Pareigūnams bus skirtos priemokos už darbą suvaldant ekstremalią padėtį dėl neteisėtos migracijos.
„Pareigūnams, ypač Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams, šiuo metu tenka milžiniški krūviai, jie saugo mūsų sieną nuo neteisėtos migracijos ir rūpinasi visu mūsų saugumu. Kiekvieną kartą jie susiduria su pavojumi, tačiau atlieka savo pareigą.
Pareigūnų darbas vertas didžiausios pagarbos ir padėkos“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Priedai pareigūnams ir kitiems darbuotojams skiriami už papildomų užduočių atlikimą, padidėjusį darbų mastą, už darbą, nustačius pareigūną veikiančius kenksmingus arba pavojingus veiksnius ar esant nukrypimams nuo normalių sąlygų.
Taip pat pareigūnams bus kompensuojamos priemokos, mokėjimai už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą tiems pareigūnams, kurie tiesiogiai dalyvavo valdant ekstremaliąją situaciją dėl neteisėtos migracijos.
Nuo neteisėtos migracijos krizės pradžios Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pareigūnai iš kitų VSAT padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. T
aip pat pasieniečiams talkina pajėgos iš kitų Lietuvos institucijų, tarp jų kariuomenės, taip pat Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros FRONTEX, Estijos ir Austrijos pareigūnai.
Lietuvos pasienį padeda saugoti virš 100 pareigūnų iš skirtingų Europos Sąjungos valstybių narių, taip pat atvyko Frontex automobiliai, sraigtasparniai bei termovizorinė įranga. Be to Lietuva taip pat pradėjo tiesti fizinį barjerą – koncertinos tvorą. Migracijos departamentas priima daugiau darbuotojų, kad prieglobsčio prašymų nagrinėjimas vyktų sparčiau.
Tuo metu Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS), prieš penktadienį vyksiantį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį, komitetui pateikė pasiūlymus ir pastebėjimus, susijusius su pareigūnų darbo sąlygų ir socialinių garantijų gerinimu suvaldant migrantų krizę.
NPPSS organizavo diskusiją, kurios metu buvo ne tik apžvelgta padėtis padaliniuose, bet ir paruošti pasiūlymai, kurie padėtų valdyti krizę bei leistų bent minimaliai prisidėti prie saugių pareigūnų darbo sąlygų ir socialinių garantijų užtikrinimo.
Diskusijoje pabrėžta, kad pareigūnams trūksta vidinės komunikacijos, nėra aiškus veiksmų planas. Yra atvejų, kad informaciją pareigūnai sužino iš žiniasklaidos. Pareigūnai pastebi, kad tenka improvizuoti ir pasikliauti ilgamete patirtimi, tačiau tuomet atveria daugybė galimybių klaidoms.
Mat vieningos, apibendrintos ir iškomunikuotos informacijos kol kas nėra. Pareigūnai nori žinoti kaip tiksliai turi būti vykdomi operacijų vadovo įsakymai.
NPPSS siūlę pareigūnams už papildomų užduočių atlikimą ir už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą skirti ne mažesnius nei 30 proc. priedus.
Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4112 migrantų.
Jie ieško pasieniečių su universitetiniu išsilavinimu dirbsinčio už 800 eurų.