Susisiekimo ministerijos siūlymu Vyriausybė paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo rezervą – 19,3 mln. eurų. Ministerijai planuojant kitais metais taikyti naują KPPP finansavimo modelį, šiemet siekiama padėti savivaldybėms baigti pradėtus darbus, todėl daugiausia rezervo lėšų skirta tęstiniams kelių rekonstrukcijos projektams. Šiais metais gauta maždaug 108 mln. eurų vertės paraiškų finansuoti projektus iš KPPP rezervo.
KPPP rezervo lėšomis pirmiausia kompensuojamos išlaidos, patirtos skubiai remontuojant vietinės reikšmės kelius, nukentėjusius nuo ekstremaliųjų situacijų, arba dėl avarijų grėsmės. Šiam tikslui aštuoniems objektams, esantiems Kauno mieste ir Ukmergės rajone, skiriama 458,7 tūkst. eurų.
Didžioji rezervo lėšų dalis – beveik 18,9 mln. eurų – paskirstoma valstybinės ir vietinės reikšmės keliams bei gatvėms remontuoti ir rekonstruoti, naujiems kelių ruožams tiesti. Šios lėšos skirstomos atsižvelgiant į gautus savivaldybių ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prašymus. Iš viso finansuojami 24 tęstiniai kelių objektai pagal 15-os savivaldybių ir LAKD pateiktus prašymus. KPPP rezervo lėšos šiemet skiriamos 77,2 proc. intensyvumu, todėl įgyvendindamos projektus savo lėšomis turės prisidėti ir pačios paraiškas teikusios institucijos.
„Skirstydami Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų rezervą, finansavimą pasiūlėme koncentruoti visiems tęstiniams kelių objektams, kurie jau pernai buvo finansuoti iš to paties rezervo lėšų. Taip norime suteikti galimybę šioms savivaldybėms baigti jau pradėtus projektus, nes ateinantiems metams planuojame keisti šios programos finansavimo tvarką – rezervas neturėtų būti dar viena „investicijų programa“, dėl abstrakčių lėšų skirstymo kriterijų ir lūkesčių, neatitinkančių finansinių galimybių, kasmet sukelianti savivaldybių nepasitenkinimą ir tarpusavio trintį“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Iš tęstiniams projektams skirtų 18,9 mln. eurų beveik trečdalis – 5,7 mln. eurų – skiriama keliams, vedantiems į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos. Iš viso bus finansuojami 6 tokie kelių objektai, tarp jų – Vilniaus miesto Logistikos gatvės ir kelių, jungiančių „Rail Baltica“ su Vilniaus viešuoju logistikos centru, įrengimas (2,7 mln. eurų) bei rajoninio kelio Palemonas–Neveronys–Ramučiai ruožo kapitalinis remontas (1,3 mln. eurų), svarbus susisiekimui su Kauno laisvąja ekonomine zona.
KPPP rezervas sudaro iki 5 proc. viso programos biudžeto, didžioji KPPP biudžeto dalis – 65 proc. – skiriama valstybinės reikšmės keliams, 30 proc. – savivaldybių valdomiems vietinės reikšmės keliams.