Svarbiausia automobilių dalis, kitais žodžiais tariant – jų širdis, yra akumuliatoriai. Kuo senesnis automobilis, tuo didesnė tikimybė, kad jo akumuliatorius – taip pat jau ne pirmos jaunystės ir gali vairuotoją bet kada nuvilti.
Kaip ir bet kuriai kitai automobilio daliai, akumuliatoriai reikalauja tinkamos priežiūra.
Ypatingai neigiamą poveikį akumuliatoriams daro šalti žiemiški orai. Žemoje temperatūroje sulėtėja akumuliatoriaus viduje esantys cheminiai procesai. Blogiausias scenarijus – likusios energijos gali nebepakakti automobiliui užvesti. Štai keletas patarimų vairuotojams, kurie nori turėti kuo mažiau su automobilio akumuliatoriumi susijusių problemų.
Stenkitės važinėti kuo daugiau
Automobilio akumuliatoriui itin nepatinka dažnos ir trumpos kelionės, nes tokiu atveju jis nespėja įsikrauti. Kartais išvažiuokite į ilgesnę kelionę, kad akumuliatorius turėtų pakankamai laiko įsikrauti. Taip pat visada galite investuoti ir nusipirkti gerą išorinį akumuliatorių pakrovėją (įkroviklį). Akumuliatoriaus pakrovėjas (įkroviklis) – tikras pagalbininkas, kai jo labiausiai reikia, todėl labai pravartu jį visada laikyti automobilyje ir jaustis saugiai.
Tausokite energiją
Šiuolaikiniuose automobiliuose įdiegta daugybę technologinių dalykų, kuriems reikia daug energijos, dėl šios priežasties jie labai greitai išsiurbia energiją iš akumuliatoriaus. Didžiausi akumuliatoriaus „priešai“ yra žibintai ir šildytuvas. Prie 12V ir USV jungčių prijungti įrenginiai taip pat greitai iškraus akumuliatorių. Vertėtų sureguliuoti vidaus apšvietimą, galbūt jums tikrai nereikia, kad degtų visiškai visos lemputės.
Pasistenkite sumažinti apkrovą
Prieš užvesdami automobilį, nuspauskite sankabos pedalą, tai padės sumažinti automobilio apkrovą. Automobilis ne tik lengviau užsives, bet ir sumažės akumuliatoriui tenkanti apkrova.
Netingėkite patikrinti akumuliatorių
Karts nuo karto netingėkite ir patikrinkite savo automobilio akumuliatorių, įdėmiai apžiūrėkite ir įsitikinkite, kad nėra korozijos požymių. Taip pat verta kartais atlikti profesionalią akumuliatoriaus patikrą. Jeigu nusipirkote naudotą automobilį gali pasirodyti verta pasikeisti naują akumuliatorių.
Patikrinkite su akumuliatoriumi susijusias sistemas
Jei dėl to kyla nuogąstavimų, leiskite meistrui patikrinti generatorių, užvedimo sistemą ir akumuliatoriaus įkrovimo sistemą. Jeigu kuri nors iš šių sistemų prastai funkcionuoja, akumuliatorius gali būti perkraunamas, nepakankamai įkraunamas arba visai neįkraunamas. Būtent dėl šių priežasčių sutrumpėja akumuliatoriaus veikimo laikas.
Rinkitės atsakingai
Jeigu norite, kad automobilio „širdis“ jums tarnautų kuo ilgiau – specialistai pataria atidžiai ją rinktis. Atsakingai įvertinkite ne tik akumuliatoriaus tipą, bet ir akumuliatoriaus kainą, rinkitės akumuliatorių pagal savo automobilį. Akumuliatorius yra bene pati svarbiausia arba bent jau viena iš svarbiausių dalių, kuri gali užtikrinti, kad net ir pačios ilgiausios kelionės bus saugios ir patogios. Kokybiškus akumuliatorius už gerą kainą galite įsigyti parduotuvės „Autoaibė“ filialuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Plungėje, Telšiuose, Tauragėje, Kretingoje, Šilutėje ir Gargžduose.
Nepamirškite pasirūpinti savo automobiliu
Blogas generatoriaus darbas, savaiminė iškrova, trumpi važiavimo atstumai mažina akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Jeigu turite garažą, laikykite automobilį tik jame, nes šiluma akumuliatoriui labai naudinga. Išmokite atpažinti įspėjamuosius ženklus. Neryškus prietaisų skydelio apšvietimas arba sunkiai užsivedantis variklis įspėja, kad jūsų automobilio akumuliatorius veikia prasčiau nei turėtų.
Žinokite, kad variklį gali tekti užvesti naudojant laidus, todėl būkite tam pasirengę. Bagažinėje visada turėkite specialius laidus, taip išvengsite nemalonių situacijų.