Fiziniams asmenims pratęsiamas prašymų pateikimo terminas iki 15 mėnesių dėl saulės elektrinių išlaidų kompensavimo. Tokį sprendimą Energetikos ministerija priėmė atsižvelgdama ne tik į rekordinį pateiktų paraiškų skaičių, bet ir pandemiją bei geopolitinę padėtį, lėmusias pakitusią saulės elektrinių įrangos tiekimo grandinę ir pailgėjusius rangos darbų terminus.
Didžioji dalis Lietuvos gaminančių vartotojų yra fiziniai asmenys. Saulės elektrines turi įsirengę virš 14 tūkst. namų ūkių ir 1,1 tūkst. įmonių. Tuo tarpu nutolusiomis elektrinėmis naudojasi beveik 4,5 tūkst. fizinių asmenų ir apie 500 juridinių asmenų. Dauguma šių elektrinių – apie 70 proc. – yra įrengtos naudojantis valstybės teikiama finansine parama.
Būtent fizinių asmenų saulės elektrinėms Energetikos ministerija šiemet skyrė virš 48 mln. eurų – 40,16 mln. eurų tokių elektrinių įsirengimui namų ūkiuose ir 8,15 mln. eurų jų įsigijimui iš nuotolinių parkų. Numatoma, kad per artimiausius metus būtent nuosavų saulės elektrinių kiekis Lietuvoje padidės dvigubai, o planuojama naujų elektrinių bendra galia sudarys daugiau kaip 150 MW.
Tikimasi, kad 2030 m. kas trečias namų ūkis savo elektros energijos poreikiams užtikrinti naudos atsinaujinančią energiją.
Atsižvelgiant į tai, kad anksčiau skelbti prašymų pateikimo terminai buvo pratęsti 2 mėnesiais ir siekiant garantuoti vienodas sąlygas pareiškėjams, dabar iki 15 mėnesių pratęsiamas terminas galioja ir kvietimams teikti registracijos formas paskelbtiems nuo 2021 m. kovo 31 d. Šiuo atveju prašymus dėl išlaidų kompensavimo galima teikti iki 2022 m. liepos 31 d.
Tuo tarpu pagal šiemet sausio 10 d. paskelbtus du kvietimus dėl Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimo namų ūkiuose bei AIE namų ūkiams išlaidų kompensavimo prašymų pateikimo galutinis terminas yra 2023 m. gegužės 11 d.