – ar jis eitų į tarybos narius, jei mero rinkimų nelaimėtų, ar verta jį ten įrašyti…
O šiaip mūsų RA pirmą kartą taip gerai pasirengė – nebuvom suspausti visi vienoje ankštoje patalpoje, neteko ilgai eilėje smaugtis, lyg pokariu dėl miltų pakelio… Bet pastato aplinka, deja.. Ten tenka labai plačius ir aukštus laiptus įveikti, o jie stipriai apsnigti, nevalyti, tik viduryje sniegas ištryptas. Prie turėklų sunkiai prieisi, o priėjęs įklimpsi ir kaži, ar nepaslysi, žemyn nenuriedėsi. Ir tai – SOSTINĖJE… Ėjo senukų šeima, vyras su lazdele ir šiaip jau sunkiai bepaėjo, todėl tik vieną laisvą ranką turėjo už turėklo laikytis. Buvo pavojinga.
Laimėjo konservatoriai. Nes nei viena laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos svetainė neparašė, kad jie pralaimėjo. Tai, jei nepralaimėjo, reiškia – laimėjo!
o kuo Žemyna čia dėta? Kai tik kas su konservatoriais, kalta Žemyna? Na, prošę pana…
Mane dabar jaudina, katro – Zuoko ar Benkunsko režisuojamą tolesnį senojo Vilniaus griovimą ir dar likusių parkų, miškelių ir pievų naikinimą stebėsime. Kam savo pačių balsais suteiksime teisę naikinti praeities šešėlius Kad nė akmenėlio iš senų laikų čia neliktų…
Lietuvos regionuose vis griūna seniai remonto nematę tiltai, o Lietuvos Vyriausybė berods planuoja Vilniuje statyti ministerijų miestelį?
Seniai “ne pletkavojau” , o šiandien nutrauksiu tylėjimo įžadus. Tiesiai iš Kauno. Pradžia. Kvietimus rinkimams, gavusi draugo žmona perspėjo , kad vyras balsuoti ateis, o ji ne – darbas. Komisijos narės dar kartą perklausė ar tikrai. Moteris pakartojo , kad nedalyvaus. Tačiau netikėtai, pasikeitus aplinkybėms, pora balsuoti atėjo. Pasirodo draugo žmona jau balsavo . Parašas yra. Baisus triukšmas. Atsiprašinėjimai ”už technines klaidas”.
Taigi . Lietuvos respublikos piliečiai nepadėkite nusikaltėliams klastoti rinkimų. Eikite į rinkimus. “Pletkų” pabaiga.
Pagaliau pričiupome tamstytę! Vadinasi, ne Kaziuke buvote, kai Alko durų net kelias paras pravėręs nebuvote. Viskas aišku. Kas tas viskas – vėliau parašysiu. Gal.
Žemyna nepyk. Matai kap nutinka . Atrodo jau pavasaris. Tai aš vailokus su kaliošais tik švyst ant aukšto ir šildau dantis ant saules . Tinginiauju. O čia vėlei žiema. Tai niekur ir neinu.
Nepletkavojant. Peržiūrėjau galutinius rezultatus. Netikiu, kad tiek vilniečių galėjo balsuoti už kai kuriuos kandidatus, nes tai tiesiog prieštarauja sveikam protui. Galėjo balsuoti vilniečiais apsimetę atvykėliai, tačiau jie nesudaro kritinės masės. Nei kiek nenustebčiau, kad “techninių klaidų” buvo apstu ir Vilniuje. Ne vien Kaune. O šiaip tai graudu, žiūrint į likusius kandidatus į mero postą.
Įdomu būtų, jeigu kokia STT patikrintų tų šimtų tūkstančių rinkėjų, kurie yra balsuotojų sąrašuose, bet jau dešimtmečiai kaip gyvena užsienyje, ar kartais ir už juos nebuvo pabalsuota ir ne vienuose rinkimuose. Tai gal tikrai įdomių dalykų sulauktume, bet jokiam LRT žurnalistų žurnalistui kažkodėl tai neparūpsta.
Būta jau tokių užuominų apie kažkur išaiškėjusį pabalsavimą. O ir šiandien kažkur ar spaudoje mačiau, ar laidoje minėjo, kaip šeima iš anksto pranešė, jog žmona balsuoti negalės. Bet aplinkybės pasikeitė, ir vakar abu atėjo pabalsuoti. O čia žmona sužinojo, jog JI JAU pabalsavo…
Čia ne vieno kito pabalsavimo klausimas. Pabalsavimo už išvykusius resursai gana dideli. Pvz. Vilniuje tokių išvykusiųjų gali būti dešimtys tūkstančių. Jų skaičius po balsavimo apylinkes paprastai pasiskirstęs vienodai, balsavimų komisijų pirmininkais dirba Seimo ir savivaldybių partijų deleguoti joms patikimi žmonės, proporcingai turimam mandatų Seime ir tarybose skaičiui. Balsavimo biuleteniai, rinkimų sąrašų blankai, antspaudai, lėšos, duomenis, kas iš sąraše esančių rinkėjų yra išvykę ar paprastai nedalyvauja rinkimuose, komisijų pirmininkai gali matyti rinkimų dieną savo kompiuteryje ir t.t. ir pan. Savą pabalsuotojų aktyvą organizuoti partijoms taip pat ne problema, kai yra pinigų. Toks aktyvistas važinėdamas po atitinkamos partijos deleguotų asmenų vadovaujamas komisijas ir gaudamai atitinkamai pažymėtus biuletenius bei pasirašius tam skirtame rinkėjų sąraše, gali rinkimų dieną atlikti iki 100 ir daugiau pabalsavimų. Tokiu atveju galima manyti, kad taip vykdomame balsavimo organizavime objektyviai egzistuoja galimybės rinkimų klastojimui.
Galima taip
• Privačiame Širvintų rajono miške – netikėtas radinys: krūva neišplatintų LVŽS kandidatės į Vilniaus rajono meres laikraščių politikė: esu šokiruota
− delfi.lt/grynas/gamta/privaciame-sirvintu-rajono-miske-netiketas-radinys-kruva-neisplatintu-lvzs-kandidates-i-vilniaus-rajono-meres-laikrasciu.d?id=92724263 ,
bet galima ir šitaip
• Įtarimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo pareikšti per balsavimą Telšiuose ir Lazdijuose
− 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/itarimai-del-galimo-rinkeju-papirkinejimo-pareiksti-per-balsavima-telsiuose-ir-lazdijuose-56-2018490?copied
Ir spaudoje visas balsavimo dienas buvo kas nors apie pažeidimėlius ar ir pažeidimus.
Atrodo tarsi žurnalistai, komentatoriai būtų amo netekę, kai pamatė, jog TS KDP Vilniuje praeitą kadenciją turėjusi 9 mandatus, dabar jų gavo 19 bei kai apklausų duomenys rodė, jog į antrąjį turą išeis Zuokas (apie 20 %) ir Majauskas (apie 10% ), – per rinkimus pirmu tapo Benkunskas (apie 31 %). Juolab, to nėra kaip paaiškinti, kai Zuokas ir Majauskas gavo tokį procentą balsų, kokį ir rodė vilniečių apklausos, be to, tai įvykę, nors regis, kad rezultatai nerodo ženklaus konservatorių populiarumo padidėjimo kitose savaldybėse.
Kažkodėl šis faktas nėra deramai nušviečiamas, analizuojamas nei LR, nei kitoje žiniasklaidoje. Tai simptomiška, kad su balsavimo organizavimo tvarka gali būti ne viskas tvarkoje. Derėtų ją nuodugniau ir detaliau viešai perkratyti, juk už metų Seimo ir kiti rinkimai. Demokratinėje šalyje netiktų rinkėjams būti partijų laikomais žioplių vietoje… .
Ištižęs lietuviškas liberalizmas
– iq.lt/komentarai/istizes-lietuviskas-liberalizmas/283061