Gegužės 10 – liepos 10 d. Klaipėdos etnokultūros centro salėje (Daržų g. 10) eksponuojama autorinė Irenos Ungaro siuvinėtos tekstilės paroda „Raštai iš praeities“.
Tai siuvinėtų Mažosios Lietuvos tautinio drabužio dalių rekonstrukcijos ir variacijos. Parodoje bus galima išvysti tradiciniais raštais išsiuvinėtų Klaipėdos krašto sermėgų, marškinių, delmonų, diržų, skarelių, kepurėlių.
Irena Ungaro (gim. Klaipėdos r., Pleškučių k.) – gyvena Klaipėdoje, siuvinėja nuo vaikystės. Tai viena iš nedaugelio liaudiškojo siuvinėjimo žinovių, tradicinio siuvinėjimo pradmenis perėmusių iš savo lietuvininkės močiutės (omamos), talentingos siuvėjos Onos Vytienės (Anna Wiethe, gim. Dreižių k.).

Tradicinės tekstilės siuvinėtoja yra įgijusi drabužių dizainerės specialybę, iki šiol kuria rūbų, namų tekstilės detales, o įvairias Klaipėdos krašto tautinio drabužio dalis siuvinėja apie dešimtmetį.
Didžioji dalis Irenos Ungaro išsiuvinėtų rankdarbių puošia Klaipėdos regiono folkloro ansamblių narius, džiugina rinkėjus.
2018–2020 m. Irena Ungaro vedė Klaipėdos etnokultūros centro projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ rengtus delmonų siuvimo bei kitų tradicinių rankdarbių gaminimo mokymus, o praėjusiais metais veikusioje Tradicinės tekstilės galerijoje rodė delmonų siuvinėjimą, konsultavo tradicinės Klaipėdos krašto aprangos klausimais.

Paroda rengiama įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Primename, kad įstaigos patalpose privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir patarimų. Parodos lankymas darbo dienomis 11–17 val.
Raštai iš praeities . Nebebus nieko iš praeities. Viskas bus iš Kinijos. Korona pagalba Pasaulis keičiamas iš pagrindų. Viešpataus tik dirbtinis intelektas.