Žavitės prancūzišku, itališku interjeru, kurie kvepia elegancija, prabanga ir galbūt net Provansu? Panašiai atrodo ir lietuviškas interjero dizainas, kuris galbūt ne tiek daug akcentuojamas, galbūt ne taip gerai pažįstamas, tačiau lygiai toks pat – patrauklus. Tik reikia mokėti jį atrasti ir tuo pačiu – jį suprasti.
Lietuviškas interjeras – kuklus?
Paklausus dizainerių, kur galima pamatyti pačius ryškiausius lietuviško interjero pavydžius, daugelis atsakytų, kad sodybose. Atrodo, kad tai yra erdvės, kur tautiečiai nebijo išlaisvinti savo kūrybos. Tačiau namuose vis dar renkasi vakariečių pripažintus stilius, kurie padeda „pataikyti į taktą“.
Žinoma, kalbant apie lietuvišką interjerą nereikia galvoti, kad tai yra šiaudinių skrybėlių bei džiovintų gėlių deriniai. Tikrai ne. Dažniausiai tai klasikos ir modernumo derinys, kuris turi šiek tik prabangos prieskonio ir būtent tai jam suteikia unikalumo.
Lietuvių namuose – visas pasaulis
Lietuviškas interjero dizainas, kaip kad ir klasikinis, dažniausiai daugiau dėmesio skiria detalėms, kurios parodo – kas yra namų šeimininkas. Ne veltui yra sakoma, kad tautiečiams namai yra svarbiausia vieta žemėje, tad, atrodo, kad jie nori visą tą pasaulį ir sutalpinti juose.
Kurdami lietuvišką interjerą turite daugiau dėmesio skirti daiktams, kurie mus supa. Pradėsime nuo smulkmenų. Nuotraukos, gėlės, knygos, akcentai iš pasaulio šalių – visa tai kvepia jaukumu, asmeniškumu, kuris dažniausiai ir yra neatsiejamas nuo mūsų kraštų. Tačiau šių laikų dizaineriai brėžia griežtą ribą, kad nuo per didelio daiktų kiekio – namai netaptų kiču.
Štai todėl asmeninių daiktų, kurie Jums kelia teigiamas emocijas – reikia, tačiau jų kiekis turi būti normuojamas ir tuo pačiu patys daiktai turi tarpusavyje derėti (spalvine gama, stiliumi, tematika…).
Magiškumas – lietuvio kraujyje
Užuot stebėjęsi, pavyzdžiui, skandinavų gyvenimo ritmu ir tuo pačiu galbūt net žavėtumėmės jų senovės palikimu – turime daugiau dėmesio skirti savo atminčiai, palikimui, kuris taip pat stilizuotai, skoningai gali būti derinamas interjere.
Štai skoningai atrodo lininiai gaminiai, kurie prabangaus stiliaus fone gali atrodyti kiek paradoksaliai, tačiau būtent tai ir yra svarbiausias jų bruožas. Lygiai taip pat įkomponuojami ir tautiniai raštai, kurie dažniausiai modernizuoti, tad per daug netraukia dėmesio, tačiau kuria stilių kambaryje.
Galiausiai, lietuviškas interjeras dažnai neatsiejamas ir nuo magiškų motyvų: laikrodžiai, gėlės, įvairūs meno dirbiniai, kurie gali turėti religinę potekstę, tačiau labiausiai akis traukti ne dėl jos, tačiau savo meniškumu.
Svarbiausia, žinoma, tos magiškos atmosferos derinimas tarpusavyje. Reikia balanso, nes per daug – blogai, neskoninga, galbūt net vulgaru.
Mediniai gaminiai – mėgstamiausi
Nuo ko neatsiejamas lietuviškas interjero dizainas? Taip, nuo medžio ir su tuo sutiktų daugelis. Kadangi šios medžiagos ištakos mūsų šalyje yra plačios, gaminių kainos – patrauklios, tad natūralu, kad ne tik grindys, tačiau ir baldai dažniausiai gaminami iš medienos.
Tik lyginant su kitų stilių produktais verta akcentuoti, kad lietuviškame internete dažniausiai dominuoja lakuoti baldai, tai yra tokie, kurie išlaiko savo natūralią spalvą. Nuo rudos iki oranžinės, nuo tokios, kuri puošta natūralaus medžio reivėmis iki šviesaus medžio, kuris dažniausiai išlaikomas pasirenkant labai šviesų impregnantą bei laką.
Ar ruda spalva vyrauja lietuviškame interjere? Galima sakyti, tačiau jis – nebūtinai tamsus. Juk greta jo derinamos ir kitos žemiškos spalvos kaip kad žalia, mėlyna, raudona. Taip pat siūlome rinktis ir skoningai pritinkančias bei aplinką kuriančias apšvietimo sistemas, kurios ne tik padeda geriau matyti, tačiau ir pabrėžia lietuviško interjero išskirtinumą.
Susipažinti su skirtingais interjero pritaikymais plačiau galite Egli design interjero dizainerių puslapyje.
Yzydeco.lt – Drobės ir paveikslai