Gegužės 12 d. Žemė užgulė stipri geomagnetinė audra. Ją sukėlė gegužės 9 d. įvykęs stiprus žybsnis Saulėje. Per keletą dienų iki žemės atskriejusios įelektrintos Saulės dalelės ir įaudrino Žemės magnetinį lauką.
Žybsniai Saulėje yra susiję su jos paviršiuje matomomis juodomis dėmėmis. Saulės fotosferos sritys, kuriuose temperatūra maždaug 1000 laipsnių yra žemesnė nei aplinkiniuose plotuose, atrodo kaip tamsesnės dėmės. Būtent šiose dėmėse yra didesnis magnetinis aktyvumas. Jos ir yra tos „patrankos“ šaudančios Žemėje magnetines audras sukeliančius elektringos plazmos žybsnius.
Žemės magnetinio lauko būseną išreiškiantis magnetinio lauko svyravimų indeksas Kp šoktelėjo nuo ramių 2-jų balų iki 7 balų. Žemės magnetinio lauko svyravimų indekso skalė Kp yra padalinta į 10 lygių. Kai Kp indekso vertė yra nuo 0 iki 3, – Žemės magnetinis laukas laikomas ramiu, kai Kp pasiekia 4 lygį magnetinis laukas jau tampa neramiu, o Kp indeksui esant nuo 5 iki 9 Žemėje siaučia magnetinė audra.
Mūsų planetą pasiekusios elektringos Saulės plazmos dalelės sutrikdydamos Žemės magnetinį lauką ne tik sukelia magnetines audras ir išraiškingas šiaurės pašvaistes, tačiau gali pažeisti radijo ryšį, Žemės orbitoje skriejančių kosminių stočių veiklą, Žemės elektros perdavimo linijų darbą, geležinkelių automatinio valdymo sistemas.
Dėl magnetinių audrų gali padaugėti sveikatos sutrikimų.Net ir sveiki žmonės gali pajusti apėmusį nuovargį arba lengvus negalavimus.
Pastebėta, kad negalavimai gali pasireikšti jau 1-2 dienos prieš magnetinės audros pradžią ir tęstis kurį laiką jai pasibaigus.
Silpnesnės sveikatos žmonėms kyla pavojus būti ištiktiems širdies priepuolio, gali sutrikti žmogaus širdies ritmas, taip pat kamuoti dusulys arba pakilti kraujospūdis.
Lėtinių ligų turintiems žmonėms patariama gerti kraują skystinančių vaistų, taip pat raminamųjų, nes dėl magnetinio lauko suaktyvėjimo didėja nervinė įtampa, o didėjant jai, trinka ir kraujospūdis.
Vakare ir naktį verta pasižvalgyti po žvaigždėtą dangų. Jeigu magnetinė audra staiga nenurims, tai gali pasisekti pamatyti išraiškingą Šiaurės pašvaistę.
Mūsų planetos magnetinio lauko būseną kasdien galima sekti Alkas.lt skiltyje „Žemės magnetinis aktyvumas šiandien“. Čia skelbiamą diagrama, kurios parodymai atnaujinami kas 3 valandos:
Gal kam bus juokinga , bet tai stebėta tiesa. Mums su žmona , sugrįžus į savaitgalio namus kaime ( gegužės 8 apie 23 val 55 min.) , teko stebėti skaitlingą NSO pasirodymą. Tai buvo , pavadinčiau , masinis persikraustymas. Dangus buvo švarus , tik žvaigždės žibėjo. Išlipus iš auto, kaip visada apsidairau . Nustebęs žmonai šūktelėjau , žiūrėk kas darosi. Nuo pietinio dangaus skliauto pusės , vienoje linijoje , vienodais nuotoliais , vienodu greičiu juda “žvaigždės” šiaurės rytų kryptimi (apytikriai). Žmona iki sušalimo spėjo suskaičiuoti 30 vnt. O kiek praskrido iki mūsų , sunku pasakyti. Nuskubėjau vaizdo kameros ir, išlėkęs kieman , teko nusivilti . NSO “paradas” buvo pasibaigęs.
Gal tokiam NSO per skrydžiui ir turėjo sprogimas Saulėje?
Tokius stebuklus galima stebėti kas naktį. Pasidomėkite palydovais STARLINK. Ir NSO nereikės.
Ačiū. Pasitikrinau ir nusiraminau. Su ateiviais reikalai baigti.
Dekui gerbiamam J.Vaiskunui uz tokia puikia ir labai reikalinga informacija. Esu “gamtos vaikas” todel visus reiskinius jauciu o ypatingai po insulto kai teko apie10 dienu prabuti komoje veliau dar ir “augala” galvoje “isigyti”….. Mano savijauta pasikeicia o ryte atsikelus ar vakare pries miega apsilankius Alkas.lt itarimai apie magnetinio lauko “isdaigas” tik patvirtina priezasti.
Kaip Žemės magnetosferą paveikia Saulės žybsnis? Viskas kiek kitaip, nei manyta iki šiol
– lrytas.lt/it/visata/2021/05/22/news/kaip-zemes-magnetosfera-paveikia-saules-zybsnis-viskas-kiek-kitaip-nei-manyta-iki-siol-19411539/
laukia mūsų širdžių išbandymas. Įspėjo, jog labai stiprus. Reikia kažkuo storu minkštu širdeles aptūloti, kad nepajustų smūgių? 🙂
Tuoj mane sudirbs dviese – ir p. Vaiškūnas, ir p. Zubinas. Ir dar Bartas pritars (kaip matau iš pirmo komentaro).
O ar negali būti taip, kad mes gyvename būsimoje Saulėje? O dabartinė Saulė – buvusi Žemė, kurią jos gyventojai sudirbo taip, kaip mes savąją, todėl ji vis labiau kaito, kaito (kaip dabar Žemė), kol virto ugnies kamuoliu? Todėl mūsų patiriamos magnetinės audros tai skaudančio Saulės kūno nevilties šauksmas.
Jei išgirsiu kikenimą kitame gale, įsižeisiu ir išjungsiu kompiuterį.
Magnetinių audrų kalendorius: gegužė
– alfa.lt/gyvenimas/sveikata/magnetiniu-audru-kalendorius-geguze/288419/