Dulkių erkutės yra mikroskopiniai vabzdžiai, kurie gyvena populiacijomis. Labiausiai jos mėgsta minkštus baldus, kilimus, čiužinius, patalynę. Taip pat jos patenka į kvėpavimo takus ir gali sukelti alergines reakcijas: slogą, nosies paburkimą, čiaudulį, akių ar nosies niežėjimą.
Nemalonu, tiesa? Pateikiame patarimus, kurie gali padėti išvengti dulkių erkučių namuose.
Rinkitės odinius baldus
Odiniai baldai – puiki išeitis norint išvengti dulkių erkučių. Jie labai tinka turintiems polinkį į alergijas arba norintiems šių išvengi, kadangi tokiems mikroorganizmams oda yra netinkama terpė gyventi.
Jeigu namų aplinka drėgna ir šilta, tai įvairūs audiniai tampa palankia terpe veistis dulkių erkutėms. Jos minta negyvomis odos ląstelėmis, kurios kasdien krenta nuo mūsų kūno.
Todėl odiniai svetainės baldai gali užkirsti kelią tokių mikroorganizmų dauginimuisi. Taip pat rekomenduojama rinktis lengvai valomą grindų dangą ir vengti kilimų.
Dažnai vėdinkite patalpas
Rekomenduojama kasdien vėdinti patalpas bent 30 minučių. Geriausia, kad oro temperatūra siektų 18–20 °C laipsnių.
Ypač svarbu nuolat gerai vėdinti miegamojo patalpas, kadangi lovoje ir patalynėje lieka daug mūsų odos likučių.
Taip pat reikėtų palaikyti optimalų drėgmės balansą namuose. Patartina, kad drėgmės santykis siektų 45–50 proc. Tai užtikrinti padeda drėgmės matuokliai ir oro sausintuvai.
Palaikykite švarą
Dažnai skalbkite patalynę, pagalvėlių užvalkalus, pledus ir minkštus žaislus. Nepamirškite kartas nuo karto išskalbti ir antklodės bei pagalvių.
Skalbimo metu patartina įlašinti kelis lašus eterinio eukaliptų aliejaus – tai puiki dezinfekavimo priemonė, kuri efektyviai naikina dulkių erkutes.
Skalbkite ne mažesnėje nei 60 °C temperatūroje. Taip pat rekomenduojama kuo dažniau išsiurbti namus, ypač kilimus ir baldus.
Išvengti dulkių erkučių namuose nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti. Tereikia vadovautis šiais paprastais patarimais. Pasirūpinkite, kad jūsų namai ne tik atrodytų patraukliai, bet ir būtų švarūs. Tuomet juose gyventi bus kur kas maloniau.