Žolės pjovimą atšilus orams neabejotinai galima įvardinti vienu iš daugiausiai laiko atimančių darbų – ypač tuomet, jei pievučių plotai yra pakankamai dideli. Visgi, kartais net ir labai stengiantis šią užduotį atlikti kruopščiai, rezultatai ne visuomet būna tokie, kokių galėtume tikėtis. Jei su žolės pjovimo darbais norite tvarkytis saugiai ir svarbiausia – kokybiškai, tai padaryti padės čia išvardinti patarimai.
Pasirinkite tinkamą žoliapjovę
Tai neabejotinai yra pats svarbiausias žingsnis, nulemsiantis būsimų darbų kokybę ir pjovimo patogumą. Pavyzdžiui, jeigu pievutės teritorija yra pakankamai didelė, geriausia rinktis benzininius modelius: jie Jūsų neapribos nei laidais, nei greit išsikraunančiu akumuliatoriumi. Tuo tarpu mažesniems plotams pakaks ir akumuliatorinių ar elektrinių žoliapjovių: tokia technika yra lengva, tyli ir lengvai prižiūrima. Reikės apgalvoti ir daugiau svarbių niuansų – apie tai plačiau skaitykite čia.
Taip pat verta paminėti, jog standartinės žoliapjovės yra tinkamos ne visiems darbams. Jei kieme yra siauresnių tarpų ir praėjimų, juose žolę patogiau pjauti pasitelkus trimerį. Toks įrenginys tiks ir patvoriams, o galingesni modeliai pasitarnaus trumpinant sukietėjusią žolę ar nedidelių krūmelių šakas. Šią techniką gera kaina įsigysite Pigu.lt el. parduotuvėje.
Pakankamai dėmesio skirkite jos priežiūrai
Įsigijus atitinkamą techniką, reikės paskirti dėmesio ir geros jos būklės palaikymui. Tačiau tai padaryti tikrai nėra sudėtinga. Šiuo atveju svarbiausia įsitikinti, jog žoliapjovės peiliai yra pakankamai aštrūs – būtent nuo jų priklausys žolės trumpinimo kokybė. Papildomai verta patikrinti kitas detales ir prieš pjovimą pasitikrinti, ar įrenginyje nėra įstrigusių šiukšlių. Jei naudojate benzininį modelį, teks sekti ir tepalo lygį bei, žinoma, pasirūpinti kuro atsargomis.
Iš anksto apžiūrėkite pjaunamą vietą
Nors tokia užduotis gali pasirodyti nebūtina, atlikę ją, galėsite užsitikrinti maksimalų saugumą. Svarbiausia iš pievutės pašalinti bet kokias sunkesnes ar aštresnes šiukšles, pavyzdžiui, akmenis, augintinių žaislus ar skardines. Jei to nepadarysite, didelė tikimybė, jog atsimušę į žoliapjovę, tokie daiktai pjovimo metu nuskries nežinoma kryptimi – taip galite sužeisti save, kitus žmones ar netgi apgadinti savo turtą. Tikriausiai tokių scenarijų norėtųsi išvengti, tad verčiau iš anksto jiems užkirsti kelią.
Žolę pjaukite anksti ir dažnai
Nors vieną kartą atlikus šį darbą, norėtųsi apie jį nebegalvoti kaip įmanoma ilgiau, iš karto ženkliai nutrumpinę žolės ilgį, rizikuosite, jog pievutė praras savo gyvybingumą. Norint išlaikyti ją sveiką, geriausia vienu kartu nutrumpinti ne daugiau kaip trečdalį ilgio – taip pasieksite geriausių rezultatų. Kaip dažnai reikėtų atlikti šią užduotį, priklauso nuo jos vešėjimo tempų: ankstyvą pavasarį užtenka pjauti kartą per dvi savaites, o po to gali tekti pasidarbuoti ir kiekvieną. Rekomenduojama šią užduotį atlikti anksti ryte, kai jau yra išdžiūvusi rasa – tai ne tik užtikrins žolės kokybę, bet ir Jums patiems padės išvengti varginančios kaitros.
Nepjaukite drėgnos žolės
Savaime suprantama, kad esant drėgnai žolei, elektrinės vejapjovės traukti iš sandėliuko tikrai nereikėtų, tačiau net ir naudojantis kitais šios technikos tipais, verčiau palaukti, kol pievutė išdžius. Ant vejos gali likti žoliapjovės ratų žymės, o pats įrenginys taip pat greičiau aplimpa tiek žolėmis, tiek ir kitais nešvarumais. Be to, įveikti kalveles ir šlaitus yra gerokai sunkiau, kadangi turite ne tik prižiūrėti žoliapjovę, bet ir patys pasistengti neparvirsti. Akivaizdu, kad tokios darbo sąlygos produktyvumo tikrai nepridės, tad geriausia palaukti sausesnių dienų.
Keiskite pjovimo kryptis
Vejos pjovimas neretai tampa tam tikra rutina, todėl užsimiršę visuomet pradedame judėti tokia pačia trajektorija. Visgi, jei norite džiaugtis nepriekaištinga pievutės išvaizda, pjovimo kryptį nuolat reikėtų pakeisti. Jei to nepadarysite, tikėtina, kad žolė pradės augti nebe statmenai, o tam tikrais kampais.
Be to, žoliapjovės svoris taip pat paliks ženklus dažniausiai lankomose vietose. Tad į šią užduotį reikėtų žiūrėti kaip į savotišką žaidimą: vieną kartą teritorijoje judėkite įstrižai, kitą kartą pradėkite iš skirtingų šonų ir stenkitės kuo įvairiau improvizuoti. Galbūt tai skamba pakankamai keistai, tačiau rezultatai šiuo patarimu tikrai neleis suabejoti.
Pritaikę šiuos patarimus, mėgausitės dar kokybiškesniu, puikius rezultatus atnešiančiu žolės pjovimu. Šis darbas gali būti kur kas paprastesnis – tereikia su juo tvarkytis tikslingai.
Pirmus keletą kartų pavasarį visai smagu pjauti žolę, tačiau ilgainiui tai tampa nuobodžiu darbu. Tad mes samdome žolės pjovėjus ir turime laiką sau, o ne darbui kieme.