Pirmadienis, 13 spalio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 23 12:02

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, www.facebook.com, www.alkas.lt
2022-06-23 13:40:30
0
Rusijos invazija. Ukrainos kariai

Ukrainos kariai | Alkas.lt nuotr.

       

Politinis strateginis lygmuo

Pranešama, kad Europos Sąjungos šalių vadovai greičiausiai pritars, jog Ukrainai ir Moldovai būtų suteiktas ES kandidatės statusas. Ukrainos tapimas visateise ES nare bus ilgas ir sunkus.

Vokietijos kancleris Olafas Šolcas pareiškė, jog taikos su Rusija sąlygos – Ukrainos rankose: „Ukraina ir tik Ukraina sprendžia, kas jai tinka. Nieko apie Ukrainą be Ukrainos! Mums toli iki derybų, nes Putinas tiki diktuojama taika. Dar svarbiau, kad tvirtai laikytumėmės šio kurso”.

Jis taip pat sakė, kad Ukrainai reikia didžiulės finansinės pagalbos atkurti Rusijos invazijos sugriautą šalį ir tai bus „užduotis ištisoms kartoms“.

Planas turėtų būti panašus į JAV iniciatyvą po Antrojo pasaulinio karo. Šolcas pakvietė Zelenskį dalyvauti šį sekmadienį vyksiančiame G7 aukščiausiojo lygio susitikime ir susitarti, kaip atrodytų toks „Maršalo planas Ukrainai“.

O kiek Vakarų šalys donorės sutaupytų milijardų pour les croissants au café, jei sustabdytų Ukrainos miestų griovimą ir žmonių žudynes šiandien!

Kremliaus teigimu, nepaisant sankcijų, prekyba su Kinija, Indija, Brazilija ir Pietų Afrika per pirmuosius tris šių metų mėnesius išaugo 38 proc. ir per tą laiką siekė 45 mlrd. $.

Viena iš šių BRIKS šalių – Indija – nuo invazijos pradžios nupirko daugiau kaip 40 mln. barelių rusiškos naftos, o tai yra daugiau nei per visus 2021 metus. Nepriklausomi šaltiniai teigia, kad Indija siekia sudaryti ilgalaikį naftos tiekimo sandorį už maždaug 70-ties JAV dolerių už barelį kainą – tokia, hm, karo išparduotuvė su 35 % nuolaida.

Čekija skelbia, kad iki 2023 metų galo Rusijos ir Baltarusijos piliečiams neišduos vizų. Šaunuoliai. Vakarai privalo žengti žingsnį toliau – ir neįsileisti naujų, ir grąžinti į savo šalis abiejų agresorių valstybių piliečius, kol nebus nutraukti karo veiksmai ir visos okupuotos teritorijos grąžintos Ukrainai.

Vokietija gegužę pasirašė sutartis dėl keturių suskystintų dujų terminalų (SGD) nuomos ir skyrė 3 mlrd. $ tokių terminalų įsigijimui ateityje. Tuo tarpu tarptautinė energetikos agentūra praneša, kad Rusija gali visiškai nutraukti dujų tiekimą Europai, siekdama sustiprinti savo politinę įtaką dėl karo Ukrainoje.

Nutrauks. Net neabejokime.

Šiuo metu visiems būtų labai naudinga prasikrapštyti akis ir susivokti, jog planuotos staigios Rusijos ekonomikos recesijos nebus. Ar galime pripažinti, kad Kremliaus, kaip priešo, deramai neįvertinom?

Nepamatėm, kaip jis pasiklojo ne vieną finansinę „pagalvę“, parengė planus, kaip ir kur nukreipti žaliavų eksporto srautus ir dabar juos įgyvendina.

Kol Rusija ruošėsi plataus masto karui, telkdama gelžgalius ir driskių būrius, diversifikuodama ekonomiką, numatydama informacines priemones ir pirkdama arba šantažuodama Vakarų politikus bei kraštutinius marginalus, mes patogiai diskutavome apie visų nuomonių įvairovę ir toleranciją melui, o ypač – savo pačių apgaulei tikėdamiesi, kad negandos mūsų stiklinį taikos pasaulėlį aplenks, Kinija išliks taikia pigių prekių gamykla, o Rusija pasitenkins okupuotomis Suomijos, Japonijos, Moldovos, Gruzijos ir Ukrainos teritorijomis.

Šią savaitę netoli Japonijos esančiose jūrose pastebėti aštuoni Rusijos ir Kinijos kariniai laivai. Prie tokio spaudimo Tokijui dėl pozicijos Ukrainos ir Taivano atžvilgiu, galvos skausmą Japonijos vyriausybei didina ir 24 metų žemumas vakar pasiekusi jena.

Operacinis lygmuo

Nors Didžiosios Britanijos žvalgyba praneša, kad Rusijos pajėgos Donecko regione patyrė didžiulių nuostolių ir vien tik Donecko milicija neteko 55 % savo pradinių pajėgų, tačiau orda juda vakarų kryptimi.

Rusai lėtai, bet stumiasi į priekį, siekdami galutinai užimti Severodonecką ir grasina atkirsti ukrainiečių dalinius prie Voronovės ir Borivskės. Tai siauras, nepridengtas katilas, panašus į karčią Debalcevės patirtį. Mūsų manymu reiktų nedelsiant iš ten nešdintis į saugesnes pozicijas, tačiau Ukrainos generalinis štabas situaciją mato geriau, ir galbūt tai yra didelių priešo pajėgų sulaikymo planas.

Tuo tarpu ukrainiečiai artėja prie Chersono, kurio apylinkėse, atrodo, netrukus gali užvirti rimti mūšiai.

Nerimą kelia Rusijos pajėgų telkimas Rusijos Briansko ir Kursko srityse. Teigiama, jog šios grupuotės ruošiamos naujam Kijevo šturmui. Ukrainos kariuomenės duomenimis Vakarų karinėje apygardoje formuojamas iki 15,5 tūkst. karių turintis 3-iasis armijos korpusas, sudarant palankias sąlygas puolimui šiaurės vakarų zonoje. Apytikslis terminas, iki kurio turi būti atlikta užduotis – š. m. rugpjūčio 15 d.

Taktinis lygmuo

Šiaurėje rusų pajėgos apšaudė Charkovo srities Čugujevo rajono Pečenego gyvenvietę: sugriauta įmonė, privatūs namai, sužeisti 7 civiliai, tarp jų 2 vaikai.

Gomelio srityje, prie valstybinės sienos su Ukraina, bus tęsiami Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų mobilizaciniai mokymai. Pratybose dalyvauja Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų instruktoriai, daugiausiai dėmesio skiriant žvalgybai ir sabotažui.

Šiaurės rytuose pagrindinės priešo pastangos sutelktos į tai, kad gynybos pajėgos negalėtų patekti į Sloviansko apylinkėse veikiančios okupacinių pajėgų grupės užnugarį. Priešas vykdė oro žvalgybą Bairako ir Rubežnoje vietovėse.

Rytuose okupantai stebimi Lysičiansko prieigose, beatodairiška artilerijos ugnis ir nesiskaitymas su ordos gyvosios jėgos nuostoliais verčia ukrainiečius trauktis iš gynybos pozicijų. Pranešama, kad ties šiuo Severodencko miesto broliu dvyniu priešas sukaupė virš 100 raketinės artilerijos sistemų.

Pagrindinės rusų pajėgos mestos siekiant visiškos Severodonecko kontrolės ir tam, kad apsuptų ukrainiečių karius ties Lysičiansku bei blokuotų pagrindinius susisiekimo kelius. Rusai giriasi visiškai apsupę miestą.

Severskio rajone rusai ir toliau tęsia dalinių grupavimą ir rezervo kaupimą Briansko ir Kursko sričių pasienio rajonuose.

Pietuose, Chersono, Nikolajevo srityse, rusofašistai paskubomis rausia apkasus, įrenginėja inžinerinius įtvirtinimus, siekdami sustabdyti ukrainiečių kontrpuolimą.

Nuo Nikolajevo judančioms ukrainiečių jungtinėms pajėgoms atremti rusai formuoja naujus artilerijos dalinius.

Nuoširdžiai dėkojame mus skaitantiems ir kitaip jau parėmusiems. Tik Jūsų, brangieji, dėka, esame visiškai nepriklausomi ir galime sakyti būtent tai, ką galvojame. VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, LT447300010172065624. Mūsų rašinius perskelbia kitos žiniasklaidos priemonės, tačiau mes jokio atlygio už tai neimam. Jūs – vieninteliai rėmėjai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 08 14:33
  2. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 13 15:15
  3. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 27 12:30
  4. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 13 12:13
  5. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 03 21 12:55
  6. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 03 27 17:58
  7. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 03 31 16:55
  8. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 15 13:07
  9. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 26 13:45
  10. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 06 13:20
  11. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 28 14:28
  12. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 03 12:00
  13. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 12 12:30
  14. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 17 12:00
  15. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 24 15:55

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams
Kultūra

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams

2025 10 11
Arūnas Gelūnas | Alkas.lt nuotr.
Lietuvoje

R. Žemaitaitis viešai pasišlykštėjęs A. Gelūno poelgiu – vėl sujudino koaliciją

2025 10 10
Išmaniosios programėlės gali išnykti – kas taps jų įpėdiniu?
Lietuvoje

Lietuva statys dirbtinio intelekto gamyklą

2025 10 10
Susitarimo pasirašymas
Lietuvoje

KAM ir LSA susitarė dėl naudų savivaldybėms su poligonais

2025 10 10
Elektros tinklai
Gamta ir žmogus

ESO ir Šiauliai suvienijo pastangas, kad apsaugotų apuokus

2025 10 10
Druskininkų autobusų stotis
Lietuvoje

Statomoje Druskininkų autobusų stotyje – ir žinia ateities kartoms

2025 10 10
Žemės ūkis
Lietuvoje

Netrukus smulkūs ir vidutiniai ūkiai vėl galės kreiptis paramos

2025 10 10
Regionų forumas
Lietuvoje

Prezidentas atidarė septintąjį Regionų forumą

2025 10 10

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Ir dar: apie Rusija smogė Ukrainai rekordiniu dronų skaičiumi: Kijeve sugriauti gyvenamieji namai, užsiliepsnojo Vyriausybės pastatas
  • Kiek sidabrinių Kremlius skyrė? apie Rusija smogė Ukrainai rekordiniu dronų skaičiumi: Kijeve sugriauti gyvenamieji namai, užsiliepsnojo Vyriausybės pastatas
  • Poveikis apie Aktyvus dėstytojas socialiniuose tinkluose – būtinybė ar pasirinkimas?
  • ... .... :( apie V. Sinica.Tarptautinio valiutos fondo kliedesiai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Alfa Romeo eksploatacija: ką būtina žinoti kiekvienam italų legendos savininkui
  • Apvalūs ar stačiakampiai valgomojo stalai: kas praktiškiau?
  • Sukčiai naudojasi ir netikrais QR kodais
  • T. Baranauskas. Nebeįžeidinėkime žydų!

Kiti Straipsniai

Automobilis

Kada pagyvenusiems žmonėms metas persėsti į keleivio vietą?

2025 10 12
Elektra

Ko nepamiršti paliekant sodybą prasidėjus šaltajam metui

2025 10 12
Kelio ženklas – gyvūnai

Kas aštuntas vairuotojas yra patyręs avariją dėl laukinio gyvūno

2025 10 12
Naujasis pašto ženklas kviečia atrasti Hugo Šojaus dvarą Šilutėje

Naujasis pašto ženklas kviečia atrasti Hugo Šojaus dvarą Šilutėje

2025 10 11
Metas pasirūpinti sveikata rudenį

Žinovės papasakojo, kaip išsaugoti vitaminus ir pasirūpinti sveikata rudenį

2025 10 11
Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Sausio 13-osios minėjimo projektams

2025 10 11
Vytauto Didžiojo karo muziejus

Žvilgsnis į Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodą „Birutės vardu šventą ugnį nešu“

2025 10 11
Arūnas Gelūnas | Alkas.lt nuotr.

R. Žemaitaitis viešai pasišlykštėjęs A. Gelūno poelgiu – vėl sujudino koaliciją

2025 10 10
Punsko „Vyčiai“ spindėjo Europos lietuvių šventėje

Punsko „Vyčiai“ spindėjo Europos lietuvių šventėje

2025 10 10
Lietuvos monetų kalykla pristato naują kolekcinę monetą su M. K. Čiurlionio kūriniu „Pasaka“

Lietuvos monetų kalykla pristato naują kolekcinę monetą su M. K. Čiurlionio kūriniu „Pasaka“

2025 10 10

Skaitytojų nuomonės:

  • Ir dar: apie Rusija smogė Ukrainai rekordiniu dronų skaičiumi: Kijeve sugriauti gyvenamieji namai, užsiliepsnojo Vyriausybės pastatas
  • Kiek sidabrinių Kremlius skyrė? apie Rusija smogė Ukrainai rekordiniu dronų skaičiumi: Kijeve sugriauti gyvenamieji namai, užsiliepsnojo Vyriausybės pastatas
  • Poveikis apie Aktyvus dėstytojas socialiniuose tinkluose – būtinybė ar pasirinkimas?
  • ... .... :( apie V. Sinica.Tarptautinio valiutos fondo kliedesiai
  • Budweiser apie T. Baranauskas. Nebeįžeidinėkime žydų!
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vieningai priimtas Referendumo įstatymas

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai