Balandžio 23 d., visoje Lietuvoje, vyks kasmetinė viešųjų erdvių tvarkymo akcija ir skatins gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus.
Akcijoje gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kam rūpi aplinkosauga.
Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma, o surinktas ir išrūšiuotas atliekas į regioninius ir apskričių aplinkos tvarkymo centrus (RATC) arba stambiagabaričių atliekų tvarkymo centrus (ATC) pristatys patys akcijos dalyviai.
VŠĮ „Mes darom“ vadovė Toma Buivydaitė, komentuodama akcijos pasikeitimus teigė, kad tokia tvarka siekiama didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, rūšiuojant, bet ir sutvarkant atliekas iki paskutinio žingsnio.
„Per beveik 15 metų sofų miškuose randame mažiau, tačiau žmonių žinios, kas yra atliekų tvarkymo centrai, kaip jie veikia, kokias veiklas atlieka, kiek kainuoja atliekų tvarkymas vis dar yra labai ribotos“, – teigia T. Buivydaitė.
Atliekų surinkimo aikštelės bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje kartu su savivaldybėse patartomis tvarkyti viešosiomis erdvėmis.
O atsižvelgiant į šių metų akciją, savanorių pagalbos bus prašoma tik atliekų tvarkymo aikštelėse. „Mes Darom“ koordinuos savanorius, kurie atliekų surinkimo aikštelėse padės atliekų centrų darbuotojams priimti dalyvių atvežtas atliekas.
Šiemet dalyviai savarankiškai turės pasirūpinti ir būtinomis priemonėmis. Akcijos maišus organizacija perdavė humanitarinės pagalbos pakavimui Ukrainai, todėl dalyviai kviečiami atliekoms rinkti ir rūšiuoti reikalingais maišais pasirūpinti patiems.
„Savo pirminį sumanymą išaugo ne tik pati akcija, tačiau ir jos dalyviai. Todėl neabejojame, jog karučiais, priekabomis šiukšlių išvežimui į atliekų surinkimo aikšteles ir kitais būtinais įrankiais bendruomenės, šeimos ir draugų kompanijos pasirūpins savarankiškai.
Atkreipiu dėmesį, jog akcijos dalyviai turėtų nepamiršti pasidomėti atliekų tvarkymo centrų tvarka bei su savimi būtinai turėti asmens dokumentus“, – sako „Mes Darom“ vadovė.
Kalbėdamas apie organizacijos tikslą, projekto vadovas Gintautas Dulskas teigia, kad Lietuvoje šiukšlių problema nebus išspręsta tol, kol neužaugs nauja karta gerbianti ir tausojanti gamtą – jos nešiukšlinanti.
„Vien šiukšlių rikimu nieko neišspręsime, tad reikalingas ne tik naujas veikimo būdas, atvedantis dalyvius iki paskutinės atliekų tvarkymo stotelės, bet ir nauji ilgalaikiai projektai jaunajai kartai, kuriuos žadame įkvėpti“, – sako G. Dulskas.
Visuomeninė organizacija „Mes Darom“ – šviečia jaunimą, buria bendruomenes, kuria naujoviškus sprendimus ir padeda atkurti gamtai padarytą žalą.
Tai vienas reikšmingiausių pilietinių sumanymų, siekianti kovoti su atliekų problema. Kasmetinis aplinkos švarinimas prisideda prie sąmoningumo didinimo bei sutelkia žmones, institucijas ir verslą vieningoms pastangoms tai spręsti.
Daugiau žinių: www.mesdarom.lt bei facebook paskyroje „Mes Darom“.
Virusas iš Lietuvos plačiai pasklido?
4 šalyse bus tvarkomas Baltijos pajūris, talka vyks ir Karklėje
– ve.lt/gyvenimas/4-salyse-bus-tvarkomas-baltijos-pajuris-talka-vyks-ir-karkleje?utm_source=ve.lt&utm_medium=referer&utm_campaign=webpushr
Ar leninas atgime ?