Kovo 30 d. Seimas priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5174(2), kuriomis nutarta nuo gegužės 1 d. įteisinti privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinimą mikroschemomis ir registravimą Gyvūnų augintinių registre, taip pat uždrausti prekiauti gyvūnais augintiniais lauko sąlygomis ir turgavietėse.
Katės, šunys ir šeškai, atvesti nuo privalomo ženklinimo įsigaliojimo dienos, turės būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per 4 mėnesius nuo jų atvedimo, bet ne vėliau kaip iki šių gyvūnų perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
Iki šios nuostatos įsigaliojimo atvesti minėti gyvūnai, kurie nėra paženklinti mikroschemomis, turės būti paženklinti ir registruoti Gyvūnų augintinių registre per vienus metus, iki 2022 m. gegužės 1 d., bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.
Jei šie gyvūnai yra naudojami versliniam veisimui ir bus atvesti iki šių metų gegužės 1 d., jie privalės būti paženklinti mikroschemomis ir registruoti Gyvūnų augintinių registre iki 2021 m. rugsėjo 1 d.
Gyvūnus augintinius ženklinti ir duomenis teikti Gyvūnų augintinių registrui galės ne tik veterinarijos gydytojai, bet ir specialius mokymus baigę asmenys.
Už kačių, šunų ir šeškų paženklinimą mikroschema ir įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą atsakys jų laikytojas ar savininkas.
Seimas įtvirtino, kad socialiai remtinų asmenų laikomų šunų, kačių, šeškų, atvestų iki gegužės 1 d., ženklinimo ir registravimo išlaidos bus kompensuojamos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų. Iš valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų taip pat kompensuojamos gyvūnų globėjų laikomų šunų, kačių ir šeškų ženklinimo ir registravimo išlaidos. Išlaidos bus kompensuojamos iki 2022 m. gruodžio 31 d.
Priimtomis pataisomis taip pat nuspręsta patikslinti verslinio gyvūnų augintinių veisimo ir gyvūno suluošinimo sąvokas.
Verslinis gyvūnų augintinių veisimas bus apibrėžiamas, kaip teisės aktų nustatyta tvarka vykdomas gyvūnų augintinių veisimas siekiant pelno, įskaitant kergimą. Gyvūno suluošinimas bus suprantamas, kaip veiksmai ar neveikimas, dėl kurių sužalojamos gyvūno kūno dalys ir (ar) organai ir (arba) atsiranda žalingų liekamųjų reiškinių jo fizinei ir (ar) psichikos sveikatai.
Įstatyme papildytas veiksmų, laikomų žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu, sąrašas. Pagal priimtas naujas nuostatas žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu taip pat bus laikomas gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų, gyvūno augintinio savininko nesutikimas bendradarbiauti su įstatymo vykdymą kontroliuojančių institucijų pareigūnais, informacijos apie jo laikomų gyvūnų gerovę, sveikatos būklę, buvimo vietą ar kitas svarbias aplinkybes nesuteikimas.
Naujomis nuostatomis taip pat įvedama nauja pareiga veterinarijos gydytojams. Nustatę, kad gydomų gyvūnų sveikatos sutrikimai ar kūno sužalojimai galimai kilo ar buvo sąlygoti šiame įstatyme įtvirtintų žiauraus elgesio veiksmų, apie tokius atvejus jie privalės nedelsdami informuoti kompetentingas institucijas.
Už šiuos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimus balsavo 94 Seimo nariai, prieš – 9, susilaikė 22 parlamentarai.
Sekantys kas?
Ne runkelių reikalas, kas toliau, kas kitas… Gausite SMS žinutę, bus nurodyta vieta ir laikas, kur prisistatyti…
Mano telefonas nepriima sms, jis senoviškas, su vienu mygtuku. Įdomu, žmonėms kur tuos čipsus 🙂 įtaisys? Ausyse, nosyse ar kur žemiau?
Kiek laiko mano ūsuotai bestijai skaudėtų tą vietą, kiek žiūrėtų į mane, išdavikę, ašarotom akimis? (jos jau nebėra gyvos) .
Mačiau verkiančią katę. Jaučiausi kaip paskutinė niekšė.
Benamė katė atsivedė kačiukus mano balkone, o manoji katė ją už tai puolė. Dalis katinėlių vienas po kito kažkodėl nudvėsė (ar gal buvo nudobti suaugusių katinų – jie žudo būsimus varžovus). Nežinodama, ko griebtis, kaip nutraukti tas muštynes ir riksmą balkone (nes ir dirbti trukdė), kelis kartus bandžiau nukelti tą šeimynėlę nuo balkono, bet ji vėl grįždavo. Kai paskutinį kartą pabandžiau iškeldinti, katytė staiga apsiverkė – stovi, žiūri į mane, o iš akių didžiulės ašaros ritasi. Pasidaviau.
Pelno besivaikantys gyvūnų veisėjai kovoja tarpusavyje, o nukentės gyvūnai ir jų šeimininkai. Tai bus gyvūnų genocidas. Jei dabar jauniklius stengiasi padovanoti, tada to negalės padaryti, nes bus uždėta mokestinė prievolė, gyvūnai bus masiškai naikinami. Jei katė ar kalytė atsives jauniklių, šeimininkai taps nusikaltėliais, yvūnų bus galima įsigyti tik iš monopolininkų. Taip greit bus išnaikintos vietinės sveikos šunų ir kačių veislės, kurios mūsų krašte gyvena šimtmečius, o vietoj jų teks pirkti iš veislyno – brangių ir liguistų veislių atstovus. Jau dabar sunku rasti paprastą kaimišką kiemsargiuką – tik visokių mandrų veislių mišrūnai.
Kodėl saugomos senovinės karvių, kiaulių, avių veislės, bet užsimota visiškai sunaikinti visas vietines kates ir šunis?
Labiausiai nukentės kaimo žmonės, kuriems reikia laikyti keletą šunų ir kačių, pensininkai, kuriems gyvūnai vienintelė paguoda, gyvūnų mylėtojai, kurie priglaudžia benamius. Veidmainiška parama neva skirta gyvūnams atvestiems iki š.m. gegužės mėn., bet kaime gyvūnų poreikis bus ir vėliau, o daug benamių gyvūnų atsiras artėjant visuotinio čipavimo įsigaliojimui.
Ir visos tos gyvūnų žudynės, vietinių veislių genocidas pateikiami kaip susirūpinimas gyvūnų gerove.
Aišku neverta abejoti, kad po čipavimo ir registracijos ateis ir įvairūs mokesčiai, nereikalingi bet privalomi skiepai, teisė bet kada patekti privačias gyvūno šeimininko valdas.
Butent godus pinigui spekuliantai uz kate su popieriais dar neismesineta, reikalauja vidutiniskai iki 5000€ , o uz brokuota ir ismesineta jau 1500€ ! Ismesineta litais buvo 500, kaip kainas sukele, o karstas tai be kiseniu, godumo liga serga!