Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Mykolo Majausko pristatytas Azartinių lošimų įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įtvirtinti draudimą bet kokia forma ir priemonėmis skatinti lošti.
Pagal teikiamus pakeitimus, šalyje būtų draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti pranešimus ar atlikti įtikinėjimo veiksmus, įskaitant paties lošimo organizatoriaus organizuojamus specialius renginius, bandomuosius lošimus, akcijas, nuolaidas, dovanas ir panašaus pobūdžio skatinamąsias priemones, skatinančius dalyvauti lošimuose ar nuotoliniuose lošimuose.
Pasak Seimo nario M. Majausko, lošimus organizuojančios bendrovės naudoja pakankamai agresyvią rinkodarą, siekdami įtraukti kuo daugiau asmenų, naudoja dovanas, akcijas, nuolaidas, kuriomis skatina lošti ilgiau, dažniau ir didesnėmis sumomis.
Kartu jis atkreipė dėmesį, kad asmenys, turintys problemų su azartiniais lošimais ir priklausomybę, praktiškai negali tikėtis jokios specializuotos valstybės pagalbos.
„Paskutinis šiaudas, kurio paprastai gali griebtis, tai yra toks sąrašas, kuris vadinasi nenorinčių lošti asmenų registras, kur užsiregistravus yra fiziškai apribojama galimybė pateikti į lošimo namus ir lošti“, − pataisų reikalingumą argumentavo parlamentaras.
Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, priėmus naujas nuostatas būtų sudarytos sąlygos mažinti lošimų sukeliamas neigiamas pasekmes visuomenei, sumažintas lošimų patrauklumas, turėtų mažėti lošimams išleidžiamos sumos ir trumpėti lošimams leidžiamas laikas.
Šiuo metu Lietuvoje draudžiama skatinti dalyvauti lošimuose šiais būdais:
1) suteikti teisę lošėjui iš karto ar per tam tikrą terminą po dalyvavimo lošimuose gauti dovanų iš lošimų organizatoriaus;
2) ne lošimų organizavimo vietose ar lošimų organizatoriaus interneto svetainėje organizuoti žaidimus ar konkursus, bandomuosius lošimus, loterijas ir kitus renginius, kurie skatintų dalyvauti lošimuose, įskaitant nuotolinius lošimus.
Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 96 Seimo nariai, prieš − 1, susilaikė −19.
Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete, papildomu – Ekonomikos komitete. Projektą taip pat pavesta apsvarstyti Priklausomybių prevencijos komisijai. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 11 d.
Tačiau nežiūrint to, ,,guoga deginasi” išvirtęs per pusę ekrano, ir laiką, kurį galėtum skaitymui skirti, esi priverstas gaišti, bandydamas jį nuo ekrano nustumti…
Ir alkoholis ne visada žino, ar jau jo ,,darbo ekranuose diena” prasidėjo, ar dar turi visą pusdienį iki jo…
Kaip matematikos mokslo daktaras manau, kad lošimas už pinigus kursto kvailas ir nereikalingas aistras, glušina sąmonę, bukina sąžinę, moko neteisingų santykių su pinigais, kerta visuomenę. Tai visiškai nepateisinama ir nedora.
Sutikčiau nebent, kad valstybė gal geriau sugebėtų prižiūrėtų ir mažinti šią ydingą veiklą leidžiant ją vykdyti lošimo namuose negu pogrindyje. Bet tokiu atveju reklama visiškai nereikalinga. Kas tik nori lošti susiras kur. Turėtų galioti visi draudimai kurie galioja cigaretėms ir alkoholiui. Ačiū visiems kurie kovoja su šiomis ydomis. Ačiū už straipsnį.