Lietuva turi gilius ir savitus, būtent šiam kraštui ištikimus maisto gamybos papročius.
Jau daugiau kaip dešimtmetį besitęsianti prekybos tinklo „Maxima“ draugystė su Lietuvos ūkiais suteikia galimybę mėgautis natūraliais ir šviežiais, mūsų šalyje pagamintais „Linkėjimai iš kaimo“ gaminiaais.
Pasak lietuviško prekės ženklo „Dzūkų gaminiai“ bendrovės įkūrėjos Aldonos Pigagienės, jų gamybos tikslas – puoselėti krašto papročius ir išlaikyti autentiškumą.
Kaip sako „Maximos“ pirkimų departamento vadovas Marius Tilmantas, klientai vertina ne tik šviežumą ir kokybę, bet ir gaminio kilmę.
Kasmet vis daugiau dėmesio prekyboje sulaukia tiesiai iš Lietuvos ūkių atkeliavę gaminiai.
„Prekybos centruose klientai gali rasti apie 150 skirtingų gaminių, kurie atkeliauja iš daugiau kaip 40 autentiškų Lietuvos ūkių.
Nuolatos bendradarbiaujame su ūkininkais, kurie į prekybos centrus pristato šviežią gamybą, o papročiais paremtų receptų kartais nekeičia net ir keliasdešimt metų.
Klientai tai mėgsta, o mes sėkmingai puoselėjame šalies papročius ir rūpinamės, kad žmonės nepamirštų, koks yra mūsų tautinio paveldo skonis“, – tvirtina M. Tilmantas.
Tautos paveldas parduotuvių lentynose
Daugiau kaip dvidešimt metų „Maximos“ klientai prekybos centruose gali įsigyti „Dzūkų gaminiai“ gamyba.
Kaip sako viena bendrovės įkūrėjų A. Pigagienė, kone visi jų gaminiai yra tautos paveldas, o būtent nesikeičiantį skonį ir žinojimą, kad gaminys yra visiškai natūralus – pirkėjai vertina labiausiai.
„Mūsų prekės yra visu šimtu procentų lietuviškos, nuo pirmo iki paskutinio žingsnio gamybos procesą atliekame savo krašte.
Kone visi mūsų gaminiai turi tautinio paveldo įvertinimą, tad receptų nekeičiame jau daugybę metų.
Kam keisti tai, kas sėkminga? Laimingas klientas yra geriausias darbo įvertinimas“, – šypteli daugiau kaip 30 metų bendrovėje dirbanti A. Pigagienė.
Prekybos centruose galima įsigyti dešimt skirtingų „Dzūkų gaminiai“ sūdytos mėsos gaminių.
Tai kadagio dešra, šalto rūkymo nugarinė, šalto rūkymo šoninė, lašiniuotis, sūdyta kiaulienos šoninė, kiaulienos nugarinė, kiaulienos juostelės, vytinta kiaulienos dešra ir šaltiena.
Kaip sako A. Pigagienė daugiausiai simpatijų metai iš metų sulaukiantys gaminiai – prieskoninėmis žolelėmis ir kalendra pagardintas lašiniuotis bei vytinta kiaulienos dešra.
Pastaroji yra įvertinta ir aukso medaliu, o senovės papročiais įkvėptas receptas nesikeičia nuo pat gamybos pradžios.
Geriausias receptas – rankų darbas
A. Pigagienė įvardija, kad jų sėkmė turi paprastą paslaptį – gamyba beveik nepakito nuo pat gaminio atsiradimo pradžios:
„Stengiamės išlaikyti autentiškumą, tad net ir augant paklausai, gaminius gaminame patys ir nenaudojame jokių prietaisų“.
Pasak jos, visa „Dzūkų gaminiai“ gamyba gaminama rankomis pagal senus, iš protėvių atkeliavusius receptus.
Autentiškas gamybos būdas ne tik užtikrina gaminio kokybę, bet ir leidžia gyvuoti krašto papročiams.
„Masinėje gamyboje žmogus atlieka tik prižiūrėtojo vaidmenį, o visą darbą atlieka technika.
Mes galėtume keisti ir palengvinti gamybos procesą technologijų pagalba, tačiau sąmoningai to nedarome.
Gamyba rankomis padeda išlaikyti ryšį su istorija, protėviais ir savo kraštu.
Nuo pirmo iki paskutinio prisilietimo viską padarome patys ir tikime, kad tai mūsų produktams sukuria pridėtinę vertę“ – tvirtina A. Pigagienė.
Prekės ženklo įkūrėja priduria, kad bendradarbiavimas su „Maxima“ padėjo bendrovei dar labiau užaugti, o klientams – patirti tikrą Lietuvos paveldo skonį.
Apie prekybos tinklą „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas.
Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje.
Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 12 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.
Asta Katutė. Kodėl Tūkstantmečio mokyklos programoje nėra vietos etninei lietuvių kultūrai?
– blogger.com/comment.g?blogID=6761217957557415254&postID=6810004987064484134
su skaitytojų atsiliepimais apie mūsų denacifikaciją (kad ir VU veikėjų pastangomis).