Automobilį parduoti galima skirtingais būdais. Vienas jų – pardavimas automobilių supirkėjams. Tai – pardavimo būdas, kuris turi nemažai privalumų, todėl tampa vis dažnesniu pasirinkimu automobilių pardavėjams.
Tą liudija ir neoficiali statistika: Lietuvoje galima rasti šimtus įmonių ir privačių asmenų, kurie vykdo automobilių supirkimo ir jų perpardavinėjimo verslą.
Jei jums niekada nėra tekę susidurti su automobilių supirkėjais ir nieko apie šią veiklą nežinote, šis straipsnis bus kaip tik jums. Padėsime jums suprasti, kokie yra automobilio supirkimo privalumai ir trūkumai bei kaip atrodo visas automobilio pardavimo supirkėjams procesas.
Automobilių supirkimo pliusai ir minusai
Yra du pagrindiniai supirkėjų teikiamos paslaugos išskirtinumai. Tai – galimybę parduoti bet kokios būklės automobilį ir galimybę sandorį įgyvendinti labai greitai (dažnai – tą pačią ar sekančią dieną). Paanalizuokime šiuos punktus detaliau.
Parduodant automobilį tiesiogiai kitam asmeniui (ne supirkėjui), automobiliui yra keliami tam tikri reikalavimai. Pavyzdžiui, automobilis neturi būti „daužtas“, jis turi būti techniškai tvarkingas, važiuojantis, neturintis kitų didelių defektų. Ką jau kalbėti apie tai, kad skirtingų markių, modelių ir pagaminimo metų automobiliai yra skirtingai paklausūs.
Na, o tuo tarpu automobilių supirkimo atveju, visi šie dalykai niekaip neįtakoja supirkėjų paklausos. Kitaip tariant, supirkėjui parduodamas automobilis gali būti „daužtas“, turėti defektų ir net gali būti visiškai nevažiuojantis. Visa tai įtakos tik automobilio kainą, bet ne supirkėjų paklausą tokiai transporto priemonei.
Antra, pardavinėti automobilį tiesiogiai, kitiems asmenims (ne supirkėjams) yra darbo ir pastangų reikalaujantis procesas. Kad surasti pirkėją gali reikėti palaukti ir kelias savaites ar net ilgiau, jei prašoma pardavimo kaina yra didesnė, nei rinkoje esančių panašių automobilių. Tuo tarpu automobilių supirkėjas jūsų transporto priemonę dažnai nuperka dar tą pačią dieną.
Tai – du pagrindiniai automobilių supirkimo privalumai. Pagrindinis minusas ir priežastis, kodėl ne kiekvienas pardavėjas renkasi supirkėjų siūlomą paslaugą – šiek tiek mažesnė, nei rinkos siūloma kaina. Kiek ji bus mažesnė – priklauso nuo konkretaus automobilio, jo markės, modelio, pagaminimo metų ir galiausiai konkretaus supirkėjo.
Kaip atrodo automobilių supirkimo procesas?
Parduoti savo automobilį supirkėjui yra gana paprasta. Pradžiai, jums reikia susirasti supirkėjo kontaktus. Turint omenyje, kad dešimtys supirkėjų savo paslaugas reklamuoja skelbimų puslapiuose ir automobilių entuziastų bendruomenėse, surasti supirkėją tikrai nebus sudėtinga.
Kita vertus, galite pasinaudoti automobilių supirkimo platformomis, kuriose, panašiai kaip ir skelbimų puslapiuose, savo paslaugas reklamuoja dešimtys supirkėjų. Pavyzdžiui, visisupirkejai.lt padaro automobilių supirkimą dar paprastesniu, suteikdami galimybę pardavėjui išsiųsti bendrą užklausą visiems užsiregistravusiems supirkėjams.
Jau pirmo skambučio metu, apibūdinę parduodamą automobilį, galite tikėtis sulaukti pirminio pasiūlymo ir suderinti apžiūros susitikimo laiką. Dauguma supirkėjų dirba be išeiginių, todėl tam tikromis aplinkybėmis galite suderinti susitikimą net tą pačią dieną.
Apžiūros metu galėsite susitarti dėl galutinių pardavimo sąlygų. Jei jus viskas tenkins, supirkėjas už automobilį atsiskaitys grynaisiais pinigais, vietoje (nebent sutariama kitaip), pasirūpins reikiamais dokumentais bei automobilį išsiveš iš jūsų kiemo. Tai reiškia, kad viso pardavimo proceso metu jums nereikės niekuo rūpintis – viską už jus padarys supirkėjas.
Automobilių supirkimas naudingiausias tuomet, kai automobilį norite parduoti greitai. Kitais atvejais, pavyzdžiui, jei norite turėti daugiau kontrolės pardavimo sąlygų nustatyme, turėtumėte svarstyti automobilio pardavimą standartiniais būdais.