Vasario 22 d., Vilniuje mokiniams duris atvers pirmoji mokykla Lietuvoje, kurioje pamokos vyks kontaktiniu būdu. Tam pasirinkta Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, į kurią grįš 32 klasės iš 35-ių. Tuo metu į mokyklą negrįšiantiems vaikams bus užtikrintas nuotolinis ugdymas.
Jau ketvirtadienį kaupinių būdu buvo pradėti testuoti mokytojų šeimų ūkiai, o nuo penktadienio pradėtas mokinių šeimų ūkių testavimas. Paaiškėjus, kad kaupinys yra neigiamas – vaikas jau nuo pirmadienio galės eiti į mokyklą. Jei visgi kaupinys būtų teigiamas, tokiu atveju būtų atliekamas PGR testas ir nustačius, kad bent vienam iš šeimos ūkio narių yra COVID-19 – vaikas liktų namuose ir izoliuotųsi 14 d. bei mokytųsi nuotoliniu būdu.
Kaupinių testas kur kas paprastesnis ir sukeliantis mažiau nepatogumo – ėminys imamas iš nosies, 1,5 cm gylyje. Viso šeimos ūkio ėminiai dedami į vieną terpę ir keliauja į laboratoriją tyrimui. Rezultatus šeimos ūkis gauna trumpąja SMS žinute.
Po mažiau nei savaitės, vasario 26 d., jau mokykloje bus atliekamas pakartotinis mokinių ir mokytojų testavimas. Toks testavimas bus vykdomas kiekvieną savaitę. Šįkart testavime mokinių tėvai ir mokytojų šeimų ūkiai nebedalyvaus – kaupiniai bus imami iš mokinių ir mokytojų sudarytų grupių. Nenustačius COVID-19 atvejų, pamokos vyks toliau, kaip numatyta, tačiau jei testavimo metu kažkuriame iš kaupinių bus nustatytas bent vienas atvejis – bus atliekamas PGR testas ir teigiamo COVID-19 rezultato atveju izoliuotis teks visai klasei, o pamokos jai bus vykdomos nuotoliniu būdu.
Toks mokyklos veikimo modelis, kuris bus vykdomas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, sėkmingai taikomas ir kitose šalyse.
Nors mokiniai nuo pirmadienio ir grįš į kontaktinį mokymą, mokykloje bus laikomasi visų saugumo reikalavimų. Klasės tarpusavyje nesimaišys, bus laikomasi atstumo ir higienos reikalavimų.
Kas tas šeimos ūkis? Jei mes neauginame nei kalakutų, nei vištų, tai reiškia, kad šeimos ūkio nėra? Netikiu, kad visi mokytojai turi šeimos ūkius – augina gyvulius, sėja ir aria.
Bet juk ūkio dydis bei pobūdis nenustatyti?
O katė? O šunelis? O gal kur vonios kampe gyvenantis nuomininkas voras, ar senų kailinių rankovėje pavasario laukianti sena patyrusi daugiavaikė motina kandis?
O ant visų palangių ošiantis kur prieskonių, kur raudonais žandais plyšaujantis pomidorų bei ilganosių agurkų derlius?
Hm, bet Jūs teisi, nepalvojau apie vorą ir jo aistrą musei. Bet vis tiek prikibsiu: kodėl testavo, o ne IŠTYRĖ? Testas: BANDYMAS, TYRIMAS, PATIKRINIMAS. Kas tas kontaktinis mokymas? Kodėl ne ĮPRASTINIS MOKYMAS vietoje NUOTOLINIO?