Visiems anksčiau ar vėliau ateina metas, kada prireikia patobulinti buitį – ar tai būtų pasikeitę poreikiai, ar paprasčiausias permainų siekis, o gal būstas jau tapęs kritinės būklės ar naujai įsigytas dar neįrengtas. Tad keičiantis tam tikroms gyvenimo aplinkybėms, neišvengiamas būna ir visiškas būsto įrengimas.
Nemažai žmonių pasirenka jį atnaujinti ar įsirengti patys. Daugybės priemonių ir įrenginių pasiūla leidžia gerokai palengvinti šią užduotį. Šįsyk apžvelgsime būtiniausius elektrinius įrankius, be kurių neapsieina nei auksarankiai mėgėjai, nei savo srities profesionalai.
Gręžtuvas
Gręžtuvas – turbūt populiariausias įrankis, be kurio neapsieina daugelis. Gali būti paprastas, skirtas dirbti su minkštesniais paviršiais, ir universalus, su smūgio funkcija – kietesniems paviršiams. Labai patogu, kad pagal esamus poreikius šią funkciją galima išjungti ir įjungti.
Baldų surinkimui ar buitinės technikos montavimui nepamainomas bus papildomas sukimo antgalis, kuris pavers gręžtuvą suktuvu. Panaudoję smūgio funkciją jį galėsite pritaikyti sunkiai prieinamose vietose.
Perforatorius
Jei reikia dar galingesnio įrankio nei smūginis gręžtuvas, perforatorius kaip tik tai, ko ieškote. Jis skirtas itin kietų medžiagų gręžimui – metalui, betonui ar akmeniui: nuiminėti plyteles, griauti sienas, ardyti grindis.
Tačiau taip pat gali būti taikomas ir darbui su minkštesnėm medžiagom, tokiom, kaip mediena. Tik turėkite mintyje, kad kietesniems paviršiams reikės galingesnio įrankio. Iš karto labai gerai yra pagalvoti ir apie priedus – šepetėliai, kirstukai, grąžtai ir specialios jungtys jiems bei gylio ribotuvas yra bene svarbiausi ir ekspertų rekomenduojami. Būtų pravartu nepamiršti ir apie tepalą, kuris prailgintų įrankio tarnavimo laiką.
Diskinis pjūklas
Diskinis pjūklas – labai universalus pjovimo įrankis, galintis pjauti beveik viską. Tai keičiamų diskų prietaisas, skirtas pjauti plieną, akmenį, betoną, keramiką ar medį. Įvairaus tipo ir kampo pjūviai šį pjovimo įrankį daro dar universalesnį.
Plieninis diskas skirtas medienai, o tvirtesnėms medžiagoms būtinas deimantinis. Svarbus aspektas yra maksimalus pjovimo gylis, mat didesnių, storesnių gabaritų objektų neįveiksite su prietaisais, kurie gali įpjauti tik iki 55 milimetrų.
Šlifuoklis
Norint atnaujinti senas medines grindis ar paruošti sienas dažymui, nepamainomas yra šlifuoklis. Su juo darbas tampa produktyvesnis, viską galima atlikti greičiau ir kokybiškiau.
Šlifuoklių yra įvairių, tinkančių šlifuoti ir metalą bei akmenį, taip pat pasirenkant šiurkštesnį ar švelnesnį šlifavimo būdą.
Tad priklausomai nuo užduoties, galima rinktis: ekscentrinį, tinkantį švelnesniems darbams ir veikiantį lėčiau; kampinį, tinkantį ne tik šlifavimui, bet ir pjovimui; tiesinį, skirtą metalui ir akmeniui bei padedantį pasiekti sunkiai prieinamas vietas; juostinį, tiek švelniam, tiek šiurkštesniam darbo pobūdžiui bei vibracinį, skirtą pradedantiesiems.
Betono maišyklės
Sudėtingesniems remonto ar statybos darbams atlikti populiarus pasirinkimas yra betono maišyklės. Turbūt kiekvienas šios srities profesionalas patikins, kad nuo maišymo priklauso betono kokybė. Elektrinės maišyklės užtikrina darbo efektyvumą, o esančios su ratukais – patogų transportavimą, kas dažnai yra labai svarbus privalumas.
Be to jos ne tik gali patogiai ir greitai išmaišyti įvairias medžiagas, bet ir jas išlieti. Betono maišyklių įvairovė patenkins kiekvieno unikalius poreikius, nes galima rinktis pagal galingumą ir būgno tūrį.
Įrankių būtinumas visada priklauso nuo numatytų darbų pobūdžio ir kiekio. Verta pagalvoti, kad investicija į kokybišką prietaisą atsipirks šimteriopai, nes nuo to priklauso ne tik tai, ar darbas bus atliktas be priekaištų, bet ir darbo sauga, kaip ir tai, ar įrankis tarnaus ilgai.