Politinis strateginis lygmuo
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame vaizdo kreipimesi sakė, kad Ukraina garantuotai gaus tris „Patriot“ oro gynybos sistemas.
„Šiandien iš Nyderlandų ministro pirmininko Marko Rutės gavome labai svarbių naujienų. Ši naujiena iš tikrųjų yra mūsų neseniai vykusių pokalbių su juo tęsinys. Ukrainai bus suteikta dar viena „Patriot“ baterija“, – džiaugėsi V. Zelenskis.
Jis taip pat pažymėjo, kad su Vokietijos prezidentu Franku-Valteriu Štainmaeriu aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje.
„Aktyviai ruošiamės naujam susitikimui Ramšteino formatu. Taip pat rengiame naujus svarbius diplomatinius žingsnius – šiandien juos taip pat aptarėme“, – pridūrė Ukrainos vadovas.
Tuo tarpu Ukrainos kariai jau atvyko į JAV mokytis naudotis priešraketinės gynybos sistemomis „Patriot“. Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas sakė, kad JAV partneriai įsipareigojo apmokyti juos per 10 savaičių, o ne per 10 mėnesių.
Viena papildoma „Patriot“ baterija už vieną rusų fašistų raketa sugriautą daugiabutį ir pusšimtį civilių, tame tarpe ir vaikų, lavonų.
Aukščiausias JAV kariuomenės karininkas, armijos generolas Markas Milis antradienį atvyko į vietovę netoli Ukrainos ir Lenkijos sienos ir pirmą kartą akis į akį pasikalbėjo su savo kolega iš Ukrainos kariuomenės vadu generolu Valerijumi Zalužnu.
Nors į Ukrainą vyko keli JAV civiliai vadovai, Džo Baideno administracija aiškiai nurodė, kad į Ukrainą nevyks jokie uniformuoti kariškiai, išskyrus tuos, kurie yra susiję su ambasada Kijeve. M. Milio atstovas spaudai sakė, kad į susitikimą automobiliu vyko tik nedidelė grupė – Milis ir šeši jo vyresnieji darbuotojai.
Milio ir Zalužno susitikimu pradedamas aukštų kariuomenės ir gynybos vadovų susitikimų ciklas šią savaitę.
Trečiadienį ir ketvirtadienį Milis ir kiti gynybos vadovai susitiks Briuselyje, o ketvirtadienį ir penktadienį Ramšteino oro pajėgų bazėje Vokietijoje susirinks vadinamoji Ukrainos kontaktinė grupė.
Šią grupę sudaro apie 50 aukščiausių gynybos pareigūnų, įskaitant gynybos sekretorių Loidą Ostiną, kurie dirba koordinuodami karinį indėlį Ukrainai.
Šie svarbūs susitikimai vyksta pasirodžius Vakarų žvalgybų spėjimams, kad Kremlius ruošiasi ilgai trunkančiam karui, o Rusijos karinė vadovybė ruošiasi didesnei mobilizacijai.
99 metų buvęs JAV valstybės sekretorius Henris Kisendžeris kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose (Šveicarija) sakė, kad Ukrainos narystė NATO būtų „tinkamas rezultatas“.
Kartu jis teigė, kad Rusijos invazija rodo, kad nebėra prasmės neleisti Ukrainai įstoti į NATO. Šiam Kijevo tikslui senolis anksčiau priešinosi, nuolat kartodamas apie būtinas paliaubas Ukrainos kare, kurios iš esmės leistų Rusijai pripažinti tam tikrus karinius laimėjimus.
„Prieš šį karą buvau prieš Ukrainos narystę NATO, nes baiminausi, kad prasidės būtent toks procesas, kokį matome dabar“, – sakė Kisindžeris. „Dabar, kai šis procesas pasiekė tokį lygį, neutralios Ukrainos idėja tokiomis sąlygomis nebetenka prasmės“, – padarė išvadą buvęs politikos ir diplomatijos grandas.
Tankus, „patriotus“ ir „himarsus“ Ukrainai reikėjo siųsti po Krymo okupacijos, taip pat suteikiant NATO kandidatės statusą. O Rusiją izoliuoti.
Bet mūsų visų, ir lyderių, ir žemę knisančių artojų proteliai veikia vienodai. Mes priimame ne racionaliausius, logiškus sprendimus, o intuityvius, paremtus kognityviniu šališkumu, įtakotus prieš tai buvusių sprendimų, neturinčių jokio sąryšio su dabartimi.
Europos Komisijos pirmininkė Urzula fon der Lejen Davose forumo atidarymo dieną eilinį kartą pakartojo, kad Ukrainai reikia „visos karinės įrangos“, įskaitant pažangias sistemas, o Vakarų sąjungininkai turi „padidinti“ Ukrainai siunčiamos karinės paramos ir įrangos lygį.
Europos Komisijos vadovė patvirtino, kad rengiamas dešimtasis sankcijų Rusijai paketas. Pasak jos, dešimtajame dokumentų rinkinyje „daugiausia dėmesio bus skiriama spragoms pašalinti, užkirsti kelią apėjimui ir sukelti rimtų pasekmių tiems, kurie apeina ES sankcijas“.
Spragoms pašalinti. Kažkaip va taip. Kažką kažkaip reikia įrašyti, parašyti ar pasakyti.
Lenkijos, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės diplomatinių veiksmų spaudžiamas Vokietijos kancleris Olafas Šolzas interviu „Bloomberg“ sakė, kad dabar Vokietija su sąjungininkais aptaria galimą sunkiųjų tankų „Leopard“ tiekimą Ukrainai.
„Prieš paskelbiant apie karinę pagalbą, šis klausimas turėtų būti suderintas su kitomis šalimis“, – kalbėjo kancleris.
„Visada galvoju apie situaciją… Visada veikiame kartu su savo sąjungininkais ir draugais – niekada nieko nedarome vieni“, – pabrėžė Šolzas. Vokietija rems Ukrainą „tol, kol bus būtina, ir visomis priemonėmis“, tačiau, pasak F. Šolzo, dabar vienas iš pagrindinių tikslų yra užkirsti kelią Rusijos ir NATO karui.
Oj ne. Ne ne ne. Rusija nenori karo su NATO. Rusija bijo karo su NATO. Ir todėl kelias užkertamas ir raudonos linijos braižomos ir perbraižomos tik mūsų pačių galvose. Rusija čia niekuo dėta. Ji tik agresorius ir teroristas, žudantis Ukrainą.
Būtent apie tai ima kalbėti ir galingiausios pasaulio valstybės diplomatijos galva. JAV valstybės sekretorius Entonis Blinkenas pavadino nepriimtinais Rusijos reikalavimus Ukrainai dėl „naujų teritorinių realijų“. Per bendrą brifingą su Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Džeimsu Kleverliu Blinkenas sakė, kad šie reikalavimai kenkia taikos derybų procesui.
„Rusijos reikalavimai Ukrainai pripažinti naujas teritorines realijas yra nepriimtini ir neleidžia pradėti derybų proceso“, – sakė E. Blinkenas. Valstybės sekretorius pridūrė, kad greičiausias būdas pasiekti tvarią šio karo pabaigą, pereiti prie diplomatijos, pradėti derybas – sustiprinti Ukrainą mūšio lauke. „Būtent tai mes ir darome“, – sakė jis.
2022 m. Rusija tapo trečia pagal dydį naftos tiekėja Indijai, parduodanti apie 15 proc. viso poreikio. Indijos, trečios pagal dydį pasaulyje naftos vartotojos ir importuotojos, naftos perdirbimo įmonės dideliais kiekiais perka pigią rusišką naftą, kurios atsisakė daugelis Vakarų valstybių, išskyrus Vengriją.
Praėjusį mėnesį Indijos naftos importas iš Rusijos šoktelėjo iki rekordinio lygio – 1,25 mln. barelių per dieną, t. y. maždaug ketvirtadalio viso 4,9 mln. barelių poreikio dienai.
Indija naudojasi tuo, kad Europos Sąjunga bei Didžiojo septyneto šalys nustatė rusiškos naftos kainos ribą, taip siekdamos sumažinti Maskvos pajamas iš naftos.
Ar mes galime sakyti, kad Indijos rankos irgi suteptos ukrainiečių krauju? Ne, juk nieko asmeniško, tik grynas verslas.
Operacinis lygmuo
Be esminių pakitimų.
Rusijos karo nusikaltimų ir teroro ministras Sergejus Šoigu paskelbė apie dviejų naujų karinių apygardų – Maskvos ir Leningrado – sukūrimą.
Taip teroristinė Rusijos Federacija stiprina savo vakarų frontą, kurdama ne tik dvi naujas karines apygardas, bet ir planuodama Karelijoje suformuoti naują armijos korpusą.
Šoigu taip pat sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė padidinti Rusijos ginkluotąsias pajėgas iki 1,5 mln., kad būtų „užtikrintas valstybės saugumas ir apsaugoti „nauji subjektai“ bei svarbiausi Rusijos Federacijos objektai“.
Maskvos ir Leningrado karinių apygardų sukūrimas yra dar vienas žingsnis link karo gilinimo, kartu ruošiantis užkirsti kelią bet kokiam galimam paprastų, karu nepatenkintų žmonių maištui Rusijoje.
Mūsų anksčiau apžvalgose ne kartą minėtas Kinburno pusiasalis, kuris yra labai svarbus planuojant visą Chersono srities išlaisvinimą, vis dar yra Rusijos okupantų rankose.
Kinburno nerijos deokupacija vyks išlaisvinant visą Chersono sritį, vakar sakė Ukrainos gynybos pajėgų Jungtinio spaudos centro vadovas pulkininkas Jevhenas Jerinas.
Išlaisvinti Kynburno neriją kaip atskirą teritoriją ne visai tikslinga, aiškino Jerinas. „Kodėl? Nes turi būti sausumos koridorius į ją. Ir tik tokiu atveju tai bus tikslinga“, – pažymėjo jis.
Iš to darome išvadą, kad Chersono srities išlaisvinimo, deja, teks palaukti.
Rusija Viduržemio, Juodojoje ir Azovo jūrose į kovinę parengtį išvedė laivus, galinčius smogti sparnuotomis raketomis „Kalibr“.
Juodojoje jūroje kovinėje parengtyje yra 16 priešo laivų, įskaitant 6 sparnuotųjų raketų nešėjus, Azovo jūroje – 2 laivai, o Viduržemio jūroje yra 9 priešo laivai, iš kurių 5 – sparnuotųjų raketų nešėjai. Viena salve Rusijos teroristai dabar gali paleisti 72 „Kalibr“ raketas.
Taktinis lygmuo
Per sausio 17 d. dieną priešas surengė 6 raketų atakas, 3 iš jų buvo atakuoti civiliniai objektai Kupjanske ir Kramatorske, ir 14 kartų smogė iš oro. Okupantų pajėgos taip pat surengė 95 salvinių ugnies sistemų atakas.
Priešas daugiausia pastangų skiria puolamosioms operacijoms Bachmuto ašyje. Okupantų pajėgų puolimas Avdijevkos ašyje nesėkmingas.
Dėl mažo kolaborantų skaičiaus okupantai priversti atsivežti klerkų iš Rusijos Federacijos, kad jie laikinai okupuotose teritorijose vykdytų okupacinio režimo administracines funkcijas.
Be to, trūksta įvairių sričių darbininkų, nes vietos gyventojai nenori bendradarbiauti su okupantais. Todėl rusai bando atsivežti darbininkų iš Rusijos ir laikinai okupuoto Krymo.
Per sausio 17 d. dieną Ukrainos karinės oro pajėgos 12 kartų sudavė į priešo susitelkimo vietas, taip pat 4 kartus sudavė oro smūgius į jo priešlėktuvinių raketinių sistemų pozicijas.
Be to, priešlėktuvinės ginkluotės naikintuvai sunaikino okupantų lėktuvą Su-25 netoli Soledaro.
Ukrainos gynybos pajėgų raketinių pajėgų daliniai ir artilerija pataikė į 2 vadavietes, taip pat į 5 okupantų susitelkimo vietas, šaudmenų sandėlį, elektroninės kovos stotį ir radiolokacinę stotį.
Antradienį buvo uždrausta į „Australian Open“ lauko teniso turnyro teritoriją įnešti Rusijos ir Baltarusijos vėliavas. Paprastai Melburno parke per rungtynes vėliavas galima demonstruoti. Tačiau „Tennis Australia“ pakeitė šią politiką dėl dviejų šalių, dalyvaujančių beveik prieš metus prasidėjusioje invazijoje į Ukrainą.
Brovaruose, šalia Kijevo, manytina, dėl piloto klaidos, nukrito ukrainiečių gelbėjimo tarnybos sraigtasparnis. Pasak Ukrainos nacionalinės policijos vadovo Ihorio Klymenkos, tarp žuvusiųjų buvo vidaus reikalų ministras Denisas Monastyrskis, aukščiausias Ukrainos pareigūnas, žuvęs nuo karo su Rusija pradžios prieš beveik 11 mėnesių. Iš viso žuvo 18 žmonių, tarp jų ir trys vaikai.
Dėkojame, kad esate kartu ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. Juridinius asmenis kviečiame sudaryti paramos sutartis.
Atskirai sakome ačiū: DT Artelė, UAB. Norėtumėt pasikviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624
“tovarišč pu” pradeda ginklavimosi varžybas. Puiku. B. Nemcov , nušautas prie kremliaus , yra sakęs; šitas tipas “nenusiramins, kol nesugriaus rassiejos”. Būtų malonu , kad šitą darbą atliktų kuo greičiau.
Kas po to dėsis? Chaosas, žudynės? Tarpusavyje ims kariauti jau dabar telkiamos privačios oligarchų kariuomenės? Dėl to, ir dėl chaoso buvusioje valstybėje prasidės didysis rusų kraustymasis į Europą? Dabar jų yra ~ 144 mln. (kartu su kitataučiais). Tai sukels ilgalaikį chaosą aplinkinėse šalyse, ir nežinia, kuo baigsis: visur, kur jų bus, jie neištvers, ims vadovauti vietinėms tautoms, užgoš jų kalbą, tapatybę…
Tamsta (Tavo mylista) kalbi kaip Bušas vyresnysis , prezidentas. Tas , atvykęs pas ukrainiečius, prašė , maldavo . “Neišeikit iš cccp”. Vakarus kaustė baimė , kas bus jeigu suirs balševikų valdoma imperija. Kas atominę bombikę pasiims. Manau, kad JAV su EU ir Kinija tikrai ras išeitį , kaip Pasaulio votį atsargiai išpjauti.