Europos Komisija pripažįsta, kad padėtis kiaulienos sektoriuje sudėtinga ir žada artimiausiu metu priimti sprendimą dėl laikinosios valstybės pagalbos priemonių išplėtimo.
Briuselyje įvykusioje Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas problemas kiaulininkystės sektoriuje aptarė su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi, kuris pavadavo susirgusį žemės ūkio komisarą.
K. Navickas paragino Europos Komisiją (EK) neatidėliojant spręsti kiaulienos krizę – taikyti išskirtines finansines paramos priemones dėl rinkos sutrikdymo.
Lietuva sulaukė palaikymo
Lietuvos iniciatyvą vieningai palaikė Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Kroatijos, Kipro, Čekijos, Estijos, Prancūzijos, Graikijos, Vengrijos, Latvijos, Lenkijos ir Slovakijos žemės ūkio ministrai, nes padėtis sektoriuje tik blogėja – kiaulių augintojai dėl įvairių neigiamų veiksnių skaičiuoja nuostolius ir kalba apie bankrotus.
„Būtina skubiai imtis priemonių situacijai ES kiaulienos sektoriuje stabilizuoti ir duoti aiškų signalą, kad kiaulių augintojai nepaliekami likimo valiai“, – taryboje sakė žemės ūkio ministras K. Navickas.
Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad valstybėms narėms reikėtų leisti savo ūkio subjektams teikti didesnę laikinąją valstybės pagalbą.
V. Sinkevičius pripažino, kad padėtis kiaulienos sektoriuje iš tiesų sudėtinga. Jis patikino, kad EK labai atidžiai seka padėtį ir imsis veiksmų, kai tik tai bus būtina.
„ES lygio priemones reikia vertinti atsargiai. Kiaulienos sektorius turi ir pats reaguoti į produkcijos perteklių, mažinti gamybą – tai nėra itin ilgo ciklo sektorius“, – kalbėjo V. Sinkevičius.
Jis pabrėžė, kad EK girdi valstybių narių argumentus dėl laikinosios valstybės pagalbos taikymo pratęsimo – sprendimas bus priimtas artimiausiu metu.
Manančių , jog kiaulienos valdymas – mirtina nuodėmė, vis daugėja. Todėl problema bus sprendžiama kiaulių ( ne dvikojų) maro pagalba.