Siekiant sudaryti sąlygas sparčiau atnaujinti viešąjį transportą, Klaipėdos miesto savivaldybei susisiekimo ministro įsakymu papildomai skirta 4,08 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų 6 elektriniams autobusams įsigyti.
Šių metų pavasarį Klaipėdos miestui jau buvo skirta 3,5 mln. eurų, todėl už visą skirtą sumą – 7,58 mln. eurų ES fondų investicijų – uostamiestis galės įsigyti 12 elektra varomų autobusų.
„Klaipėdos miestas – viena iš 12 Lietuvos savivaldybių, ES fondų investicijų lėšomis jau prieš kurį laiką pradėjusių atnaujinti savo viešojo transporto parkus. Tai svarbus žingsnis, kuriant darnaus judumo principais pagrįstą Lietuvos susisiekimo sistemą. Ateityje šiam tikslui planuojame panaudoti tiek ES fondų, tiek Europos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano investicijas“, – sako susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.
Šiemet Klaipėdos miestui skirtos ES fondų investicijos leis net 12 senų dyzelinu varomų autobusų pakeisti naujais aplinkai draugiškais elektriniais autobusais. Perkami autobusai bus 18 m ilgio, žemagrindžiai, juose bus vietų, pritaikytų individualių ir specialių poreikių turintiems žmonėms, keliaujantiems su vežimėliais.
Autobusuose numatyta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, vaizdinės ir garsinės keleivių informavimo priemonės, išorinis durų apšvietimas transporto priemonei sustojus ir atidarius duris. Eismo saugumui užtikrinti naujuosiuose autobusuose taip pat veiks moderni technologija – antialkoholinis variklio užraktas. Atnaujinamas autobusų parkas pagerins viešuoju transportu teikiamų paslaugų kokybę, sumažins oro taršą mieste.
Panaudojant 2014–2020 m. laikotarpio ES sanglaudos fondo investicijas (51,4 mln. eurų), iki 2023 m. rudens penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – bus atnaujintos 144 viešojo transporto priemonės, iš jų 90 troleibusų ir 54 autobusai. Kitos šalies savivaldybės – Alytaus, Jonavos, Radviliškio, Šiaulių, Tauragės ir Utenos rajonų bei Druskininkų – įsigis 35 ekologiškus autobusus. Iš 12 savivaldybių, ES lėšomis atnaujinančių savo viešojo transporto parkus, 6 savivaldybės jau yra įsigijusios numatytas viešojo transporto priemones, kitos dar tęsia projektus. Savivaldybių įsigyjami nauji autobusai bus varomi suslėgtomis gamtinėmis dujomis arba elektra.
Savivaldybių viešojo transporto priemonių parkų atnaujinimas bus skatinamas ir toliau – naujoms transporto priemonėms įsigyti numatoma skirti 160 mln. eurų 2021–2027 m. laikotarpio ES fondų investicijų ir 69 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšų, be to, 6 mln. eurų RRF lėšų – viešojo transporto priemonių įkrovimo infrastruktūrai.
O kodėl nepaskirti šimtus milijonų , kad klaipėdiečių amatininkai pagamintų keleivinių visai Lietuvai .
sužinoti, elektros gamintojas kas? Po kiek ta elektra iš gamintojo ir po kiek iš perpardavinėtojo? Kad dūmų nepučia dar nereiškia, kad aplinkai draugiški.