Seimas po pirmojo priėmimo pritarė Konstitucijos pataisai, kuria numatoma sumažinti amžiaus ribą ir leisti Seimo nariais rinkti asmenis, kurie rinkimų dieną yra ne jaunesni kaip 21 metų. Už šį Konstitucijos pakeitimą balsavo 95 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė – 12. Tam, kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, Seimas turės balsuoti dar kartą.
Šiuo metu Konstitucijoje įtvirtinta, kad į Seimo narius gali kandidatuoti asmuo, sulaukęs 25 metų. Pagal galiojančius teisės aktus kandidatuoti į Europos Parlamentą gali asmenys, sulaukę 21 metų amžiaus, į savivaldybės tarybą – asmuo, sulaukęs 18 metų.
Kaip anksčiau pristatydama projektą yra sakiusi Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, šis pokytis neabejotinai į mūsų parlamentą atneštų daugiau pliuralizmo, daugiau skirtingų nuomonių ir leistų priimti geresnius ir ilgainiui labiau subalansuotus sprendimus, taip pat paskatintų kryptingesnį jaunų žmonių atstovavimą ir didesnį dėmesį jaunimo politikos klausimams Seimo darbotvarkėje.
Pagal Seimo statutą, prasidėjus priėmimo procedūrai dėl Konstitucijos keitimo turi būti balsuojama Seimo posėdyje du kartus, tarp šių balsavimų turės būti daroma ne mažesnė kaip 3 mėnesių pertrauka.
Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių, t. y. 94 parlamentarai.
Politika yra maždaug 45-50-mečių reikalas, tokiame amžiuje žmogui jau būtent jaunimas labiau rūpi, kadangi tai rūpinimasis jau ir savo vaikų ateitimi, jau turima ir pakankamai gyvenimiškos išminties…
Pritariu. Išmintinga. Kuo jaunesnis, tuo geriau. Pasiėmei kokį neapsiplunksnavusį ir nulipdei iš jo sau ištikimą […]. Toks iš begalinio dėkingumo bus patikimiausias partietis, visada spinduliuos ištikimybe, žiūrėdamas partijos vadui į akis, ir jam viską papasakos, ką tik kur nugirdo. O, koks diedas, žiūrėk, bet kada gali pradėti purslotis. Blogai. Viena bėda su nariais, dar turinčiais šiek tiek savo nuomonės.
Manot, jog „liberalai” jau visus savo planus atskleidė?
.
Ar tik „konservatoriaus” G.L. valdoma TS-LKD su tokia koalicija pati sau duobės neiškasė? Bent jau rinkiminio sąrašo senbuviai?
Įsivaizduokite, Seimo valdovės pramuša Konstituciją, partijų vadams iškelia ultimatumą į rinkiminius sąrašus tik jaunimą surašyti, ir per „rinkimus” į Seimą atveda beveik paauglius (pagal proto brandą, žinias, įsisąmonintas vertybes, gebas ir pan.). Bus patikrintas jaunųjų sąrašinių lojalumas pažangai – „atsilikėliai” nepraeis. Todėl po kitų rinkimų Seime bus tik pozicija
Ar tik lengvabūdiškas GL „pažangos” siekis TS-LKD pačios pirmos nepribaigs?
Nežinau, nežinau, silpnas esu politikoje, bet man tos 3 – visiškai vienodos. Taip puikiai susidainavęs trio, kad su visomis barzdomis ir makijažais gali vykti į euroviziją ir laimėti.
Pasirodo , kad praėjusių kartų artojai buvo išmintingesni už šių laikų “inteligentus”. Piemenys prie rimtų reikalų nebuvo prileidžiami . Laukė savo eilės.
Šiandien atnaujino kalbas apie atskirą, specialų , tik jiems vieniems skirtą partnerystės įstatymą, kuriuo vėl taranuos prezidentą. Sieks dar labiau dubliuoti jau esamų įstatymų klampynę, nors partnerystės įstatymas JAU YRA, juo pasinaudoję homoseksualūs teisininkai JOKIŲ jo trūkumų nemato. Jei šie ponai mato, tai yra kitas kelias – papildyti esamą įstatymą, užuot jį dubliavus . Bet šiems aiškiai ne esmė svarbu, ne ko tame įstatyme trūksta (jeigu trūksta – patyrusiems teisininkams netrūksta). Svarbu, kad su JŲ vardais, su jų kadencija įstatymas būtų siejamas? Gal su tuo kam nors kokia nors premija siejama, ar medalis ,,Za doblestnyj trud”?
Jie šaiposi iš LŠS. O patys labai skiriasi nuo anų veiksenos? Tik tuo, kad viduje, ne anapus Seimo sienų veikia, ir kad vikriau tarptaut. žodynu žongliruoja. Supratimu apie savo veiksmų padarinius Lietuvos, jos žmonių, šeimų ateičiai, ko gero, gerokai nusileidžia.
Jei po galimo grąžinimo iš Daukanto a., mažiausiai 71 nepritars prezidento taip vadinamam veto (pas mus nėra tokios savokos), t.y. pataisoms – pakartotinai svarstyti, bus priimta. Mano nuomone, didžiausioji dalis katalikų ir komunistų pritars partnerystės įstatymui. Ir tuo visiškai nenustebins.
Danas NAGELĖ: Laisvė pagal Laisvės partiją (89)
– respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/vakaro_ziniu_redakcijos_skiltis/danas_nagele_laisve_pagal_laisves_partija/
,,Nebaudžiami narkotikai, laisva homoseksualizmo propaganda ir nevaržomas pigios darbo jėgos iš trečiųjų šalių įsivežimas – tai trys kertiniai akmenys, sudarantys laisvės pamatus. Bent jau Laisvės partijos požiūriu. ”
Ar ne simboliška – 2 apkvaitę piliečiai prie Vyriausybės peiliais santykius aiškinosi. Juk ji su Seimu sudarė sąlygas jiems kvaišintis