Apribotas daugiau nei 4 tūkst. tatuiruočių dažuose ir ilgalaikio makiažo priemonėse esančių pavojingų cheminių medžiagų, kurios sukelia vėžį, genetines mutacijas, neigiamai veikia reprodukcinę sveikatą, dirgina ir jautrina odą, naudojimas.
Apribojimu taip pat reikalaujama, kad tatuiravimui ir ilgalaikiam makiažui skirtų mišinių etiketėse būtų užrašas „Mišinys, skirtas naudoti tatuiruotėms arba ilgalaikiam makiažui“.
Mišiniai, ant kurių nebus tokio užrašo, negalės būti naudojami tatuiravimo tikslais. Etiketėse taip pat turės būti sudedamųjų dalių sąrašas ir atitinkamos saugos nuorodos, praneša Aplinkos apsaugos agentūra.
Tikslo uždrausti tatuiruotes nėra, tik padaryti tatuiruotėse ir ilgalaikio makiažo priemonėse naudojamas spalvas saugesnes. Tikimasi, kad dėl apribojimo sumažės lėtinių alerginių reakcijų ir kitų uždegiminių odos reakcijų, kurias sukelia tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo dažai.
Taip pat galėtų sumažėti ir sunkesnių sveikatos sutrikimų, tokių kaip vėžys, žala mūsų DNR ir reprodukcinei sistemai, kuriuos galimai sukelia dažuose naudojamos cheminės medžiagos.
Tikrai džiugi naujiena. Už sveikatą nėra nieko svarbiau. Grožio žinoma norisi, todėl ir pasirenkamos ilgalaikio makiažo procedūros, kad tą grožį turėti be didelių kasdienių pastangų.
Grožio norisi retkarčiais, o proto norisi daug labiau ir dažniau.
Kas svarbiau: ilgalaikis makijažas ar kasdieninė asmens higiena?
Jei tatuiruotė yra ten, tai dėl to, kad visiems ją rodyti?
Tatuiruotės turėtų tapti valstybės saugomu kultūros paveldu