Lietuva jau senokai yra Rusijos naujosios geopolitikos akiplotyje, tačiau mūsų politikų veiksmuose kol kas stokojama ne tik Rusijos geopolitikos, bet ir apskritai geopolitikos išmanymo. Juolab naująją geopolitiką grindžiančių civilizacinių veiksnių suvokimo.
Esame įtraukti į didžiųjų galių kovą dėl pasaulio valdymo, įtakos sričių pasidalijimo naujomis sąlygomis. Tos kovos niekaip negalime paveikti, tačiau privalome bent jau stengtis susivokti naujomis aplinkybėmis, išsiaiškinti pagrindinių galių tikslus ir taikinius, jų vykdomų krizių kūrimo ir valdymo ypatumus.
Rusijai XXI a. pradžioje pareiškus apie savo tikslus gaivinti imperinę savimonę ir savo įtakos zonon susigrąžinti po Sovietų Sąjungos subyrėjimo „netektas žemes“, Lietuva akivaizdžiai tapo vienu iš naujosios geopolitikos taikinių. Juk esame carinei Rusijai priklausiusi Šiaurės Vakarų regiono dalis ir buvusi Sovietų Rusijos respublika.
Rusija savo naująją agresyvią politiką sėkmingai išbandė Gruzijoje, atplėšdama nuo jos Abchaziją ir Pietų Osetiją, po to perėjo prie Ukrainos – įvykdė žaibišką Krymo aneksijos operaciją ir dalyje Donbaso ir Luhansko sričių įtvirtino savo, „separatistiniu“ vadinamą valdymą.
Tad Rusijos geopolitikos vektoriaus slinktis aiški, o Lietuvai numatyta šiuo metu ar tik ne pagrindinio taikinio lemtis? Tokią išvadą verčia daryti Rusijos prezidento Vladimiro Putino samprotavimai apie Lietuvos ir Lenkijos padarytas Rusijai istorines „skriaudas“ ir dabartinius jų „agresyvumus“. Lenkija vargu ar bus tiesioginis taikinys – pernelyg didelė, tad kas lieka?..
Supaprastintai kalbant, geopolitikoje nesama jokių vertybių ar principų – vien karinė ekonominė galia ir teritorija. Tačiau geopolitikai būtinas ją gerai išmanantis ir patyręs intelektualinis kultūrinis sluoksnis. Aljansai sudaromi ilgalaikiams geopolitiniams tikslams siekti. Vertybės, tarp jų ir demokratinėmis vadinamos, reikalui esant, pasitelkiamos kaip kovos priemonės.
Taip visai paprastai smerkiant nedemokratinį vienos šalies režimą bendraujama su Saudo Arabija ar kokia kita svarbia nedemokratine šalimi, o reikalaujant, kad kokioje nors šalyje būtų surengti demokratiniai rinkimai nekreipiama dėmesio kad, pavyzdžiui, Egipte demokratiškai išrinktus „Brolius musulmonus“ nuvertė kariškiai, kurių lyderis tuoj buvo taip pat „demokratiškai išrinktas“.
Tad vienais atvejais pasitelkiami „demokratizavimo“ instrumentai, kitais – nulemia didžiųjų galių ar vienos jų strateginės partnerystės, rimties ir stabilumo tam tikrame regione poreikiai. Lietuva gyvuoja Rusijos, Europos Sąjungos, Jungtinių Valstijų ir Kinijos interesų sampynos lauke, tad tų interesų konfliktiškumo, galimų „derybinių trajektorijų“ numatymo suvokimas gyvybiškai ir valstybiškai labai svarbus.
Būtina numanyti, koks tų interesų „svoris“, nes svarbiausi čia Rusijos ir ES interesai, kaip plėtojamas geopolitinis Rusijos ir ES santykių „žaidimas“, ypač strateginėje naftos ir dujų gavybos bei tiekimo srityje, kokie Kinijos ir eiti Jungtinių Valstijų prekybinių karų atgarsiai vilnija virš mūsų šalies, atsižvelgiant į Kinijos siekį į Europą per Baltarusijos ir Lietuvos geležinkelių jungtį (dabar kinams teks grįžti į Ukrainą, ES sankcijos padėjo rusams „prigesinti“ savo strateginių partnerių apetitą šioje šalyje), kokios politinės ir ekonominės mūsų politikos pasekmės strateginėje perspektyvoje?
Tokių klausimų, suprantama, yra ir daugiau, tereikia tik atkreipti dėmesį į ES ir JAV bendravimo raidą, NATO strateginio planavimo ypatumus, Lietuvos ir Lenkijos, ES ir Višegrado šalių santykių ypatumus ir kaitą. Tad šiuo metu Lietuvai reikalingiausias dalykas – valstybinis politinis ir geopolitinis protas, savo gyvybinių interesų tvirtinimas tarptautinėje plotmėje.
Žvelgiant geopolitiniu žvilgsniu – Baltarusija tapo geopolitinės kovos lauku, o sykiu – ir dideliu Rusijos geopolitikos įrankiu. Tas įrankis nukreiptas prieš Lietuvą, o sykiu jis veikia ir Rusijos santykių su Jungtinėmis Valstijomis ir ES plotmėje. Juk Lietuvai keliamos grėsmės vienaip ar kitaip turi būti suvoktos ir ES bei NATO būstinėse. Matėme, kaip Rusija tokius įrankius pasigamino iš Abchazijos, Pietų Osetijos, Donbaso, ir kol kas sėkmingai juos valdo. Vis artėdama prie Lietuvos. Ar pasimokėme ir kaip pasimokėme?
Deja, net nebandėme suvokti artėjančių grėsmių pobūdžio. Ne tik mes, bet ir ES aukštasis politinis sluoksnis. Sugebėjo tik Ukrainai kartu su Rusija užnerti Minsko susitarimų kilpą. O juk santykiai su Baltarusija Lietuvai ypač svarbūs, ir net tik dėl istorinių ar ekonominių priežasčių, nors ir šių nedera atmesti, bet ypač dėl Astravo AE saugumo.
Esminis klausimas – koks ilgalaikis strateginis geopolitinis Lietuvos tikslas Baltarusijos atžvilgiu? Nesyk esu kėlęs šį paprastą klausimą ir labai paprastai į jį atsakęs. Mums svarbiausia, kad Baltarusija kuo ilgiau išliktų kuo savarankiškesnė, kuo suverenesnė šalis, kad joje kuo ilgiau neįsikurtų Rusijos karinės bazės ir armijos daliniai, kad kuo ilgiau šioje šalyje vyrautų rimtis. Būsiu ciniškas pasikartodamas – geopolitikoje į vertybes nekreipiama dėmesio.
Astravo AE juo saugesnė, juo režimas stabilesnis. Stabilus režimas laikosi tam tikrų tarptautinių sutarimų dėl atominės energetikos priežiūros, dalijasi tam tikra informacija. O kaip yra šiuo metu?.. Juk nebebendraujame net diplomatiniu lygiu, tad atsidūrėme didelės grėsmės zonoje.
Tad kitas klausimas – kokių strateginių ir geopolitinių tikslų buvo siekta skelbiant, kad pagrindinis Lietuvos strateginis tikslas yra „nuversti Lukašenkos valdžią“? Juk nuvertus jo valdžią, rasis kita valdžia. Ta valdžia bus Rusijos statytinių, nes kaip tik Rusija jau senokai įgyvendina Aliaksandro Lukašenkos „vertimo“ scenarijų.
Rusija tų scenarijų paruošusi ne vieną, nelygu įgyvendinimo komandos, nes turi labai aiškų geopolitinį strateginį tikslą, kurį jau senokai plėtoja per vadinamosios „Sąjunginės valstybės“ kūrimo, kitaip tariant, Baltarusijos įtraukimo Rusijon projektą, kuris jau įgavo juridinį ir institucinį pagrindą. Lukašenka vis išsisukdavo iš nuožmaus „broliško“ Rusijos glėbio, kartkartėmis pareikšdamas, kad „suverenitet – eto sviatoje“, ir nepabijodamas kai kuriuos Rusijos „apkabos“ opozicionierius įkišti už grotų.
Jis taip pat gerai žino, kad geopoltiniame lygmenyje tokie veiksmai savaime suprantami, kaip ir nuodijimai, draugiški perversmų organizavimai ar netikėtos „revoliucijos“. Numalšinus jas vėl sėdama prie derybų stalo lyg nieko ir neįvyko. Arba išnykstama iš geopolitinės arenos.
Kokios realios geopolitinės naudos tikėjosi Lietuva aršiai „versdama“ Lukašenką? Neteko girdėti jokių geopolitinių svarstymų, vien kalbas apie „demokratines vertybes“ bei „suklastotus rinkimus“. Šiuo metu, suvokiant, kad sankcijomis Baltarusija stumiama Rusijos glėbin, jau lyg ir pasiteisinama, esą Lukašenka ir taip jau buvęs visiškas Rusijos satelitas, o Baltarusijos tikroji valdžia ir buvęs Kremlius. Neimsiu ginčytis, nors ir nesutinku su tokiu tiesmuku aiškinimu, tačiau skirtumą pamatysime, jei po rudenį vyksiančių karinių pratybų – Rusija ir Baltarusija ruošiasi „atremti galimą NATO agresiją“ – ar dar po kurio laiko Rusijos daliniai įsikurs prie Lietuvos ir Lenkijos sienų.
Skirtumą jaučiame ir dabar, žvelgdami į Astravo AE ir bandydami susidoroti su migrantų srautu. Ar šitai laikysime strateginiu Lietuvos ir visos ES politikos laimėjimu? O valstybinių Baltarusijos įmonių perėjimą į Rusijos oligarchų rankas, kurių jau nepančioja jokios ES sankcijos, laikysime dideliu demokratijos laimėjimu?..
Galėtume kelti kitą klausimą – kada Lietuva buvo saugesnė – prieš metus ar šiuo metu? Manau, atsakymas, kad ir kaip nemalonus mūsų politikams, labai aiškus – prieš metus. Šiuo metu Lietuva nesaugesnė kariniu, ekonominiu, astraviniu ir įvairių galimų Rusijos geopolitinių įrankių taikymo požiūriu.
Nesaugumo jausenos daugės, nes Rusija ims taikyti naujus „krizinius“ instrumentus, O Lietuva neturi jokių galimybių tuos instrumentus paveikti – tik dorotis su jų keliamomis problemomis. Vyksmo stabdyti nepavyks, nes to vyksmo tikslas – Baltarusijos prijungimas.
Ironizuodami galėtume svarstyti, kokia dabartinių ir būsimų mūsų saugumo problemų priežastis? Peržvelgę visokius svarstymus, išlukštentume „priežastį“ – „suklastoti Baltarusijos prezidento rinkimai“. Kaip tie rinkimai galėjo paveikti mūsų regiono geopolitines aplinkybes? Kodėl mūsų politika ir geopolitika taip priklauso nuo Baltarusijos prezidento rinkimų pobūdžio bei vertinimų? O juk kaip tik ta „priežastis“ pasitarnavo Kremliaus geopolitikams kaip trigeris savo siekiams įgyvendinti, nes labai jau nuspėjami buvo ES ir Lietuvos veiksmai.
Rusijos geopolitikos ypatumas tas, kad jos kūrėjai ir vykdytojai gerai išmano europiečių politikų mentalitetą, jų polinkį „atsiduoti vertybėms“ tose srityse, kur jokiomis vertybėmis nė nekvepia, o sykiu neužmiršti savų ekonominių interesų. Iškalbingi šiuo atžvilgiu yra pastaruoju metu pasirodę Vladislavo Surkovo paatviravimai. Nežinantiems priminsiu, kad Surkovas yra vienas pagrindinių Rusijos naujosios geopolitikos protų, o sykiu ir vykdytojų.
Jis strategavo Putino valdymo sistemos sukūrimą, įtvirtinant vadinamosios sisteminės opozicijos veikimą. Jo sumanymas – Krymas ir Donbasas. Šiuo metu nukreipęs žvilgsnį į Baltarusiją. Neseniai lyg ir pasitraukęs iš Kremliaus, tačiau kas žino, ką išties veikia tokio lygio strategai. Jis prisipažino, kad Krymo operacija rengta senokai, o tą žiemą jis daug kartų lankėsi pusiasalyje, kad sustyguotų visus reikalus. Maidano įvykiai buvo trigeris, įjungęs scenarijų.
Taip jau nutinka, kad istorinių įvykių dalyviai dažnai nė nenutuokia, kas ir kaip iš tų įvykių spaus sau naudą. Žmones pakelia ir suvienija pasipiktinimas, neteisybės jausmas, noras kurti savo valstybę. Tačiau virš jų norų ar po jais jau kabo didžiųjų galių, o ypač kaimynių scenarijai. Sirijos žmonės taip pat nė nenujautė, kokie scenarijai paruošti jų pasipiktinimui nukreipti norima linkme ir kokia tragedija laukia milijonų. Su didžiuliais pabėgėlių srautais, kurie tapo ir geopolitinių santykių įrankiais. Tad Krymas buvo atplėštas, o ta pati komanda greit persimetė į Donbaso ir Luhansko sritis.
Kai kurių lietuvių diplomatų džiaugsmui, ukrainiečiai niekaip ginklu nepasipriešino Krymo atplėšimui. O juk jei būtų rimtai pasipriešinę, tai Surkovo ir Stelkovo komanda būtų užtrukusi Kryme, o gal ir nebegalėjusi tęsti operacijos Donecke? Ukrainiečiai patyrė didelį geopolitinį smūgį, kurio pasekmės ilgalaikės ir nenuspėjamos, tačiau visais atvejais Ukrainai skausmingos. Juolab kad ant jų kaklo užveržta Minsko susitarimų kilpa. Surkovo ironišku pripažinimu, šitos kilpos ukrainiečiams nepavyks nusimesti – neleis nei Maskva, nei jos partneriai.
O kas tie Minsko susitarimų partneriai? Vokietija ir Prancūzija. Susitarimų esmė – separatistų (Rusijos) kontroliuojamose teritorijose negalioja Ukrainos įstatymai, tad nesama ir jos suvereniteto. Tad ką reiškia Ukrainai – vykdyti susitarimus?
Dabar pereikime prie Lietuvą ištikusios migrantų krizės. Rusija savo geopolitiką vykdo „įskeldama“ tam tikras ilgalaikes karines ar kitokias krizes, kurios tampa, sakytume, daugiafunkciniais politiniais įrankiais. Migrantų srautas – Rusijos įrankis. Spauskite Baltarusiją, mes pritariame, tačiau visi didieji žaidėjai kuo puikiausiai numano Rusijos tikslą. Koks jis? Pirmiausia tiesioginės derybos su ES. Tad ar galime tikėtis, kad Turkijos valdžia imtųsi veiksmų – uždraustų pabėgėlių skrydžius į Minską, – kurie kaip nors tą Rusijos sumanymą pažeistų?
Jokiu būdu. Pernelyg rimta dviejų atsikuriančių imperijų partnerystė Sirijoje ir kituose regionuose. Suprantama, konfliktiška partnerystė, tačiau ne dėl Lietuvos ar ES interesų. O kas gi suinteresuotas tiesioginėmis derybomis su Rusija? Vokietija ir Prancūzija. Tad ir šioms šalims Lietuvą ištikusi pabėgėlių krizė savaip naudinga – gal paskatins apsigalvoti ir pritarti Vokietijos ir Prancūzijos siekiams.
Vėlgi žaidimas, tačiau ant kortos statoma Lietuva. O Lietuvos žmonėms svarbu suvokti, kad pabėgėliai, kaip žmonės, niekuo dėti – jie Rusijos geopolitikos įrankis, kurio veiksmingumui pasitarnaus ir kai kurios ES institucijos, siaurakaktiškai ar su mums nežinomais išskaičiavimais propaguojančios „europines vertybes“, ir dalis ES politinio elito, suinteresuoto ekonomine derybų su Rusija nauda.
Pritariu autoriui: įvykiai Baltarusijoje, prasidėję pernai – tai Kremliaus geopolitinis žaidimas. Juk Baltarusija esant Prezidentui D. Trumpui net naftą gaudavo iš JAV per Klaipėdos uostą, pas Lukašenką lankėsi JAV sekretorius Pompeo ir santykiai įgavo geopolitinį atspalvį, aišku Kremlius su tuo negalėjo sutikti. Prasidėjo rinkimai ir tapo būtent neteisėti, o Lietuva nuvilnijo Gudijos vėliavomis organizuotomis Tapino. Taip Lietuva buvo įtraukta į Kremliaus scenarijų, o vaisiai viso to jau darosi baisūs. Taigi, geopolitikoje Lietuvos valdžia yra silpna.
Ką šiandien naujo sužinojome? Tai, kad „O Lietuvos žmonėms svarbu suvokti, kad pabėgėliai, kaip žmonės, niekuo dėti – jie Rusijos geopolitikos įrankis.“! Įdomiai sudėliota. Klausimas: kodėl „svarbu“, ir kas seka būtent iš šio teiginio?
Kas dar naujo? Nežinau. Aptakiai, atsargiai – vis „mes“. Ne „mes“, o konkretūs žmonės su vardais, pavardėmis, atitinkamomis pareigomis. Paminėti? Ne. O atsakomybės klausimas? Nesvarbus?
Teisinga pastaba. Kada pasakoma “mes’ , tai už visą šūdagalvių vykdoma “politiką”, atsakomybė tenka ir man. Būtina pasakyti , kurie “administratoriai” kalti už valstybės griovimą, kitaip nepavadinsiu. Pasakymas . Nepatenkinti , tai po 4 m. galėsit išsirinkti kitus. Už tokį žmonių pažeminimą, mergina turėtų eiti tik “buhalteriauti, o ne vyriausybei vadovauti. O anūkėlis .Pavargau , patylėsiu.
Valstybę valdyti , tai ne vaivorykštės spalvomis suoliukus ir perėjas dažyti.
Jie taip ir galvoja. Jų toks mastymas. Narkotikai, iškrypimai ir vaivorykštė. O geopolitikai, analizei smegenėlių nerasta.
+++++++!!!
Prie visų apibendrinimų dar reikėjo paminėti ir tai, kad Lukašenka stipriai psichopatiška asmenybė, o tai sutrukdė Rusijai įvykdyti perversmą tiksliai taip kaip ji planavo, dėl to dabar naudojamas planas B, o gal C – dar labiau bloginti Baltarusijos ir ES santykius dar ir kerštaujant Lietuvai už tiesioginį kišimąsi, tam kad Lukašenkai beliktų vienintelė kryptis – Rusija… Kaip reikėjo ir kaip reikėtų elgtis nepasakyta, o vertinti dabartinę būklę be gilesnių įžvalgų kaip gera ar bloga sakyčiau neteisinga. Ir “arkliai” suprato, kad padėtis pablogėjo, bet aišku ir tai, kad “galėjo” būti ir geriau, ir blogiau… Po kokių 10 – 20 metų jau bus galima daryti ir rimtesnius apibendrinimus…
Pasienio (CCCP) kariuomenės gydytojai , prieš išduodami “baltą bilietą” “batkai” , nustatė; “mozaikinę šizofreniją”.
Manau , kad tai rimtas reikalas , “rimtam vyrui”.
Žiniasklaidai kažkurioje laidoje mestas priekaištas, kad reikia švelniau kalbėti apie… piktybinius sienos pažeidėjus, nes būtent jos skleidžiama pikta informacija neigiamai nuteikia LT žmones. O nusikaltėliai niekuo dėti?
Ir man pasirodė keistas šitas teiginys: „Lietuvos žmonėms svarbu suvokti, kad pabėgėliai, kaip žmonės, niekuo dėti – jie Rusijos geopolitikos įrankis.“ Kodėl mums taip svarbu suvokti būtent jų nekaltumą? Kad jais naudojasi, tai aišku. Bet jie – yra parazitai, kurie žino ką daro. Jie naudojasi Rusijos-Belorusijos pasiūlytomis galimybėmis. Jie žino, kad surado bejėgę valstybėlę, kuri nesugeba apsaugoti savo sienų. Jie žino, kad eina per sieną nelegaliai, jie žino, kad ši valstybėlė yra užvaldyta naudingų idiotų, kurie vadovausis „europinėmis vertybėmis“, todėl sienos negins, migrantus priims, nedeportuos, apgyvendins, maitins, pašalpas mokės… O tai yra kaip tai, ko jiems reikia. Jie nuspręs ar norės „integruotis“ Lietuvoje, ar patrauks toliau į Vokietiją, Prancūziją, Švediją… Ir jie naudojasi mumis su visomis „europinėmis vertybėmis“ – mes esame jų įrankis.
Ar jūs sutikę miške mešką erzinat? O kodėl taip elgiatės politikoje?
Kol nėra kardinalių pokyčių (suprantama, demokratijos kryptimi) Kremliuje, tol nieko gero tikėtis negalima. Baltarusijos tarakonas – tik už virvučių tampoma marionetė, būsianti tol, ko Stalinas II suras jam priimtiną “savarankiškos” Baltarusijos Rusijos glėbyje pakaitalą. Bet tai labai sunkiai įgyvendinamas scenarijus, nes tas pakaitalas turi būti priimtinas ir Baltarusijos žmonėms. O jie jau bunda, puikiai suvokia, kur yra tikra demokratija, o kur tik valdoma. Sudėtingas metas ir mūsų politikams, jie nepratę prie tokių atšiaurių geopolitinių aplinkybių. Be to, kaip rodo istorija, niekas negali būti tikras, ar už daugumos valstybių nugarų nėra sudaromos sutartys su slaptaisiais protokolais. Hm, įdomiu metu gyvename.
TV.LRYTAS laida ,,Nauja diena”
– tv.lrytas.lt/laidos/nauja-diena/2021/07/16/news/nauja-diena-2021-07-16-20112400/
Išgirdau tik pokalbio pabaigą ir pokalbį su Žalimu.
Šovė į galvą mintis, jog Seimą užvaldžiusieji Lietuvai skelbia ultimatumą, ar ir dar blogiau. Juk turi visus 4 metus ,,pastatyti runkelius į vietą” ir sutvarkyti Lietuvą, kaip JIEMS ,,čia ir dabar” patiktų. Tartum grupė draugų planuotų sau vakarėlį tokį, kokio čia dar nebuvo. Na, o po jo – kakoj skirtum ?! …
Dabar jie rengia naują referendumo ir rinkimų tvarką, mat, pandemija išmokė nebijoti interneto, todėl internetu ir rinkimai, ir kiti balsavimai galimi *. Taip pat ir dvejopą pilietybę sutvarkys, nes, priešingai, negu buvo teigta per buvusį referendumą, IŠ TIESŲ 70% yra UŽ dvejopą… 🙂 (Ar tuo teigia, jog rezultatai buvo suklastoti???)
Žalimas kalba taip, tartum užkulisiuose kažkas rimto suderėta ir pažadėta. Pasak jo, viskas lengvai ir greitai patvarkoma.
Vadinasi, jei ŠIAI GRUPEI DRAUGŲ nepatinka įvykusio referendumo rezultatas, jie rengs naują? Ir dar, ir dar rengs – kol galiausiai neišmuš JIEMS patinkančio rezultato?
O kokia teise jie rengiasi ATMESTI, nepaisyti JAU pareikšto Tautos sprendimo? Ar tik neteks į EŽTT kreiptis ?
————————–
* Svarbiausia, užsienyje rinkėją galima netrukdomai ,,tinkamai orientuoti”, ir, kaip parodė virtualūs JAV rinkimai, balsavimo rezultatus galima pakeliui iki VRK ,,paredaguoti” – koks laiko taupymas! O svarbiausia – praeities šešėliai, beretė, runkeliai per valstybių sienas nematys jokių agitacijos ir kt. rinkimų/referendumo įstatymo pažeidimų. Todėl rezultatai bus pažangūs, o ne kaip atsilikėlėje Lietuvoje runkeliai pribalsuoja.
Nežinau, ar klausote, ar visi dar rusų k. suprantate, tačiau jau beveik porą mėnesių ,,Svobodos” laidos vis nervingesnės, kai kalba apie prieš Dūmos rinkimus vis sudėtingėjančią padėtį RU, – apie vis stiprėjančias represijas, vis daugiau suimamų, apie ilgam įkalinamus žmones vien tik už dalyvavimą pikete ar mitinge.
Vienoje laidoje buvo mestas įtarimas, jog ,,Jabloko” sudarė sandėrį su Kremliumi (ar atvirkščiai) – kad nuo rinkimų būtų nušalinti Navalno šalininkai ir PROTESTO ELEKTORATAS. Esą, būtent jo – prot. elektorato Kremlius labiausiai bijo – kad nesugadintų rinkimų rezultatų, nes Kremliui reikia, kad Dūmoje daugumą sudarytų ,,Jedinaja Rossija”. (Nesupainiojau – būtent ji yra Putino p-ja?)
Pagaliau vėl matau ,,Alke” seniai matytą ir pasiilgtą Autorių.
AČIŪ, kad sugrįžote!
Galvosūkis čia ne toks ir didelis, juk nebuvo galima nepastebėti, kad nepriklausomų Lietuvos ir Baltarusijos šalių artimesni santykiai siutina gal ne tiek Maskvą, kiek Lenkiją. To, kad kaimyniškai sugyvenančios LIetuva -Baltarusija, tai – jėga tiek regioninė, tiek geopolitinė, nematyti nebuvo galima (Kinija tai įžvelgė).
Dabar svetimųjų tikslas pasiektas – šalys supjudytos – potencialios geopolitinės jėgos iš jų nebeliko. Buvusi galima Lietuvos ir Baltarusijos vieningumo jėga paversta viena kitos draskymu…
Lietuvos strategija imtis sutaikyti tarpusavyje susipriešinusius baltarusius, gal pasitelkus dar ką iš valstybių, pvz. Vokietiją, tai – vienintelė protinga išeitis…
Ramybės visiems! Palaukime žiemos, kai snaigutės pradės kristi.
Briuselis užsipuolė nacionalines valstybes
– respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/kitos_pasaulio_naujienos/briuselis_uzsipuole_nacionalines_valstybes/
Demokratija svarbi pas kaimynus, Lietuvoje – nebūtina
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/demokratija_svarbi_pas_kaimynus_lietuvoje__nebutina/
Gyvieji priešinasi, o mes juk nemirę?
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/sestadienio_vakaro_ziniose_skaitykite_gyvieji_priesinasi_o_mes_juk_nemire/
Pradžioje teigiama, kad trūksta išmanymo. Jei buhalteris įsidarbina odontologu ir pragrežia ligoniui žandikaulį iki pilvo, tai trūko išmanymo? Pakilus į beorę erdvę, išvystame Kiniją, bet neklausiama, koks būtent šiandien yra Lietuvos ir Balrarusijos ekonominis bendradarbiavimas? Kas vyksta panosėje neįdomu. Kiek savarankiški ar ne yra tie, kurie vykdo užsienio politiką, ar jie išvis tinkami tam darbui? Iš kur jie, kas jie?
Jei Baltarusija stumiama į Rusijos glėbį, tai toks stūmimas ir to veiksmo pasekmės sukelia labai negerų įtarimų. Pabaigoje visada rašoma apie tai, kas svarbiausia. Ir čia randame keisčių keisčiausią rašytojo nuomonę apie tuos ateivius – bet žr. BK! Internetą visi turime. Lengva dabar mėginti politikuoti.
Izraelio bendrovės sukurtos Kibernetinio sekimo įrangos veiklos pėdsakai aptikti jau 2016 m. – Ji naudota atakoms prieš žiniasklaidą, sekti advokatus, teisininkus, žurnalistus, visuomenininkus, NVO ir pan., seka pastarųjų kontaktus, pokalbius.
Gal p. Rubavičiaus veikla ir pokalbiais tada būtent šios įrangos savininkai susidomėjo? Juk rašo ,,nei šį, nei tą”…
Šį bei tą plačiau šios, liepos 19 d. laidos 37 min.
– lrt.lt/mediateka/irasas/2000159523/lietuvos-diena-kodel-12-15-m-amziaus-vaikai-vangiai-skiepijami
Pastaruoju metu portalai dažnai patirdavo kiberatakas.
Rusija apskundė Ukrainą Europos Žmogaus Teisių Teismui
– respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/kitos_pasaulio_naujienos/rusija_apskunde_ukraina_europos_zmogaus_teisiu_teismui/
…………… Na, ir dar truputis:
LGBT nariai tampa privilegijuota grupe
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/lgbt_nariai_tampa_privilegijuota_grupe/
Plačiau apie tai skaitykite penktadienio „Vakaro žiniose”.
ОККУПАЦИЯ – Современная российская оккупация: что общего между Путиным и Гитлером
– youtube.com/watch?v=5JKR36gWZ5s