Skalbimo mašina yra būtinas prietaisas kiekvienuose namuose. Renkantis skalbimo mašiną dažniausiai kreipiamas dėmesys į:
– ilgaamžiškumą ir našumą;
– garantiją (paprastai iki 10 metų);
– išmatavimus;
– kainą.
Tačiau, be šių reikalavimų, reikėtų dar atkreipti dėmesį ir į kitas savybes.
Skalbimo mašinų tipai
Dėl mokslo ir technologijų pažangos skalbyklės tapo išmaniosios, tausojančios skalbinius. Šiuolaikiniuose prietaisuose yra daugybė programų, skirtų skalbti ir džiovinti drabužius iš įvairių rūšių audinių. Modeliai su išmaniosiomis sistemomis taupo vandenį ir elektrą. Pagal energijos suvartojimą skalbyklės priklauso B, A arba A+++ klasei.
Pagrindinės skalbyklių rūšys:
- Pagal dizainą – aktyvatorius ir būgnų mašinos.
- Pagal paskirtį – buitinė ir pramoninė.
- Pagal skalbinių įdėjimo būdą – iš viršaus ir iš priekio.
- Pagal valdymo funkcijas – automatinis ir pusiau automatinis.
- Pagal variklio tipą – kolektorinis ir inverterinis.
Nedidelei erdvei geriau rinktis skalbyklę su skalbinių įdėjimu iš viršaus. Šio tipo skalbyklės dėl nedidelio gylio (apie 60 cm) ir pločio (apie 40 cm) užima nedaug vietos. Svarbus prietaiso privalumas – galimybė skalbimo metu papildomai įkrauti skalbinius. Iš priekio įkraunamus modelius galima įmontuoti į baldus.
Automatinės skalbyklės pasižymi itin paprastu valdymu. Pasirinkus plovimo režimą ir paspaudus paleidimo mygtuką, toliau skalbimas vyksta automatiškai. Skalbiant pusiau automatiniu režimu, būtina valdyti ir paleisti kiekvieną etapą, įskaitant skalavimą ir gręžimą.
Kolektoriniams varikliams būdingas kompaktiškas dydis ir didelė galia. Jų veikimas beveik nepriklauso nuo tinklo įtampos svyravimų. Inverteriniuose varikliuose inverteris yra dažnio keitiklis, kuris keičia kintamosios srovės srovę į nuolatinę.
Inverterinių įrenginių privalumai: ilgas tarnavimo laikas, patikimas ir beveik begarsis veikimas (iki 75 dB), didelis būgno sukimosi greitis (iki 1600 aps./min.).
Parametrai:
Energijos vartojimo efektyvumo klasė. Vienas iš pagrindinių kriterijų yra tai, kaip efektyviai skalbyklė naudoja energiją. Aukščiausias įvertinimas laikomas A+++, A++, A.
Didžiausia apkrova. Jis nurodomas kilogramais, mažiausias – 2,5-5 kg, parduodamos iki 15 kg talpos mašinos.
Sukimosi greitis. Šis kriterijus parodo, kiek sausi bus skalbiniai po išskalbimo. Mažiausias indeksas yra 600-800 aps/min, didžiausias – 1 600 aps/min.
Gylis. Įprasto dydžio modelių būgno gylis yra 50-60 cm, o mažesnės modelio skalbyklės skirtos naudotis 1-2 žmonėms.
Ekranas. Ekranas gali būti jutiklinis, su foniniu apšvietimu arba be jo. Įkrovimo metu perduodami visi skalbimo duomenys. Supaprastinti modeliai parduodami be ekrano.
Renkantis skalbimo mašiną taip pat svarbios pagalbinės funkcijos. Paprasčiausias variantas turi mažiausiai 8-10 programų, brangesni modeliai – iki 20.
Dažnai ieškoma, kad skalbimo mašina atliktų šias pagalbines funkcijas:
– džiovinimo funkcija;
– užraktas nuo vaikų;
– sportinių drabužių skalbimo funkcijos;
– apsauga nuo nuotėkio (automatinis vandens išjungimas aptikus nuotėkį);
– skalbimo pradžios atidėjimas (galimybė atidėti skalbimą iki vakaro, kai vandens ir elektros sąnaudos yra mažesnės).
Daugelyje aukščiausios klasės modelių yra režimas, leidžiantis pasirinkti medžiagos tipus, nustatyti „lengvo lyginimo“ , „kūdikių daiktų“ ir „spalvotų skalbinių“ režimą.